Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ciasta dietetyczne ;)

> 
Elak
pią, 14 cze 2013 - 12:07
Dobra trochę oczyszczania organizmu, przestaliśmy jeść cukier, mleko krowie ograniczamy, mąkę pszenną też. (trzy tygodnie były zupełnie bez cukru, glutenu i mleka, teraz trochę odpuszczamy i część zbóż jemy). Ale ciasta uwielbiam i jednak coś bym sobie upiekła. Tym bardziej, że kupiłam nowy wałek i nowa formę silikonową 29.gif

Jeden przepis mam na ciasto fasolowe, robiłam już z 6 razy wszystkim smakuje i znika zaraz po podaniu na stół. Nikt nie rozpoznaje, że jest z fasoli 06.gif
Więc wklęję przepis i mam nadzieję, że dorzucicie coś fajnego, bo chciałabym odmiany.

Składniki:
- ok 300 g fasoli czerwonej z puszki
- 5 jajek
- 1 łyżka ekstraktu z wanilii
- 0,5 łyżeczki soli
- 0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 4 łyżki ciemnego niesłodzonego kakao
- 6 łyżek oliwy z oliwek
- 4 łyżki miodu
- 2 łyżki fruktozy

Przygotowanie:

Fasolę odsączyć z zalewy, wypłukać i zmiksować blenderem z trzema jajkami, wanilią, fruktozą i solą.
W osobnym naczyniu zmiksować zwykłym mikserem oliwę z miodem. Dodać dwa jajka, wciąż miksując. Dodać masę fasolową, zmiksować. Na koniec dodać kakao wymieszane z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną. Zmiksować wszystko na płynną masę.

Wylać ciasto do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 180 stopni przez 30 - 45 minut (do suchego patyczka).
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post pią, 14 cze 2013 - 12:07
Post #1

Dobra trochę oczyszczania organizmu, przestaliśmy jeść cukier, mleko krowie ograniczamy, mąkę pszenną też. (trzy tygodnie były zupełnie bez cukru, glutenu i mleka, teraz trochę odpuszczamy i część zbóż jemy). Ale ciasta uwielbiam i jednak coś bym sobie upiekła. Tym bardziej, że kupiłam nowy wałek i nowa formę silikonową 29.gif

Jeden przepis mam na ciasto fasolowe, robiłam już z 6 razy wszystkim smakuje i znika zaraz po podaniu na stół. Nikt nie rozpoznaje, że jest z fasoli 06.gif
Więc wklęję przepis i mam nadzieję, że dorzucicie coś fajnego, bo chciałabym odmiany.

Składniki:
- ok 300 g fasoli czerwonej z puszki
- 5 jajek
- 1 łyżka ekstraktu z wanilii
- 0,5 łyżeczki soli
- 0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 4 łyżki ciemnego niesłodzonego kakao
- 6 łyżek oliwy z oliwek
- 4 łyżki miodu
- 2 łyżki fruktozy

Przygotowanie:

Fasolę odsączyć z zalewy, wypłukać i zmiksować blenderem z trzema jajkami, wanilią, fruktozą i solą.
W osobnym naczyniu zmiksować zwykłym mikserem oliwę z miodem. Dodać dwa jajka, wciąż miksując. Dodać masę fasolową, zmiksować. Na koniec dodać kakao wymieszane z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną. Zmiksować wszystko na płynną masę.

Wylać ciasto do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 180 stopni przez 30 - 45 minut (do suchego patyczka).

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Magawit
pią, 14 cze 2013 - 18:26
POmysły na tego typu ciasta znajdziesz w przepisach dla alergików icon_wink.gif Ja polecam ciasteczka (no tak,bez wałkowania i silikonu):
0,5 szklanki otrębów (moga być ylko owsiane, moga być mieszane)
1 szklanka płatków (jw.)
2 łyżki miodu (niekoniecznie)
4 łyżki jogurtu naturalnego lub serka homo
pół szklanki dżemu (najlepiej domowy) lub mus jabłkowy, ew. starta połowa jabłka
suszone owoce, orzeszki, sezam, co kto lubi
Zamieszać to wszystko, wyłożyć na blachę i piec ok. pół godziny. jak się zorbi płaskie to wyjdą twarde, jak duże-to miękkie w środku, a chrupkie na zewnątrz.
Przepis ściągnięty i zmodyfikowany z bloga mamaalergikagotuje
Magawit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,714
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 11:38
Skąd: spod Poznania
Nr użytkownika: 2,661




post pią, 14 cze 2013 - 18:26
Post #2

POmysły na tego typu ciasta znajdziesz w przepisach dla alergików icon_wink.gif Ja polecam ciasteczka (no tak,bez wałkowania i silikonu):
0,5 szklanki otrębów (moga być ylko owsiane, moga być mieszane)
1 szklanka płatków (jw.)
2 łyżki miodu (niekoniecznie)
4 łyżki jogurtu naturalnego lub serka homo
pół szklanki dżemu (najlepiej domowy) lub mus jabłkowy, ew. starta połowa jabłka
suszone owoce, orzeszki, sezam, co kto lubi
Zamieszać to wszystko, wyłożyć na blachę i piec ok. pół godziny. jak się zorbi płaskie to wyjdą twarde, jak duże-to miękkie w środku, a chrupkie na zewnątrz.
Przepis ściągnięty i zmodyfikowany z bloga mamaalergikagotuje


--------------------

Elle_
śro, 19 cze 2013 - 15:45
Ja znalazłam na fan page'u serka Bielucha, bo oni tez propagują zdrowy tryb odżywiania przepis sernik z truskawkami:

Składniki:
galaretka truskawkowa 100 g
ser Bieluch 300 g
śmietana 300 ml
żelatyna 10 g
truskawki 8 szt.
cukier 150 g
biszkopty 1 opakowanie
skórka z cytryny

Przygotuj foremkę w kształcie serca. Dno foremki wyłóż biszkoptami. Śmietanę ubij, połącz z serem, dodaj cukier i skórkę z limonki. Tak przygotowaną masę przełóż do foremki. Na wierzchu ułóż truskawki i zalej galaretką. Odstaw w chłodne miejsce.
Elle_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 85
Dołączył: pon, 16 sty 12 - 11:59
Nr użytkownika: 39,086




post śro, 19 cze 2013 - 15:45
Post #3

Ja znalazłam na fan page'u serka Bielucha, bo oni tez propagują zdrowy tryb odżywiania przepis sernik z truskawkami:

Składniki:
galaretka truskawkowa 100 g
ser Bieluch 300 g
śmietana 300 ml
żelatyna 10 g
truskawki 8 szt.
cukier 150 g
biszkopty 1 opakowanie
skórka z cytryny

Przygotuj foremkę w kształcie serca. Dno foremki wyłóż biszkoptami. Śmietanę ubij, połącz z serem, dodaj cukier i skórkę z limonki. Tak przygotowaną masę przełóż do foremki. Na wierzchu ułóż truskawki i zalej galaretką. Odstaw w chłodne miejsce.
Elak
śro, 19 cze 2013 - 16:25
Elle, szukam czegoś bez cukru, bez mleka krowiego, bez mąki pszennej a w twoim przepisie wszystko to jest icon_wink.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 19 cze 2013 - 16:25
Post #4

Elle, szukam czegoś bez cukru, bez mleka krowiego, bez mąki pszennej a w twoim przepisie wszystko to jest icon_wink.gif


--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Elle_
czw, 20 cze 2013 - 11:57
CYTAT(Elak @ Wed, 19 Jun 2013 - 17:25) *
Elle, szukam czegoś bez cukru, bez mleka krowiego, bez mąki pszennej a w twoim przepisie wszystko to jest icon_wink.gif


Wybacz icon_sad.gif Tak to jest jak się czyta tylko temat i się mądrzy...Kajam się.
Elle_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 85
Dołączył: pon, 16 sty 12 - 11:59
Nr użytkownika: 39,086




post czw, 20 cze 2013 - 11:57
Post #5

CYTAT(Elak @ Wed, 19 Jun 2013 - 17:25) *
Elle, szukam czegoś bez cukru, bez mleka krowiego, bez mąki pszennej a w twoim przepisie wszystko to jest icon_wink.gif


Wybacz icon_sad.gif Tak to jest jak się czyta tylko temat i się mądrzy...Kajam się.
Justine_Ch
czw, 20 cze 2013 - 13:18
Niedawno znalazłam na takie inne ciasto marchewkowe - jest bez cukru: https://emmagotuje.blogspot.com/2013/03/naj...ewkowe-bez.html
Co prawda są dwa jajka i pół szklanki jogurtu, ale jogurt na pewno można zastąpić takim sojowym. Jajka chyba koniecznie muszą być, ale autorka tego bloga szybko udziela odpowiedzi, więc śmiało można pytać o zastępniki. W przepisie jest też wymieniona mąka pszenna pełnoziarnista, ale ktoś pisał w komentarzach na blogu, że zrobił z żytniej i też wyszło icon_smile.gif

Razowe ciasto marchewkowe bez cukru
/tortownica o śr. 23 cm/:
Inspiracja

Suche:

szklanka płatków owsianych
3/4 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
czubata łyżeczka cynamonu
szczypta soli

Płynne:

3 bardzo dojrzałe banany (z ciemnymi plamkami na skórce)
3 średnie marchewki (starte na tarce na drobnych oczkach)
1/3 szklanki oleju
1/2 szklanki rodzynek
130 g (ok. 1/2 szklanki) zwykłego jogurtu naturalnego
2 jajka

W jednej misce wymieszać wszystkie suche składniki.
Banany rozgnieść widelcem i połączyć ze startą marchewką. Dodać olej, rodzynki i wymieszać łyżką, następnie dodać suche składniki, jajka i jogurt oraz powtórzyć czynność - do osiągnięcia (względnie icon_wink.gif) gładkiego ciasta.
Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia (pominęłam, ponieważ mam tortownicę silikonową) i wylać masę. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piec przez godzinę.
Po tym czasie można sprawdzić stan patyczkiem, wbijając go do końca w ciasto, jednak patyczek powinien wyjść całkiem suchy bliżej brzegów, natomiast taka (brownies'owata icon_wink.gif) uroda tego ciasta, że włożony w środek może nie być suchy (dlatego nie polecam jeść ciasta na gorąco, tylko dopiero po wystudzeniu). Studzić chwilę w uchylonym piekarniku, a następnie na kratce.
Ozdabiać dowolnie, ja poszłam na łatwiznę - polałam roztopioną w kąpieli wodnej gorzką czekoladą (1/2 tabliczki).

Ja uwielbiam to ciasto. Razem z córą zjadamy je bardzo szybko icon_smile.gif
Justine_Ch


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,002
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 11:26
Skąd: Karlino
Nr użytkownika: 10,047




post czw, 20 cze 2013 - 13:18
Post #6

Niedawno znalazłam na takie inne ciasto marchewkowe - jest bez cukru: https://emmagotuje.blogspot.com/2013/03/naj...ewkowe-bez.html
Co prawda są dwa jajka i pół szklanki jogurtu, ale jogurt na pewno można zastąpić takim sojowym. Jajka chyba koniecznie muszą być, ale autorka tego bloga szybko udziela odpowiedzi, więc śmiało można pytać o zastępniki. W przepisie jest też wymieniona mąka pszenna pełnoziarnista, ale ktoś pisał w komentarzach na blogu, że zrobił z żytniej i też wyszło icon_smile.gif

Razowe ciasto marchewkowe bez cukru
/tortownica o śr. 23 cm/:
Inspiracja

Suche:

szklanka płatków owsianych
3/4 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
czubata łyżeczka cynamonu
szczypta soli

Płynne:

3 bardzo dojrzałe banany (z ciemnymi plamkami na skórce)
3 średnie marchewki (starte na tarce na drobnych oczkach)
1/3 szklanki oleju
1/2 szklanki rodzynek
130 g (ok. 1/2 szklanki) zwykłego jogurtu naturalnego
2 jajka

W jednej misce wymieszać wszystkie suche składniki.
Banany rozgnieść widelcem i połączyć ze startą marchewką. Dodać olej, rodzynki i wymieszać łyżką, następnie dodać suche składniki, jajka i jogurt oraz powtórzyć czynność - do osiągnięcia (względnie icon_wink.gif) gładkiego ciasta.
Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia (pominęłam, ponieważ mam tortownicę silikonową) i wylać masę. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piec przez godzinę.
Po tym czasie można sprawdzić stan patyczkiem, wbijając go do końca w ciasto, jednak patyczek powinien wyjść całkiem suchy bliżej brzegów, natomiast taka (brownies'owata icon_wink.gif) uroda tego ciasta, że włożony w środek może nie być suchy (dlatego nie polecam jeść ciasta na gorąco, tylko dopiero po wystudzeniu). Studzić chwilę w uchylonym piekarniku, a następnie na kratce.
Ozdabiać dowolnie, ja poszłam na łatwiznę - polałam roztopioną w kąpieli wodnej gorzką czekoladą (1/2 tabliczki).

Ja uwielbiam to ciasto. Razem z córą zjadamy je bardzo szybko icon_smile.gif

--------------------
Cieszę się małżeństwem od 17 czerwca 2006r :0)





marghe.
czw, 20 cze 2013 - 15:54
A jajka mogą być?

https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/0...zekoladowe.html
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 20 cze 2013 - 15:54
Post #7

A jajka mogą być?

https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/0...zekoladowe.html
marghe.
czw, 20 cze 2013 - 15:54
dubel

Ten post edytował marghe. czw, 20 cze 2013 - 15:55
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 20 cze 2013 - 15:54
Post #8

dubel
Elak
czw, 20 cze 2013 - 17:56
CYTAT(marghe. @ Thu, 20 Jun 2013 - 16:54) *



Jajka jemy icon_smile.gif

W weekend zrobię marchewkowe Justine_Ch.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post czw, 20 cze 2013 - 17:56
Post #9

CYTAT(marghe. @ Thu, 20 Jun 2013 - 16:54) *



Jajka jemy icon_smile.gif

W weekend zrobię marchewkowe Justine_Ch.

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Justine_Ch
pią, 21 cze 2013 - 12:38
Elak, no to smacznego icon_smile.gif
Justine_Ch


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,002
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 11:26
Skąd: Karlino
Nr użytkownika: 10,047




post pią, 21 cze 2013 - 12:38
Post #10

Elak, no to smacznego icon_smile.gif

--------------------
Cieszę się małżeństwem od 17 czerwca 2006r :0)





Orinoko
pią, 28 cze 2013 - 11:38
Tutaj jest trochę bezmącznych na bazie orzechów tylko musisz pogrzebać:
https://www.maluchy.pl/forum/Smacznie-i-zdrowo--t88119.html

oraz tutaj:
https://www.maluchy.pl/forum/Zdrowe-pyszne-...ne--t87701.html

Ten post edytował Orinoko pią, 28 cze 2013 - 11:39
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pią, 28 cze 2013 - 11:38
Post #11

Tutaj jest trochę bezmącznych na bazie orzechów tylko musisz pogrzebać:
https://www.maluchy.pl/forum/Smacznie-i-zdrowo--t88119.html

oraz tutaj:
https://www.maluchy.pl/forum/Zdrowe-pyszne-...ne--t87701.html

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Magawit
nie, 15 wrz 2013 - 17:29
Elak ma już pewnie wiele przepisów, ale polecam NAJPROSTSZE ciastka świata, BEZ CUKRU, MĄKI, JAJ
Miksujemy dojrzałego banana, dojrzałą brzoskwinię, dodajemy płatki owsiane. Odkładamy na bok i idziemy robić manicure ;P
Po 15 minutach wykładamy na blaszkę, pieczemy ok. 20 min. Włala.
Nietuczące jak inne ciasta, słodkie nieziemsko i zdrowe.
Magawit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,714
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 11:38
Skąd: spod Poznania
Nr użytkownika: 2,661




post nie, 15 wrz 2013 - 17:29
Post #12

Elak ma już pewnie wiele przepisów, ale polecam NAJPROSTSZE ciastka świata, BEZ CUKRU, MĄKI, JAJ
Miksujemy dojrzałego banana, dojrzałą brzoskwinię, dodajemy płatki owsiane. Odkładamy na bok i idziemy robić manicure ;P
Po 15 minutach wykładamy na blaszkę, pieczemy ok. 20 min. Włala.
Nietuczące jak inne ciasta, słodkie nieziemsko i zdrowe.


--------------------

artemizja
czw, 12 lis 2015 - 08:24
Podciągam wątek i wrzucam mój przepis na muffinki bez cukru (cukier waniliowy można pominąć) i bez mąki pszennej. Polecam!

kuchanna.blogspot.com

Składniki:

*Suche:
- 75 g płatków owsianych
- 75 g mąki owsianej
- 100 g mąki kukurydzianej
- 50 g mąki jaglanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- cukier waniliowy

*Mokre:
- 2 średnie banany
- 1,5 szklanki musu z dyni
- 10 daktyli
- 1 jajko
- 75 g jogurtu naturalnego
- 50 g śmietany 18% (lub ponownie jogurtu naturalnego)
- 3 łyżki oleju
- ekstrakt waniliowy

Przygotowanie:

W pierwszej kolejności upiekłam dynię (ok. 40 minut w 200 stopniach) i zmiksowałam ją. 1,5 szklanki musu przeznaczyłam na muffinki, a resztę zamroziłam. Daktyle zalałam ciepłą wodą i pozostawiłam w niej na ok. 15 minut. Następnie razem z bananami dodałam do musu z dyni i zmiksowałam. W cieście mogą pozostać małe kawałeczki daktyli. Do masy wbiłam jajko i wlałam jogurt, śmietanę i olej i razem utarłam. Osobno wymieszałam suche składniki i dodałam do mokrych. Wymieszałam wszystko razem. Nagrzałam piekarnik do 180 stopni. Przygotowałam foremkę do muffinek z papilotkami. Do ¾ wysokości papilotek wlałam ciasto. Muffinki piekłam 25 minut. Z podanej ilości składników wyszło mi 14 muffinek.
artemizja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,203
Dołączył: czw, 23 lis 06 - 11:56
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 8,639

GG:


post czw, 12 lis 2015 - 08:24
Post #13

Podciągam wątek i wrzucam mój przepis na muffinki bez cukru (cukier waniliowy można pominąć) i bez mąki pszennej. Polecam!

kuchanna.blogspot.com

Składniki:

*Suche:
- 75 g płatków owsianych
- 75 g mąki owsianej
- 100 g mąki kukurydzianej
- 50 g mąki jaglanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- cukier waniliowy

*Mokre:
- 2 średnie banany
- 1,5 szklanki musu z dyni
- 10 daktyli
- 1 jajko
- 75 g jogurtu naturalnego
- 50 g śmietany 18% (lub ponownie jogurtu naturalnego)
- 3 łyżki oleju
- ekstrakt waniliowy

Przygotowanie:

W pierwszej kolejności upiekłam dynię (ok. 40 minut w 200 stopniach) i zmiksowałam ją. 1,5 szklanki musu przeznaczyłam na muffinki, a resztę zamroziłam. Daktyle zalałam ciepłą wodą i pozostawiłam w niej na ok. 15 minut. Następnie razem z bananami dodałam do musu z dyni i zmiksowałam. W cieście mogą pozostać małe kawałeczki daktyli. Do masy wbiłam jajko i wlałam jogurt, śmietanę i olej i razem utarłam. Osobno wymieszałam suche składniki i dodałam do mokrych. Wymieszałam wszystko razem. Nagrzałam piekarnik do 180 stopni. Przygotowałam foremkę do muffinek z papilotkami. Do ¾ wysokości papilotek wlałam ciasto. Muffinki piekłam 25 minut. Z podanej ilości składników wyszło mi 14 muffinek.

--------------------
kuchanna.blogspot.com

Szymek 02.10.2007

Marcin 08.07.2009
Ludek
czw, 12 lis 2015 - 09:25
CYTAT(artemizja @ Thu, 12 Nov 2015 - 08:24) *
Podciągam wątek i wrzucam mój przepis na muffinki bez cukru (cukier waniliowy można pominąć) i bez mąki pszennej. Polecam!

kuchanna.blogspot.com

Składniki:

*Suche:
- 75 g płatków owsianych
- 75 g mąki owsianej
- 100 g mąki kukurydzianej
- 50 g mąki jaglanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- cukier waniliowy

*Mokre:
- 2 średnie banany
- 1,5 szklanki musu z dyni
- 10 daktyli
- 1 jajko
- 75 g jogurtu naturalnego
- 50 g śmietany 18% (lub ponownie jogurtu naturalnego)
- 3 łyżki oleju
- ekstrakt waniliowy

Przygotowanie:

W pierwszej kolejności upiekłam dynię (ok. 40 minut w 200 stopniach) i zmiksowałam ją. 1,5 szklanki musu przeznaczyłam na muffinki, a resztę zamroziłam. Daktyle zalałam ciepłą wodą i pozostawiłam w niej na ok. 15 minut. Następnie razem z bananami dodałam do musu z dyni i zmiksowałam. W cieście mogą pozostać małe kawałeczki daktyli. Do masy wbiłam jajko i wlałam jogurt, śmietanę i olej i razem utarłam. Osobno wymieszałam suche składniki i dodałam do mokrych. Wymieszałam wszystko razem. Nagrzałam piekarnik do 180 stopni. Przygotowałam foremkę do muffinek z papilotkami. Do ¾ wysokości papilotek wlałam ciasto. Muffinki piekłam 25 minut. Z podanej ilości składników wyszło mi 14 muffinek.


Ciekawe, czy wyjdą z innymi mąkami icon_smile.gif

Mąka kukurydziana i kasza jaglana mają wysoki indeks glikemiczny.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post czw, 12 lis 2015 - 09:25
Post #14

CYTAT(artemizja @ Thu, 12 Nov 2015 - 08:24) *
Podciągam wątek i wrzucam mój przepis na muffinki bez cukru (cukier waniliowy można pominąć) i bez mąki pszennej. Polecam!

kuchanna.blogspot.com

Składniki:

*Suche:
- 75 g płatków owsianych
- 75 g mąki owsianej
- 100 g mąki kukurydzianej
- 50 g mąki jaglanej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- cukier waniliowy

*Mokre:
- 2 średnie banany
- 1,5 szklanki musu z dyni
- 10 daktyli
- 1 jajko
- 75 g jogurtu naturalnego
- 50 g śmietany 18% (lub ponownie jogurtu naturalnego)
- 3 łyżki oleju
- ekstrakt waniliowy

Przygotowanie:

W pierwszej kolejności upiekłam dynię (ok. 40 minut w 200 stopniach) i zmiksowałam ją. 1,5 szklanki musu przeznaczyłam na muffinki, a resztę zamroziłam. Daktyle zalałam ciepłą wodą i pozostawiłam w niej na ok. 15 minut. Następnie razem z bananami dodałam do musu z dyni i zmiksowałam. W cieście mogą pozostać małe kawałeczki daktyli. Do masy wbiłam jajko i wlałam jogurt, śmietanę i olej i razem utarłam. Osobno wymieszałam suche składniki i dodałam do mokrych. Wymieszałam wszystko razem. Nagrzałam piekarnik do 180 stopni. Przygotowałam foremkę do muffinek z papilotkami. Do ¾ wysokości papilotek wlałam ciasto. Muffinki piekłam 25 minut. Z podanej ilości składników wyszło mi 14 muffinek.


Ciekawe, czy wyjdą z innymi mąkami icon_smile.gif

Mąka kukurydziana i kasza jaglana mają wysoki indeks glikemiczny.


--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
artemizja
czw, 12 lis 2015 - 12:16
Ludku, trzeba spróbować. Może mąka z amarantusa? Następnym razem pomyślę nad zamianą.
artemizja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,203
Dołączył: czw, 23 lis 06 - 11:56
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 8,639

GG:


post czw, 12 lis 2015 - 12:16
Post #15

Ludku, trzeba spróbować. Może mąka z amarantusa? Następnym razem pomyślę nad zamianą.

--------------------
kuchanna.blogspot.com

Szymek 02.10.2007

Marcin 08.07.2009
Ludek
czw, 12 lis 2015 - 14:26
Muszę pokombinować.

Właśnie się zastanawiam jak zrobić batoniki białkowe, bo muszę wykorzystać białko takie dla kulturystów, które mam.

Ten post edytował Ludek czw, 12 lis 2015 - 14:28
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post czw, 12 lis 2015 - 14:26
Post #16

Muszę pokombinować.

Właśnie się zastanawiam jak zrobić batoniki białkowe, bo muszę wykorzystać białko takie dla kulturystów, które mam.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
artemizja
czw, 10 gru 2015 - 11:13
Wczoraj wymyśliłam ciasto bezglutenowe bez cukru. Ludku, nie ma tu mąki kukurydzianej ani jaglanej. Może Ci podpasuje. Mojej rodzince bardzo posmakowało.

Bezglutenowy czarnuch z dżemem - https://kuchanna.blogspot.com/2015/12/bezgl...h-z-dzemem.html

Składniki:
- 15 daktyli
- 0,5 szklanki rodzynek
- 1 szklanka wrzątku
- 1/3 szklanki oleju kokosowego
- 2 szklanki mąki bezglutenowej (u mnie 1 szklanka mąki ryżowej, 3 łyżki mąki ziemniaczanej i reszta mąki gryczanej)
- 2 jaja
- 2 banany
- 2 czubate łyżki kakao
- cukier waniliowy
- 1 łyżka sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka cynamonu
- 1 szklanka śmietany/gęstego jogurtu naturalnego (u mnie była mieszanka ok. 1/3 śmietany i reszta jogurt)
- ¾ słoika dżemu (najlepiej powidła śliwkowe)
- opcjonalnie: bakalie i olejek rumowy

Polewa czekoladowa:
- 0,5 tabliczki gorzkiej czekolady
- 1 kopiasta łyżka masła
- 1-2 łyżki mleka
- do ozdoby: pokruszone orzechy, kolorowa posypka, lukier

Przygotowanie:
Daktyle i rodzynki zalałam wrzątkiem. Po 10 minutach odlałam 0,5 szklanki wody i zmiksowałam bakalie. Dodałam olej kokosowy i dalej miksowałam. Ponieważ bakalie nadal były gorące, to olej zmiksowałam z nimi bez problemu. Można też jednak wcześniej go roztopić i dopiero wtedy miksować z daktylami i rodzynkami.
Przelałam masę do miski i po kolei dodawałam pozostałe składniki. Jak składniki były już dobrze połączone i masa była gładka, dodałam dżem. Delikatnie wymieszałam. Na koniec można dodać jeszcze bakalie do ciasta. Moje dzieci nie lubią ciasta z bakaliami, więc pozostawiłam je gładkie.
Rozgrzałam piekarnik do 180 stopni i piekłam ciasto 35 minut (w większej foremce) i 15 minut (ciastka i choinki).

Polewa:
Masło roztopiłam podgrzewając w rondelku. Dodałam czekoladę i podgrzewałam aż się roztopiła. Ponieważ polewa była za mało płynna dodałam mleka. Posmarowałam polewą ciasto, babeczki – choinki i ciastka. Udekorowałam orzechami, posypką i lukrem.
artemizja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,203
Dołączył: czw, 23 lis 06 - 11:56
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 8,639

GG:


post czw, 10 gru 2015 - 11:13
Post #17

Wczoraj wymyśliłam ciasto bezglutenowe bez cukru. Ludku, nie ma tu mąki kukurydzianej ani jaglanej. Może Ci podpasuje. Mojej rodzince bardzo posmakowało.

Bezglutenowy czarnuch z dżemem - https://kuchanna.blogspot.com/2015/12/bezgl...h-z-dzemem.html

Składniki:
- 15 daktyli
- 0,5 szklanki rodzynek
- 1 szklanka wrzątku
- 1/3 szklanki oleju kokosowego
- 2 szklanki mąki bezglutenowej (u mnie 1 szklanka mąki ryżowej, 3 łyżki mąki ziemniaczanej i reszta mąki gryczanej)
- 2 jaja
- 2 banany
- 2 czubate łyżki kakao
- cukier waniliowy
- 1 łyżka sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka cynamonu
- 1 szklanka śmietany/gęstego jogurtu naturalnego (u mnie była mieszanka ok. 1/3 śmietany i reszta jogurt)
- ¾ słoika dżemu (najlepiej powidła śliwkowe)
- opcjonalnie: bakalie i olejek rumowy

Polewa czekoladowa:
- 0,5 tabliczki gorzkiej czekolady
- 1 kopiasta łyżka masła
- 1-2 łyżki mleka
- do ozdoby: pokruszone orzechy, kolorowa posypka, lukier

Przygotowanie:
Daktyle i rodzynki zalałam wrzątkiem. Po 10 minutach odlałam 0,5 szklanki wody i zmiksowałam bakalie. Dodałam olej kokosowy i dalej miksowałam. Ponieważ bakalie nadal były gorące, to olej zmiksowałam z nimi bez problemu. Można też jednak wcześniej go roztopić i dopiero wtedy miksować z daktylami i rodzynkami.
Przelałam masę do miski i po kolei dodawałam pozostałe składniki. Jak składniki były już dobrze połączone i masa była gładka, dodałam dżem. Delikatnie wymieszałam. Na koniec można dodać jeszcze bakalie do ciasta. Moje dzieci nie lubią ciasta z bakaliami, więc pozostawiłam je gładkie.
Rozgrzałam piekarnik do 180 stopni i piekłam ciasto 35 minut (w większej foremce) i 15 minut (ciastka i choinki).

Polewa:
Masło roztopiłam podgrzewając w rondelku. Dodałam czekoladę i podgrzewałam aż się roztopiła. Ponieważ polewa była za mało płynna dodałam mleka. Posmarowałam polewą ciasto, babeczki – choinki i ciastka. Udekorowałam orzechami, posypką i lukrem.

--------------------
kuchanna.blogspot.com

Szymek 02.10.2007

Marcin 08.07.2009
Ludek
czw, 10 gru 2015 - 11:56
CYTAT(artemizja @ Thu, 10 Dec 2015 - 11:13) *
Wczoraj wymyśliłam ciasto bezglutenowe bez cukru. Ludku, nie ma tu mąki kukurydzianej ani jaglanej. Może Ci podpasuje. Mojej rodzince bardzo posmakowało.


06.gif
Będę próbowac. Święta za pasem.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post czw, 10 gru 2015 - 11:56
Post #18

CYTAT(artemizja @ Thu, 10 Dec 2015 - 11:13) *
Wczoraj wymyśliłam ciasto bezglutenowe bez cukru. Ludku, nie ma tu mąki kukurydzianej ani jaglanej. Może Ci podpasuje. Mojej rodzince bardzo posmakowało.


06.gif
Będę próbowac. Święta za pasem.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
> Ciasta dietetyczne ;)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 08:56
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama