Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

masaż relaksacyjny

Anna Dąbrowska - kosmetolog
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa

Anna Dąbrowska
-
   

Ma nas zrelaksować i odprężyć. Już sam dotyk działa zbawiennie – uspokaja i daje poczucie akceptacji. Rozluźnia napięte pod wpływem stresu i pracy mięśnie. Usprawnia pracę całego organizmu wprowadzając w stan głębokiego odprężenia, poprawiając krążenie, wzmacniając układ odpornościowy. Masaż ten przywraca harmonię organizmu, szczególnie gdy wzmocnimy jego działanie muzyką i aromaterapią. Odpowiednio dobrane olejki eteryczne mogą wspaniale wpływać na psychikę uspokajając, zmniejszając lęki i stresy, dodając pozytywnej energii i radości życia.

Trochę ciepła...

Wspaniałe odczucia daje masaż wykonany na pogrzanym oleju. W naszym chłodniejszym klimacie – zwłaszcza w miesiącach jesiennych i zimowych daje to bardzo przyjemne odczucia. Masaż relaksacyjny może być również połączony z masażem ciepłymi stemplami (ciepło stempli i olejki zawarte w ziołach szczególnie dobrze oddziałują na napięte mięśnie). Są to specjalne bawełniane woreczki w których znajdują się rozmaite zioła i owoce a czasem nawet warzywa które podgrzewa się różnymi sposobami – na parze lub w ciepłym oleju.
Pozwala to na wydobycie z nich wielu dobroczynnych substancji i oddanie ich skórze w trakcie masażu.

Dla spragnionych ciepła i delikatnego masażu świetną propozycją może być masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi. Wspaniale oddziałuje na napięcia mięśniowe i zmniejsza dolegliwości bólowe a jednocześnie zapewnia głębokie odprężenie..

I orientu..

Masaż relaksacyjny opiera się zwykle na technikach masażu klasycznego. Będzie ciekawszy i „pełniejszy” jeśli dodamy do niego szczyptę orientu np. trochę elementów z masaży egzotycznych (tajski, shiatsu i inne) i kilka nieznanych nam, mających sprawiać przyjemność dodatków. A mogą to być na przykład świeże owoce, pałeczki bambusowe, specjalne „kamienie drewniane”, minerały, muszle a nawet piórka ptaków. Wszystko po to by stymulować nasze zmysły na tyle byśmy zapomnieli choć na chwilę o codziennych troskach i poczuli się jak w przysłowiowym siódmym niebie.
__________________________________________________________________________________masaż relaksacyjny - dodano: 2007-04-20

                                

Anna Dąbrowska
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa
więcej o praktyce autora: kliknij TUTAJ           
 

więcej artykułów tego autora:
  Oczyszczanie manualne
  Oczyszczanie ultradźwiękowe – peeling kawitacyjny
  Peelingi chemiczne
  Mikrodermabrazja
  Glinki
  masaż - coś dla ciała i ducha
  masaże Zachodu
  masaże orientalne
  masaże modelujące i wspomagające odchudzanie
  masaże częściowe - dłoni i stóp oraz twarzy i głowy
  Masaż dziecka metodą Shantala
  O nawilżaniu
  Preparaty i zabiegi nawilżające
  Nawilżanie skóry w gabinecie
  Rewitalizacja - reanimacja, czyli domowe SPA
  Przygotowanie ciała na lato


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.