Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia   

Czerwcowe przedszkolaki cz.20

> 
jaAga*
czw, 09 gru 2010 - 10:07
Myla, Justa widocznie macie dzieci bardzo pędzące do wiedzy.....to fajnie, nie będą miały problemów w szkole. No i jeśli same się domagają to spoko, gorzej jak rodzice na siłę uczą czegoś małe dziecko. Ali i Oliwce tylko pogratulować icon_smile.gif.
Karinkę póki co wogóle nie kręcą literki, za to chce by jej non stop opowiadać jak to było jak znalazła się w brzuchu i urodziła....no więc codziennie robię nawijkę o nasionku, pępowinie, skurczach i porodzie 29.gif
Na hasło ciąża dostaje jakichś iskier w oczach (np. w tv jak usłyszy lub opowiada ktoś o kimś)......dziwne to trochę icon_wink.gif.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 09 gru 2010 - 10:07
Post #81

Myla, Justa widocznie macie dzieci bardzo pędzące do wiedzy.....to fajnie, nie będą miały problemów w szkole. No i jeśli same się domagają to spoko, gorzej jak rodzice na siłę uczą czegoś małe dziecko. Ali i Oliwce tylko pogratulować icon_smile.gif.
Karinkę póki co wogóle nie kręcą literki, za to chce by jej non stop opowiadać jak to było jak znalazła się w brzuchu i urodziła....no więc codziennie robię nawijkę o nasionku, pępowinie, skurczach i porodzie 29.gif
Na hasło ciąża dostaje jakichś iskier w oczach (np. w tv jak usłyszy lub opowiada ktoś o kimś)......dziwne to trochę icon_wink.gif.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
pomidorro
czw, 09 gru 2010 - 10:34
Jaaga 04.gif mam nadzieję, że moja nie wpadnie na ten pomysl..bo zupełnie nie wiem jak jej to poopowiadać 29.gif
U mnie cały czas teksty typu: a jak Ala była malutka jak Hania to......i tu pada jakieś dziwne pytanie 03.gif
a z ta " nauką" to niestety Ala np. nie bawi sie lalkami bo woli ukladać klocki, pisać..cały czas mnie zamęcza o coś. A to narysuj mi to, a jak działa odkurzacz.
Ostatnio mnie zapytała co to jest prąd.I weź tu człowieku odpowiedz? 29.gif Powiedziałam, ze tatuś jej odpowie 04.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 10:34
Post #82

Jaaga 04.gif mam nadzieję, że moja nie wpadnie na ten pomysl..bo zupełnie nie wiem jak jej to poopowiadać 29.gif
U mnie cały czas teksty typu: a jak Ala była malutka jak Hania to......i tu pada jakieś dziwne pytanie 03.gif
a z ta " nauką" to niestety Ala np. nie bawi sie lalkami bo woli ukladać klocki, pisać..cały czas mnie zamęcza o coś. A to narysuj mi to, a jak działa odkurzacz.
Ostatnio mnie zapytała co to jest prąd.I weź tu człowieku odpowiedz? 29.gif Powiedziałam, ze tatuś jej odpowie 04.gif

--------------------



pati.n
czw, 09 gru 2010 - 10:45
CYTAT(~justa~ @ Thu, 09 Dec 2010 - 10:34) *
Jaaga 04.gif mam nadzieję, że moja nie wpadnie na ten pomysl..bo zupełnie nie wiem jak jej to poopowiadać 29.gif
U mnie cały czas teksty typu: a jak Ala była malutka jak Hania to......i tu pada jakieś dziwne pytanie 03.gif
a z ta " nauką" to niestety Ala np. nie bawi sie lalkami bo woli ukladać klocki, pisać..cały czas mnie zamęcza o coś. A to narysuj mi to, a jak działa odkurzacz.
Ostatnio mnie zapytała co to jest prąd.I weź tu człowieku odpowiedz? 29.gif Powiedziałam, ze tatuś jej odpowie 04.gif


U mnie "jak ja byłam taka malutka jak Piotruś to gdzie był Piotruś"?

Ten post edytował pati.n czw, 09 gru 2010 - 10:46
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 09 gru 2010 - 10:45
Post #83

CYTAT(~justa~ @ Thu, 09 Dec 2010 - 10:34) *
Jaaga 04.gif mam nadzieję, że moja nie wpadnie na ten pomysl..bo zupełnie nie wiem jak jej to poopowiadać 29.gif
U mnie cały czas teksty typu: a jak Ala była malutka jak Hania to......i tu pada jakieś dziwne pytanie 03.gif
a z ta " nauką" to niestety Ala np. nie bawi sie lalkami bo woli ukladać klocki, pisać..cały czas mnie zamęcza o coś. A to narysuj mi to, a jak działa odkurzacz.
Ostatnio mnie zapytała co to jest prąd.I weź tu człowieku odpowiedz? 29.gif Powiedziałam, ze tatuś jej odpowie 04.gif


U mnie "jak ja byłam taka malutka jak Piotruś to gdzie był Piotruś"?

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
pomidorro
czw, 09 gru 2010 - 11:07
Odi miksujesz masło ( ciasteczka owsiane) czy tylko dobrze mieszasz z cukrem? Nie chce mi się miksera wyjmowac icon_sad.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 11:07
Post #84

Odi miksujesz masło ( ciasteczka owsiane) czy tylko dobrze mieszasz z cukrem? Nie chce mi się miksera wyjmowac icon_sad.gif

--------------------



Kate_K

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 11:28
Post #85

Ja jak byłam mała to też sama się domagałam zabawy w pisanie. liczenie itp.
Nikt mnie nie zmuszał. Sama nauczyłam się czytać. Jak miałam 4,5 lat czytałam płynnie. Pani w przedszkolu sadzała mnie na środku na krzesełku i czytałam dzieciom bajki. Pamiętam to doskonale:)
Olaf też chce znać wszystkie literki, pyta o każdą. Wiele umie napisac. Sam pisze Olaf. Ciągle pyta "a to na jaką jest literkę?"
Ale liczy tylko do pięciu:)
Za to pięknie mówi wierszyki nauczone w przedszkolu.
Ale na tapecie są teraz pytania "czy dom się buduje" , "czy samochód się buduje?" "czy choinkę się buduje" "a czy ludzi się buduje?". I ciągle rozmawiamy co się buduje, co się produkuje w jakiej fabryce, a co rośnie. Nie mam pojęcia skąd mu się to bierze?
A, i ciągle gada o dzidziusiu.... Wszystko odkłada dla dzidziusia, wymyśla imiona dla dzidziusia. Mimo że my w domu o tym nie rozmawiamy. I potrafi tak przed zaśnieciem zapytać "mamusia a możemy naszego dzidziusia nazwać Kubuś? "
A co najfajniejsze mówi do nas tylko "mamusiu, tatusiu". W ogóle przestał mówić "mama i tata". I ciągle podkresla "ja już zawsze będę twoim synkiem, ty już zawsze będziesz moją mamusią". A ostatnio powiedział "ja już zawsze będę cię kochał mamusiu".
Dla takich chwil warto żyć, co nie?
Jak pięknie mieć dzieci, jak pieknie być mamąicon_smile.gif


Odi Olaf chyba je jeszcze mniej od Nelki. Poważnie. A ostatnio to tylko by tosty jadł....
Kate_K

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 11:40
Post #86

Odi fajne te ciasteczka, zrobiÄ™ w weekend na pewno:)
Teraz nie mam czasu, bo zapisałam się na kurs fotograficzny:) i latam codziennie po pracy.
Ale jestem tak zachwycona tymi balansami bieli, wartościami przysłony i czułościami, że po prostu nie mogę.
Bede teraz robić same piękne zdjęcia. Wreszcie wiem o co chodzi i jak można zrobić dobre zdjęcie.
Jestem w totalnym szoku, że wiekszość dobrych zdjęć nawet wieczorem i w nocy można zrobić bez lampy, a wręcz powinno się robić bez. Trzeba tylko dobrze ustawić parametry. Cieszę sie z tego jak dziecko. W weekend lece kupić nowy aparat i zaczynam fotograficzne szaleństwo:)
A w przyszłym tygodniu idę na kurs makijażu:)
odynka

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 11:43
Post #87

CYTAT(~justa~ @ Thu, 09 Dec 2010 - 11:07) *
Odi miksujesz masło ( ciasteczka owsiane) czy tylko dobrze mieszasz z cukrem? Nie chce mi się miksera wyjmowac icon_sad.gif

mój robot stoi na wierzchu więc miksuję wszystko a potem mieszam łychą z mąką w misie;) ale myślę że swobodnie możesz ręcznie:D

Kate zazdroszczęicon_biggrin.gif chciała bym umieć robić dobre zdjęcia:D
pomidorro
czw, 09 gru 2010 - 11:44
Kate mnie rozwala jak Ala idzie do przedszkola i krzyczy z korytarza: Paaa mamuśka! Baw sie dobrze ! 04.gif
Fajny ten Twój syn icon_smile.gif
Ostatnio jak M. wyjechał i dzwonił to skończylo się płaczem. Powiedział mi do słuchawki kocham CIę I ja Cie kocham - odpowiedziałam>a Ala w ryk: że tatus jej nie kocha! Nie powiedział jej!
M. zaraz zadzwonił ale sie obrazila na niego i nie chciala gadac tylko chlipala bidulka...teraz tatus zawsze pamięta, ze najpierw mowi córce a potem dopiero mi te mile slowa....
edit: fajnie- ten kurs! M. sie umówil z sąsiadem na plener..będzie go szkolił. Swoja drogą wybierałam wczoraj zdjęcia do kalendarza...mam tyle pieknych zdjęć Ali a Hani- może z 4 sie uzbierało.NAdal się bije z myślami czy nie zmienić czegoś. I zupełnie przy tym świetle nie wychodzą mi zdjęcia w pokoju bez lampy. A te z lampa - niepodobają mi się.
Mam tak cudne zdjęcia ALi z dziadkiem , ze chętnie bym się nim podzieliła z Wami! TYlko kto wstawi?

Ten post edytował ~justa~ czw, 09 gru 2010 - 11:48
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 11:44
Post #88

Kate mnie rozwala jak Ala idzie do przedszkola i krzyczy z korytarza: Paaa mamuśka! Baw sie dobrze ! 04.gif
Fajny ten Twój syn icon_smile.gif
Ostatnio jak M. wyjechał i dzwonił to skończylo się płaczem. Powiedział mi do słuchawki kocham CIę I ja Cie kocham - odpowiedziałam>a Ala w ryk: że tatus jej nie kocha! Nie powiedział jej!
M. zaraz zadzwonił ale sie obrazila na niego i nie chciala gadac tylko chlipala bidulka...teraz tatus zawsze pamięta, ze najpierw mowi córce a potem dopiero mi te mile slowa....
edit: fajnie- ten kurs! M. sie umówil z sąsiadem na plener..będzie go szkolił. Swoja drogą wybierałam wczoraj zdjęcia do kalendarza...mam tyle pieknych zdjęć Ali a Hani- może z 4 sie uzbierało.NAdal się bije z myślami czy nie zmienić czegoś. I zupełnie przy tym świetle nie wychodzą mi zdjęcia w pokoju bez lampy. A te z lampa - niepodobają mi się.
Mam tak cudne zdjęcia ALi z dziadkiem , ze chętnie bym się nim podzieliła z Wami! TYlko kto wstawi?

--------------------



odynka

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 11:51
Post #89

justa jak chcesz wstawić jakieś foty to dawaj do mnie na mail to wrzuce na żabe i wstawięicon_wink.gif
pati.n
czw, 09 gru 2010 - 11:56
my w sobotÄ™ idziemy z dziecmi na profesjonalnÄ… sesjÄ™ do fotografa icon_smile.gif prezent na chrzest Piotrusia icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 09 gru 2010 - 11:56
Post #90

my w sobotÄ™ idziemy z dziecmi na profesjonalnÄ… sesjÄ™ do fotografa icon_smile.gif prezent na chrzest Piotrusia icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
Kate_K

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 12:05
Post #91

justa kwestia właśnie ustawienia aparatu i będzie robił pięknie bez lampy.
Ja jeszcze niedawno narzekałam że mój aparat robi w mieszkaniu żółte zdjęcia. I wczoraj na kursie dowiedziałam się że wystarczy ustawić balans bieli (taki znaczek WB na aparacie). Poleciałąm po kursie do domu, zrobiłam jedno zdjęcie jak dotychczas i drugie to samo ale z ustawionym do pomieszczenia balansem bieli. No eureka. Wyszło piękne. Jestem taka szczęsliwa że poszłam na ten kurs. Teraz będę sama robić cudne zdjęcia. Zawsze chciałam, tylko wydawało mi się że nie dam rady. Ale fascynowało mnie zawsze robienie zdjęć. Patrzę na jakąś sytuację i już widzę jakie ujęcie byłoby fajne. Tylko do tej pory nie umiałam zrobić ładnie zdjęcia. A teraz ! Teraz będzie super:)
odynka

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 13:50
Post #92

od justy:)







ha mamy takiego samego motylka:D
pati.n
czw, 09 gru 2010 - 13:54
justa śliczne panienki icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 09 gru 2010 - 13:54
Post #93

justa śliczne panienki icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
jaAga*
czw, 09 gru 2010 - 15:46
Zapomniałam się pochwalić (no bo dla niektórych to i tak żadna rewelacja) ale moje dziecko od jakichś 2 tygodni nie używa pieluch w nocy!!!!! Któregoś dnia skończyły się pieluchy, i nie kupiłam już, zakładam prześcieradło nieprzemakalne, ale nigdy nie było potrzebne, staram się "wysikać" córkę przed samym zaśnięciem, a potem do rana wytrzymuje...a nawet dłużej, wczoraj z nią byłam w domu (bo podziębiona), spałyśmy prawie do 9.00 a jak wstała wcale nie chciała do toalety...musiałam ją nakłonić prawie, żeby sie wysiusiała icon_wink.gif. Czyli dojrzała chyba by trzymać mocz jak trzeba. Aha, w sobotę spała u babci, babcia miała zapasową pieluchę, więc jej nałozyła, ale dziecko sie samo grzecznie obudziło o 1.00 na siusiu.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 09 gru 2010 - 15:46
Post #94

Zapomniałam się pochwalić (no bo dla niektórych to i tak żadna rewelacja) ale moje dziecko od jakichś 2 tygodni nie używa pieluch w nocy!!!!! Któregoś dnia skończyły się pieluchy, i nie kupiłam już, zakładam prześcieradło nieprzemakalne, ale nigdy nie było potrzebne, staram się "wysikać" córkę przed samym zaśnięciem, a potem do rana wytrzymuje...a nawet dłużej, wczoraj z nią byłam w domu (bo podziębiona), spałyśmy prawie do 9.00 a jak wstała wcale nie chciała do toalety...musiałam ją nakłonić prawie, żeby sie wysiusiała icon_wink.gif. Czyli dojrzała chyba by trzymać mocz jak trzeba. Aha, w sobotę spała u babci, babcia miała zapasową pieluchę, więc jej nałozyła, ale dziecko sie samo grzecznie obudziło o 1.00 na siusiu.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Kate_K

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 16:00
Post #95

No widzisz Jaaga, to super.
Olaf już dawno spał w nocy bez pieluchy i nagle ma jakiś nawrót, no leje na potęgę. Codziennie pościel piorę, w nocy trzeba go przebierać, wszystko mokre - wiesz jak chłopak sika:)
Zakładam znów pieluchę do spania.....
odynka

Go??







post czw, 09 gru 2010 - 16:05
Post #96

jaaga super:D ja już nie pamiętam ile czasu Nellka nie używa pieluch na noc.. ale ważne jest by ją wysadzać przed snem albo jak padnie w duzym pokoju to przed przeniesieniem do lozka:)
pomidorro
czw, 09 gru 2010 - 17:11
JaAga no super! Oby nie bylo za dużo powrotów do sikania
KAte jakiś czas temu Ala noc w noc moczyła się. I tez to były takie ilości, że sama byłam zaskoczona! NA szczęście jej przeszło!
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post czw, 09 gru 2010 - 17:11
Post #97

JaAga no super! Oby nie bylo za dużo powrotów do sikania
KAte jakiś czas temu Ala noc w noc moczyła się. I tez to były takie ilości, że sama byłam zaskoczona! NA szczęście jej przeszło!

--------------------



pati.n
czw, 09 gru 2010 - 17:36
Wika już daaaawno bez pieluchy, ale za to my byłyśmy do tyłu w innym temacie, ale już mamy to za sobą icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 09 gru 2010 - 17:36
Post #98

Wika już daaaawno bez pieluchy, ale za to my byłyśmy do tyłu w innym temacie, ale już mamy to za sobą icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
Gruszka
czw, 09 gru 2010 - 20:01
Odi, co z moimi kolczykami? icon_smile.gif (a poza tym to jupik jest konserwowany benzoesanem sodu, jako jeden z niewielu napojów dla dzieci... ale ciiiii...... icon_wink.gif )

CO ja to miałam jeszcze.... icon_smile.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post czw, 09 gru 2010 - 20:01
Post #99

Odi, co z moimi kolczykami? icon_smile.gif (a poza tym to jupik jest konserwowany benzoesanem sodu, jako jeden z niewielu napojów dla dzieci... ale ciiiii...... icon_wink.gif )

CO ja to miałam jeszcze.... icon_smile.gif

--------------------
pati.n
czw, 09 gru 2010 - 20:12
a w temacie soków jakie piją Wasze dzieci? Wika bobofrut i kubuś play.
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 09 gru 2010 - 20:12
Post #100

a w temacie soków jakie piją Wasze dzieci? Wika bobofrut i kubuś play.

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
> Czerwcowe przedszkolaki cz.20
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia 
5 Użytkowników czyta ten temat (5 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 23 wrz 2024 - 02:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama