Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ignor

, z cyklu: Filip w akcji
> , z cyklu: Filip w akcji
sdw
czw, 24 lis 2011 - 08:16
Filip nie potrafi zrozumieć celowosci stosowania znaków przestankowych. Największe problemy sprawia mu pytajnik. Wczorajsza rozmowa pozebraniowa z synem.

Ja - Synu, to jest pytajnik. Jak na końcy zdania postawiony jest taki znak, należy tak manewrować głosem, zebyś słyszał coś takiego - w tym miejscu na kilku przykładach pokazałam, jak modulować głos, by zabrzmiał pytajnik.

Syn kiwa głową.

Ja - Synu, zrozumiałeś?

Syn kiwa głową.

Ja - Synu, to może w takim razie przeczytaj mi tekst o dudku.
(De facto idiotyczny, i ja się wcle nie dziwię siedmiolatkom, że nie potrafią zinterpretować takiego tekstu. Młody czytując, np., Koszmarnego Karolka podobnych problemów nie miewa icon_wink.gif )

F (dukając, czyta z namaszczeniem) - A-kto-to-taki-to-dudek-Dodek-latem-dodek-tu-lata-i-ma-tu-dom-dudek-ma-grzebień-taki-grzebień-to-duma-dodka

F - To jest idiotyczne! Ja tego w ogóle nie rozumiem - złosci się

Ja - To może teraz przeczytaj to jeszcze raz używając znaków przestankowych. Tak, jak ci tłumaczyłam.

F - Nic z tego. Na te znaczki włącza mi się ignor i w ogóle ich nie widzę.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 24 lis 2011 - 08:16
Post #1

Filip nie potrafi zrozumieć celowosci stosowania znaków przestankowych. Największe problemy sprawia mu pytajnik. Wczorajsza rozmowa pozebraniowa z synem.

Ja - Synu, to jest pytajnik. Jak na końcy zdania postawiony jest taki znak, należy tak manewrować głosem, zebyś słyszał coś takiego - w tym miejscu na kilku przykładach pokazałam, jak modulować głos, by zabrzmiał pytajnik.

Syn kiwa głową.

Ja - Synu, zrozumiałeś?

Syn kiwa głową.

Ja - Synu, to może w takim razie przeczytaj mi tekst o dudku.
(De facto idiotyczny, i ja się wcle nie dziwię siedmiolatkom, że nie potrafią zinterpretować takiego tekstu. Młody czytując, np., Koszmarnego Karolka podobnych problemów nie miewa icon_wink.gif )

F (dukając, czyta z namaszczeniem) - A-kto-to-taki-to-dudek-Dodek-latem-dodek-tu-lata-i-ma-tu-dom-dudek-ma-grzebień-taki-grzebień-to-duma-dodka

F - To jest idiotyczne! Ja tego w ogóle nie rozumiem - złosci się

Ja - To może teraz przeczytaj to jeszcze raz używając znaków przestankowych. Tak, jak ci tłumaczyłam.

F - Nic z tego. Na te znaczki włącza mi się ignor i w ogóle ich nie widzę.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
rysa154
czw, 24 lis 2011 - 08:50
niezłe 06.gif
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 24 lis 2011 - 08:50
Post #2

niezłe 06.gif

--------------------


A_KA
czw, 24 lis 2011 - 09:21
Też by mi się włączał ignor na taki mądry inaczej tekst 08.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 24 lis 2011 - 09:21
Post #3

Też by mi się włączał ignor na taki mądry inaczej tekst 08.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
pcola
czw, 24 lis 2011 - 10:04
Dobrze, że chłopakowi się tylko ignor włączył, mnie na takie durne teksty włącza się wk... 37.gif

Tak, tak. Mój siedmiolatek ma ćwiczyć czytanie na tekstach typu Ja-ka-do-bra-wo-da-mó-wi-ta-ta-do-ma-my...

Co prawda nie ignoruje znaków przestankowych, ale traktuje je jak wyrazy, za to bez odpowiedniej intonacji 06.gif
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post czw, 24 lis 2011 - 10:04
Post #4

Dobrze, że chłopakowi się tylko ignor włączył, mnie na takie durne teksty włącza się wk... 37.gif

Tak, tak. Mój siedmiolatek ma ćwiczyć czytanie na tekstach typu Ja-ka-do-bra-wo-da-mó-wi-ta-ta-do-ma-my...

Co prawda nie ignoruje znaków przestankowych, ale traktuje je jak wyrazy, za to bez odpowiedniej intonacji 06.gif

--------------------



--------------------------
> Ignor, z cyklu: Filip w akcji
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 21 cze 2024 - 05:17
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama