Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia   

Czerwcowe prawie 3-latki - cz. 18 :)

> 
nika*
czw, 01 kwi 2010 - 11:15
Otwieraja mi sie zdjęcia ziowika tylko znowu 21.gif

ziowik - Kamilka ma najbardziej pokręcone włoski z naszych maluchów chyba... A po kim jesli mozna spytac Bo Ty masz chyba proste druty jak ja 06.gif. Ja myślę ze ostatnio bardziej była pogoda ładna w maju czy czerwcu niż w sierpniu... nie wiem tylko jak z ciepłoscią morza w tym czasie... czy sie zdąży nagrzać zeby mozna byłow nim kąpać... bo ja Wiktora bym nieutrzymała od niekąpania w tak dużej kałuży jaką jest morze 04.gif

A wogóle sie pochwalę, ze moje dziecko cudnie pływa w rękawkach na basenie - jeżdzimy raz w tygodniu. Rusza nogami profesjonalnie i w ogóle naszej asekuracji nie potrzebuje na głebokiej wodzie 06.gif
nika*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,253
Dołączył: wto, 23 paź 07 - 18:39
Nr użytkownika: 16,629




post czw, 01 kwi 2010 - 11:15
Post #61

Otwieraja mi sie zdjęcia ziowika tylko znowu 21.gif

ziowik - Kamilka ma najbardziej pokręcone włoski z naszych maluchów chyba... A po kim jesli mozna spytac Bo Ty masz chyba proste druty jak ja 06.gif. Ja myślę ze ostatnio bardziej była pogoda ładna w maju czy czerwcu niż w sierpniu... nie wiem tylko jak z ciepłoscią morza w tym czasie... czy sie zdąży nagrzać zeby mozna byłow nim kąpać... bo ja Wiktora bym nieutrzymała od niekąpania w tak dużej kałuży jaką jest morze 04.gif

A wogóle sie pochwalę, ze moje dziecko cudnie pływa w rękawkach na basenie - jeżdzimy raz w tygodniu. Rusza nogami profesjonalnie i w ogóle naszej asekuracji nie potrzebuje na głebokiej wodzie 06.gif

--------------------
Podwójna mama (majówka 2007, styczniówka 2013)
nika*
czw, 01 kwi 2010 - 11:16
pati przytul.gif
nika*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,253
Dołączył: wto, 23 paź 07 - 18:39
Nr użytkownika: 16,629




post czw, 01 kwi 2010 - 11:16
Post #62

pati przytul.gif

--------------------
Podwójna mama (majówka 2007, styczniówka 2013)
ziowik
czw, 01 kwi 2010 - 11:18
Pati oj nie dziwie sie, też bym sie zdenerowowała.. dobrze że z Piotrusiem wszystko ok..

Nika w zeszłym roku Kamilka "kąpała" sie może 2-3 razy, w sierpniu, a tak to moczyła nogi. fajne jest to że w ośrodku jest basen, brodzik z podgrzewaną wodą, wiec coś dla maluchów, i dla mnie, bo ja nie cierpie zimnej wody icon_razz.gif a Kacperek to wiadomo że do morza pewnie nie "wejdzie" icon_razz.gif
ziowik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,842
Dołączył: wto, 10 paź 06 - 21:14
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,927

GG:


post czw, 01 kwi 2010 - 11:18
Post #63

Pati oj nie dziwie sie, też bym sie zdenerowowała.. dobrze że z Piotrusiem wszystko ok..

Nika w zeszłym roku Kamilka "kąpała" sie może 2-3 razy, w sierpniu, a tak to moczyła nogi. fajne jest to że w ośrodku jest basen, brodzik z podgrzewaną wodą, wiec coś dla maluchów, i dla mnie, bo ja nie cierpie zimnej wody icon_razz.gif a Kacperek to wiadomo że do morza pewnie nie "wejdzie" icon_razz.gif

--------------------
Kamikula - 13.06.2007



i Kacpero - 21.10.2009



Fotogaleria rodzinna
odynka

Go??







post czw, 01 kwi 2010 - 11:37
Post #64

jej jak patrzę na Wasze "parki" maluchów to zdaję sobie jak ten czas leci i ja już też chcę...

ziowik Kamilka ma takie loki jak żaba moja tylko żabie się taki puch robi z tyłu;) koniecznie musimy pociąć...
jaAga*
czw, 01 kwi 2010 - 11:48
Odynko ale Ty odrazu będziesz miała trójkę, wtedy my się napatrzeć nie będziemy mogły icon_wink.gif.
Pati współczuję, wyobrażam sobie co przeżyłaś. Dziewczyno zadbaj o siebie!

A i mam pytanie- kupowałyście kiedyś na allegro od użytkownika jaba16? Kurcze ma takie fajne i dość tanie rzeczy - np. 7 par body primark (pati, justa) za 28 zł....ale nie wiem na ile są to firmowe rzeczy, niby komentarzy pozytywnych dużo....narazie kupiłam moim dziewczynom skarpetki, i maleńtasowi koleżanki też...ale szwagierce bym kupiła jakieś rzeczy dla noworodka. Znacie więc?
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 01 kwi 2010 - 11:48
Post #65

Odynko ale Ty odrazu będziesz miała trójkę, wtedy my się napatrzeć nie będziemy mogły icon_wink.gif.
Pati współczuję, wyobrażam sobie co przeżyłaś. Dziewczyno zadbaj o siebie!

A i mam pytanie- kupowałyście kiedyś na allegro od użytkownika jaba16? Kurcze ma takie fajne i dość tanie rzeczy - np. 7 par body primark (pati, justa) za 28 zł....ale nie wiem na ile są to firmowe rzeczy, niby komentarzy pozytywnych dużo....narazie kupiłam moim dziewczynom skarpetki, i maleńtasowi koleżanki też...ale szwagierce bym kupiła jakieś rzeczy dla noworodka. Znacie więc?

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
zajka

Go??







post czw, 01 kwi 2010 - 12:38
Post #66

Po wizycie w przedszkolu.
Nika ratuj, bo Ty oblatana w te klocki jesteś. Czy na prawdę jest obowiązek przyjmowania 5-latków do przedszkoli (bo mi pani wciskała, że musiała utworzyć grupę 5-latków kosztem grupy 3-latków bo taki jest obowiązek)? Gdziekolwiek czytam, to nic nie ma o obowiązku, wszędzie jest o prawie 5-latka do uczęszczania przedszkolnego. Czy 3-latek nie ma takiego prawa?
Nie chcę was straszyć, ale u nas około 250 dzieci (głównie 3-letnich) nie zakwalifikowano do przedszkola. Ot, tak, bo trzeba było zlikwidować grupy maluszków by utworzyć grupy 5-latków.
W każdym przedszkolu były "nadwyżki" 3-latków, więc o innych placówkach nawet nie myślę. W tym przedszkolu nie przyjęto 53 dzieci, a jest takie, do którego nie dostało się 100 37.gif
nika*
czw, 01 kwi 2010 - 13:19
zajka już tłumaczę choć to zawiłe troszkę. Na początek wkleje Ci wykładnie tego zawiłego procesu. Teraz mamy tzw. okres przejsciowy obowiązywania nowej ustawy o systemie oświaty...

ObowiÄ…zek przygotowania przedszkolnego i obowiÄ…zek szkolny
w świetle uchwalonej przez Sejm w dniu 23 stycznia 2009r.
Ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw
oraz uchwały Senatu z dnia 5 lutego 2009 r. w sprawie ustawy o zmianie ustawy o
systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw:

I. ObowiÄ…zek rocznego przygotowania przedszkolnego
Od dnia 1 września 2011 roku dziecko w wieku 5 lat będzie obowiązane odbyć roczne
przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole
podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.
Obowiązek ten będzie rozpoczynał się z początkiem roku szkolnego w tym roku
kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat.
W latach szkolnych 2009/2010 i 2010/2011 dziecko w wieku 5 lat będzie miało prawo do
odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym
zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego (art. 9 ust 1
ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz zmianie niektórych innych ustaw).

II. ObowiÄ…zek szkolny
Od dnia 1 września 2012 r. obowiązkiem szkolnym objęte zostaną wszystkie dzieci
sześcioletnie.
W okresie przejÅ›ciowym tj. w latach szkolnych 2009/2010 – 2011/2012 na wniosek
rodziców, obowiÄ…zkiem szkolnym moŜe być objÄ™te dziecko, które w danym roku kalendarzowym
kończy 6 lat.
Dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka lub dyrektor
innej szkoÅ‚y podstawowej, do której rodzice zÅ‚oŜyli wniosek, bÄ™dzie mógÅ‚ przyjąć do szkoÅ‚y
dziecko szeÅ›cioletnie, jeŜeli pozwalajÄ… na to warunki organizacyjne szkoÅ‚y, a dziecko byÅ‚o objÄ™te
wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma
rozpocząć naukę w szkole podstawowej.
Wymogu objęcia wychowaniem przedszkolnym nie stosuje się w przypadku gdy dziecko
posiada pozytywnÄ… opiniÄ™ poradni psychologiczno-pedagogicznej o moŜliwoÅ›ci rozpoczÄ™cia
spełniania obowiązku szkolnego (art. 12 ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty).
Sześciolatek, który w roku szkolnym 2009/2010, 2010/2011 nie będzie uczniem szkoły,
będzie miał obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub
oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
W roku szkolnym 2011/2012 dzieci urodzone w roku 2005, które nie rozpoczęły spełniania
obowiązku szkolnego, będą miały obowiązek odbyć roczne obowiązkowe przygotowanie
przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub
w innej formie wychowania przedszkolnego (art. 10 ww. ustawy). W roku szkolnym 2010/2011
dzieci urodzone w roku 2005 (jako 5-latki) miały bowiem prawo, a nie obowiązek, odbycia
rocznego przygotowania przedszkolnego. JeŜeli z tego prawa nie skorzystaÅ‚y, w roku szkolnym
2011/2012 jako 6-latki są zobowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne

Teraz jak to w praktyce wyglada. jak tam napisano 5latek ma prawo odbyc roczne przygotowanie przedszkolne. Nie wazne czy w szkole podstawowej czy w przedszkolu ale ma takie prawo. jak sie rodzic takiego dziecka zgłosi to trzeba przyjąć. W warszawie wybrnieto z tego tak, ze otwiera sie w szkoałach takie oddziały, dla dzieci które nie chodziły do przedszkola a teraz ich rodzice chcą, a mają takie prawo podkreślam raz jeszcze. Zrobiono tak po to, żeby nie blokowac miejsca 3latkom własnie, wyglada na to, ze u was gmina inaczej tym zawiaduje... 32.gif a moze w szkołach miejsc nie mają cięzko mi ocenić bo nie znam realiów tam u was... Poceszające jest tylko to ze potem twoje dziecko jako 5latek tez musi zostac przyjęte, chociazby kosztem 3-latków... porabane to wszystko 21.gif

Ten post edytował nika* czw, 01 kwi 2010 - 13:21
nika*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,253
Dołączył: wto, 23 paź 07 - 18:39
Nr użytkownika: 16,629




post czw, 01 kwi 2010 - 13:19
Post #67

zajka już tłumaczę choć to zawiłe troszkę. Na początek wkleje Ci wykładnie tego zawiłego procesu. Teraz mamy tzw. okres przejsciowy obowiązywania nowej ustawy o systemie oświaty...

ObowiÄ…zek przygotowania przedszkolnego i obowiÄ…zek szkolny
w świetle uchwalonej przez Sejm w dniu 23 stycznia 2009r.
Ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw
oraz uchwały Senatu z dnia 5 lutego 2009 r. w sprawie ustawy o zmianie ustawy o
systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw:

I. ObowiÄ…zek rocznego przygotowania przedszkolnego
Od dnia 1 września 2011 roku dziecko w wieku 5 lat będzie obowiązane odbyć roczne
przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole
podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.
Obowiązek ten będzie rozpoczynał się z początkiem roku szkolnego w tym roku
kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat.
W latach szkolnych 2009/2010 i 2010/2011 dziecko w wieku 5 lat będzie miało prawo do
odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym
zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego (art. 9 ust 1
ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz zmianie niektórych innych ustaw).

II. ObowiÄ…zek szkolny
Od dnia 1 września 2012 r. obowiązkiem szkolnym objęte zostaną wszystkie dzieci
sześcioletnie.
W okresie przejÅ›ciowym tj. w latach szkolnych 2009/2010 – 2011/2012 na wniosek
rodziców, obowiÄ…zkiem szkolnym moŜe być objÄ™te dziecko, które w danym roku kalendarzowym
kończy 6 lat.
Dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka lub dyrektor
innej szkoÅ‚y podstawowej, do której rodzice zÅ‚oŜyli wniosek, bÄ™dzie mógÅ‚ przyjąć do szkoÅ‚y
dziecko szeÅ›cioletnie, jeŜeli pozwalajÄ… na to warunki organizacyjne szkoÅ‚y, a dziecko byÅ‚o objÄ™te
wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma
rozpocząć naukę w szkole podstawowej.
Wymogu objęcia wychowaniem przedszkolnym nie stosuje się w przypadku gdy dziecko
posiada pozytywnÄ… opiniÄ™ poradni psychologiczno-pedagogicznej o moŜliwoÅ›ci rozpoczÄ™cia
spełniania obowiązku szkolnego (art. 12 ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty).
Sześciolatek, który w roku szkolnym 2009/2010, 2010/2011 nie będzie uczniem szkoły,
będzie miał obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub
oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
W roku szkolnym 2011/2012 dzieci urodzone w roku 2005, które nie rozpoczęły spełniania
obowiązku szkolnego, będą miały obowiązek odbyć roczne obowiązkowe przygotowanie
przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub
w innej formie wychowania przedszkolnego (art. 10 ww. ustawy). W roku szkolnym 2010/2011
dzieci urodzone w roku 2005 (jako 5-latki) miały bowiem prawo, a nie obowiązek, odbycia
rocznego przygotowania przedszkolnego. JeŜeli z tego prawa nie skorzystaÅ‚y, w roku szkolnym
2011/2012 jako 6-latki są zobowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne

Teraz jak to w praktyce wyglada. jak tam napisano 5latek ma prawo odbyc roczne przygotowanie przedszkolne. Nie wazne czy w szkole podstawowej czy w przedszkolu ale ma takie prawo. jak sie rodzic takiego dziecka zgłosi to trzeba przyjąć. W warszawie wybrnieto z tego tak, ze otwiera sie w szkoałach takie oddziały, dla dzieci które nie chodziły do przedszkola a teraz ich rodzice chcą, a mają takie prawo podkreślam raz jeszcze. Zrobiono tak po to, żeby nie blokowac miejsca 3latkom własnie, wyglada na to, ze u was gmina inaczej tym zawiaduje... 32.gif a moze w szkołach miejsc nie mają cięzko mi ocenić bo nie znam realiów tam u was... Poceszające jest tylko to ze potem twoje dziecko jako 5latek tez musi zostac przyjęte, chociazby kosztem 3-latków... porabane to wszystko 21.gif

--------------------
Podwójna mama (majówka 2007, styczniówka 2013)
jaAga*
czw, 01 kwi 2010 - 13:30
Nika no własnie, jakiś miesiąc temu nasza dyrektorka przedszkola głosiła to samo co dyrektorka w przedszkolu Zajki, że musi przyjąć wszystkie 5-cio i 6-ciolatki i ja byłam wtedy przerażona, teraz już mówi tylko o przymusie przyjęcia 6-latków, więc wyluzowałam nieco. Ale w sumie już nie wiem, bo może zapomniała dodać, wówczas wydało mi się to chore, bo to oznaczałoby, że za rok też nie będzie miejsca dla naszych dzieci, bo nadal nie będzie grupy 4-latków, bo jeśli znajdzie się miejsce na nową grupę nie 5 i 6 latków to utworzą dla 3-latków....ehhh- chore to trochę.
Ale z tego co piszesz jasno wygląda, że przymus to te dyrektorki będą miały dopiero za rok, teraz to mogą chętne dzieci do rozpoczęcia wcześniejszej edukacji szkolnej przyjmować do grup 6-letnich....u nas tak było to rozwiązane w tym roku.
Zajka u Was tak dużo rodziców chce posłać dzieci wcześniej do szkoły?...bo u nas nie, dopiero te które będą musiały pójść to pewnie pójdą.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 01 kwi 2010 - 13:30
Post #68

Nika no własnie, jakiś miesiąc temu nasza dyrektorka przedszkola głosiła to samo co dyrektorka w przedszkolu Zajki, że musi przyjąć wszystkie 5-cio i 6-ciolatki i ja byłam wtedy przerażona, teraz już mówi tylko o przymusie przyjęcia 6-latków, więc wyluzowałam nieco. Ale w sumie już nie wiem, bo może zapomniała dodać, wówczas wydało mi się to chore, bo to oznaczałoby, że za rok też nie będzie miejsca dla naszych dzieci, bo nadal nie będzie grupy 4-latków, bo jeśli znajdzie się miejsce na nową grupę nie 5 i 6 latków to utworzą dla 3-latków....ehhh- chore to trochę.
Ale z tego co piszesz jasno wygląda, że przymus to te dyrektorki będą miały dopiero za rok, teraz to mogą chętne dzieci do rozpoczęcia wcześniejszej edukacji szkolnej przyjmować do grup 6-letnich....u nas tak było to rozwiązane w tym roku.
Zajka u Was tak dużo rodziców chce posłać dzieci wcześniej do szkoły?...bo u nas nie, dopiero te które będą musiały pójść to pewnie pójdą.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
zajka

Go??







post czw, 01 kwi 2010 - 13:53
Post #69

Nika ale to właściwie obowiązek jest, że tak powiem ustawowo zapewniony od 2011 r tak? Drążę, bo jeśli tak, to teoretycznie 5-latek powinien być przyjmowany na takich samych zasadach co 3-4-latek w tym roku. Muszę wiedzieć co pisać do tego naszego guru miastowego. Wszyscy rodzice będą pisać - przynajmniej ci, z którymi rozmawiałam. W ilości siła icon_wink.gif
Jaaga nie wiem czy tak dużo chce posłać do szkół wcześniej. Mam wrażenie, że jak się niektórzy dowiedzieli, ze ich dzieci zostaną przyjęte bez względu na wszystko, to się po prostu zdecydowali posłać dzieci do przedszkola i już. Najgorsze jest to, że gdby niedobór miejsc dla rocznika 2004 wszedł wcześniej, to teraz nasze dzieci miałby miejsca. A to się obudziły mamusie, jak dzieciak już prawie do szkoły ma iść. No strasznie wkurzona jestem. Dla mnie to dramat. Co ja zrobię z małym jak moja mama będzie się zajmować córką siostry?
odynka

Go??







post czw, 01 kwi 2010 - 13:59
Post #70

jaaga ja użytkownika tego nie znam ale z primarku kupuję przez tą moją Agę jak przyjeżdża do PL;) więc rzeczy mają spoko;)
nika*
czw, 01 kwi 2010 - 14:45
W tym tekscie który wkleiłam najwazniejsze jest to zadnie "W latach szkolnych 2010/2011 dziecko w wieku 5 lat będzie miało prawo do
odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego"
Onzacza to w praktyce ze jeśli rodzic zechce trzeba mu 5latka przyjąć i koniec kropka. Nie jest tylko powiedziane ze musi to byc w przedszkolu! Jesli chodzi o 6 latki to tuaj juz rodzic nie ma wyboru i musi zgłosic swojego malucha ( a nie może) do odbywania rocznego przygotowania przedszkolneg. Takze ziajka - 5 latki mają niestety! 41.gif pierwszeństwo przed 3 i 4 latkami. Mądre gminy robia tak ze organizują w szkołach miejsca dla 5 latków a przedszkola wtedy moga przyjąc 3 latków. podsumowując - to co Ci powiedziała dyrektorka w przedszkolu jest prawdą.
nika*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,253
Dołączył: wto, 23 paź 07 - 18:39
Nr użytkownika: 16,629




post czw, 01 kwi 2010 - 14:45
Post #71

W tym tekscie który wkleiłam najwazniejsze jest to zadnie "W latach szkolnych 2010/2011 dziecko w wieku 5 lat będzie miało prawo do
odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego"
Onzacza to w praktyce ze jeśli rodzic zechce trzeba mu 5latka przyjąć i koniec kropka. Nie jest tylko powiedziane ze musi to byc w przedszkolu! Jesli chodzi o 6 latki to tuaj juz rodzic nie ma wyboru i musi zgłosic swojego malucha ( a nie może) do odbywania rocznego przygotowania przedszkolneg. Takze ziajka - 5 latki mają niestety! 41.gif pierwszeństwo przed 3 i 4 latkami. Mądre gminy robia tak ze organizują w szkołach miejsca dla 5 latków a przedszkola wtedy moga przyjąc 3 latków. podsumowując - to co Ci powiedziała dyrektorka w przedszkolu jest prawdą.

--------------------
Podwójna mama (majówka 2007, styczniówka 2013)
asia_b
czw, 01 kwi 2010 - 14:45
My już jedną nogą za progiem, więc zaglądam tylko, żeby życzyć Wam i Waszym bliskim wesołych, rodzinnych Świąt, wiosny w głowach i sercach i wszystkiego czego pragniecie!
asia_b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,779
Dołączył: sob, 10 mar 07 - 22:38
SkÄ…d: SZCZECIN
Nr użytkownika: 11,837




post czw, 01 kwi 2010 - 14:45
Post #72

My już jedną nogą za progiem, więc zaglądam tylko, żeby życzyć Wam i Waszym bliskim wesołych, rodzinnych Świąt, wiosny w głowach i sercach i wszystkiego czego pragniecie!

--------------------
jaAga*
czw, 01 kwi 2010 - 14:49
Kurcze, w Zamościu chyba wogóle nie ma tzw "zerówek" w szkołach.......i co wtedy?
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 01 kwi 2010 - 14:49
Post #73

Kurcze, w Zamościu chyba wogóle nie ma tzw "zerówek" w szkołach.......i co wtedy?


--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
pati.n
czw, 01 kwi 2010 - 14:56
Jaaga ja kupowałam kiedys body dla Wiki od niego. Bawełna fajna, ale jak wszystkie zakładane (tzn bez napów przy szyi) porozciągały sie.

zajka nie stasz bo ja na serce zejde do tego 15 kwietnia....
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 01 kwi 2010 - 14:56
Post #74

Jaaga ja kupowałam kiedys body dla Wiki od niego. Bawełna fajna, ale jak wszystkie zakładane (tzn bez napów przy szyi) porozciągały sie.

zajka nie stasz bo ja na serce zejde do tego 15 kwietnia....

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
zajka

Go??







post czw, 01 kwi 2010 - 15:09
Post #75

Pati ja mieszkam w Polsce "C". Takie rzeczy tylko w Suwałkach 29.gif U nas wrony zawracają, ps d.... szczekają, tory się kończą, kisiel sieją a urzędnicy robią co im się podoba, bo i tak wszyscy cicho siedzą. Wrrr...
Jaaga u nas też nie ma zerówek w szkołach. Chociaż ja pamiętam, że chodziłam do takiego oddziału przedszkolnego, ani to w szkole było ani w przedszkolu. W zupełnie oddzielnym budynku.
zajka

Go??







post czw, 01 kwi 2010 - 15:16
Post #76

CYTAT(nika* @ Thu, 01 Apr 2010 - 14:45) *
"W latach szkolnych 2010/2011 dziecko w wieku 5 lat będzie miało prawo do
odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego" .

Chciałabym, żeby takie prawo miało każde dziecko. Bez względu na pochodzenie, rodzinę z jakiej pochodzi i portfel rodziców. A tu się po prostu dyskryminuje najmłodszych.
jaAga*
czw, 01 kwi 2010 - 15:34
Zajka to co powiesz o moich stronach- Polska D?
Ja też chodziłam do szkolnej zerówki....nie wiem gdzie one się podziały.

Joanno_m życzę Ci z okazji urodzin dużo słońca, uśmiechu na twarzy i dużo miłości!

PS. jesteś równolatką z moją szwagierką, ona dziś dostanie ode mnie ten kojec/poduszkę....ciekawe czy jej się spodoba....
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 01 kwi 2010 - 15:34
Post #77

Zajka to co powiesz o moich stronach- Polska D?
Ja też chodziłam do szkolnej zerówki....nie wiem gdzie one się podziały.

Joanno_m życzę Ci z okazji urodzin dużo słońca, uśmiechu na twarzy i dużo miłości!

PS. jesteś równolatką z moją szwagierką, ona dziś dostanie ode mnie ten kojec/poduszkę....ciekawe czy jej się spodoba....

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
agata85
czw, 01 kwi 2010 - 17:01
Joanno- wszystkiego NAJ icon_smile.gif

Zajka- wspolczuje sytuacji z przedszkolem. Shane dostal sie do wybranego przez nas ot tak- Zlozylam papiery, po dwoch tygodniach mialam juz odpowiedz, ze Shane przyjety.
agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post czw, 01 kwi 2010 - 17:01
Post #78

Joanno- wszystkiego NAJ icon_smile.gif

Zajka- wspolczuje sytuacji z przedszkolem. Shane dostal sie do wybranego przez nas ot tak- Zlozylam papiery, po dwoch tygodniach mialam juz odpowiedz, ze Shane przyjety.

--------------------





nika*
czw, 01 kwi 2010 - 17:58
CYTAT(zajka @ Thu, 01 Apr 2010 - 15:16) *
Chciałabym, żeby takie prawo miało każde dziecko. Bez względu na pochodzenie, rodzinę z jakiej pochodzi i portfel rodziców. A tu się po prostu dyskryminuje najmłodszych.


bo tak powinno być. To by była normalność!

zerówki są były i będą, tylko fachowo nazywa sie je rocznym przygotowaniem przedszkolnym. A gdzie gmina ten oddział organizuje - szkoła czy przeszkole to już bez znaczenia. Ważny jest program jaki sie w nich realizuje a ten czy w szkole czy w przedszkolu jest taki sam.
nika*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,253
Dołączył: wto, 23 paź 07 - 18:39
Nr użytkownika: 16,629




post czw, 01 kwi 2010 - 17:58
Post #79

CYTAT(zajka @ Thu, 01 Apr 2010 - 15:16) *
Chciałabym, żeby takie prawo miało każde dziecko. Bez względu na pochodzenie, rodzinę z jakiej pochodzi i portfel rodziców. A tu się po prostu dyskryminuje najmłodszych.


bo tak powinno być. To by była normalność!

zerówki są były i będą, tylko fachowo nazywa sie je rocznym przygotowaniem przedszkolnym. A gdzie gmina ten oddział organizuje - szkoła czy przeszkole to już bez znaczenia. Ważny jest program jaki sie w nich realizuje a ten czy w szkole czy w przedszkolu jest taki sam.

--------------------
Podwójna mama (majówka 2007, styczniówka 2013)
nika*
czw, 01 kwi 2010 - 18:01
w końcu obejrzałam zdjęcia wszystkie icon_smile.gif sliczne są te nasze maluchy a juz te z rodzeństwem mnie rozczulają najbardziej 41.gif 06.gif
nika*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,253
Dołączył: wto, 23 paź 07 - 18:39
Nr użytkownika: 16,629




post czw, 01 kwi 2010 - 18:01
Post #80

w końcu obejrzałam zdjęcia wszystkie icon_smile.gif sliczne są te nasze maluchy a juz te z rodzeństwem mnie rozczulają najbardziej 41.gif 06.gif

--------------------
Podwójna mama (majówka 2007, styczniówka 2013)
> Czerwcowe prawie 3-latki - cz. 18 :)
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 22 cze 2024 - 09:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama