Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
99 Stron V  « poprzednia 95 96 97 98 99 nastÄ™pna  

Październikowe Maluszki

, czyli po prostu październikowe srajdki ...
> , czyli po prostu październikowe srajdki ...
dupadupadupa
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:16
Myszorek obecnie wlasnie sie koajrzy ze żmijeczka. A historia nicka: jm - moje inicjamy zanim nie wyszlam za maz. ja - inicjamy meza. "i" pomiedzy. Bylo wiec jmija. Pozniej dopiescilam i wyszlo jmijeczka.
Jestem z Koszalina. Pochodze z Pily icon_smile.gif
Ja za Sinlac u siebei w aptece dalam 20 zl icon_razz.gif Normalnie kosztuje 26. Mysle ze w rossmanie duzo duzo taniej jest niz w normalnych sklepach.. kupuje tam soczki i inne cuda icon_biggrin.gif
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:16
Post #1921

Myszorek obecnie wlasnie sie koajrzy ze żmijeczka. A historia nicka: jm - moje inicjamy zanim nie wyszlam za maz. ja - inicjamy meza. "i" pomiedzy. Bylo wiec jmija. Pozniej dopiescilam i wyszlo jmijeczka.
Jestem z Koszalina. Pochodze z Pily icon_smile.gif
Ja za Sinlac u siebei w aptece dalam 20 zl icon_razz.gif Normalnie kosztuje 26. Mysle ze w rossmanie duzo duzo taniej jest niz w normalnych sklepach.. kupuje tam soczki i inne cuda icon_biggrin.gif

--------------------
green
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:22
Jmijeczka o jak milo, to sie miejscami zamieniłysmy -ja pochodze z Kolobrzegu a mieszkam w Poznaniu icon_smile.gif
green


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pią, 02 lip 04 - 09:55
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 1,909




post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:22
Post #1922

Jmijeczka o jak milo, to sie miejscami zamieniłysmy -ja pochodze z Kolobrzegu a mieszkam w Poznaniu icon_smile.gif

--------------------
chłopaki: 2004 i 2008
cath
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:24
jmijeczka- witam i ja. Ja rodziłam dzień po Tobie i mam też córcie Emilkę! Rodziłaś siłami natury?
Moja Emila cały cas na cycu, tylko!
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:24
Post #1923

jmijeczka- witam i ja. Ja rodziłam dzień po Tobie i mam też córcie Emilkę! Rodziłaś siłami natury?
Moja Emila cały cas na cycu, tylko!

--------------------




dupadupadupa
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:27
catherine Rodzilam silami natury - II faza 12 min. 5h boli ale/// dla mnie byly lajcikowe.. zaczelo bolec przy 9 cm. icon_smile.gif Emilki sa fajowe icon_biggrin.gif
green uwielbiam kolobrzeg i poznan.
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:27
Post #1924

catherine Rodzilam silami natury - II faza 12 min. 5h boli ale/// dla mnie byly lajcikowe.. zaczelo bolec przy 9 cm. icon_smile.gif Emilki sa fajowe icon_biggrin.gif
green uwielbiam kolobrzeg i poznan.

--------------------
cath
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:31
CYTAT(jmijeczka @ Fri, 27 Feb 2009 - 21:27) *
catherine Rodzilam silami natury - II faza 12 min. 5h boli ale/// dla mnie byly lajcikowe.. zaczelo bolec przy 9 cm. icon_smile.gif Emilki sa fajowe icon_biggrin.gif

Mi wody odeszły ok 22 a urodziłam o 11:48. Myślałam że po ścianach będę chodzić ale dałam radę. II faza u mnie trwała 48min. A Emilki są cudne. Prosimy o foto Twojej córci.
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:31
Post #1925

CYTAT(jmijeczka @ Fri, 27 Feb 2009 - 21:27) *
catherine Rodzilam silami natury - II faza 12 min. 5h boli ale/// dla mnie byly lajcikowe.. zaczelo bolec przy 9 cm. icon_smile.gif Emilki sa fajowe icon_biggrin.gif

Mi wody odeszły ok 22 a urodziłam o 11:48. Myślałam że po ścianach będę chodzić ale dałam radę. II faza u mnie trwała 48min. A Emilki są cudne. Prosimy o foto Twojej córci.

--------------------




dupadupadupa
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:33
Wkleje jutro. Teraz juz uciekam bo jestem teraz u rodzicow w gosciach i mnie wyganiaja.. bo komputer stoi u nich w sypialni icon_biggrin.gif
Mi wody odeszly o 17.10 - godzine po SYTYM obiedzie.. o 22.12 Emi urodzona.. o 22 byl 10 cm icon_razz.gif Rodzilam ze szwagierka i swoim lekarzem icon_biggrin.gif
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:33
Post #1926

Wkleje jutro. Teraz juz uciekam bo jestem teraz u rodzicow w gosciach i mnie wyganiaja.. bo komputer stoi u nich w sypialni icon_biggrin.gif
Mi wody odeszly o 17.10 - godzine po SYTYM obiedzie.. o 22.12 Emi urodzona.. o 22 byl 10 cm icon_razz.gif Rodzilam ze szwagierka i swoim lekarzem icon_biggrin.gif

--------------------
semi
piÄ…, 27 lut 2009 - 22:39
a dzięki dziewczyny, w googlach mi się nie chciało szukac, nie w sklepie;)
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post piÄ…, 27 lut 2009 - 22:39
Post #1927

a dzięki dziewczyny, w googlach mi się nie chciało szukac, nie w sklepie;)

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

agasi
sob, 28 lut 2009 - 07:18
CYTAT(carrie @ Sun, 22 Feb 2009 - 12:17) *
Hmm, jakieś 300 ml wody do garnka do zagotowania, do filiżanki wsypuję 1 solidną łyżkę mąki ziemniaczanej i dodaję trochę wody do rozmieszania.I taką zawiesinę wlewam na wrzątek - jak kisiel.I taką ilość krochmalu dajemy do standardowej ilości wody w wanience.Nie używamy wtedy żelu do mycia.No i uszu nie zamaczamy ani włosów tak przesadnie.I wsio.Po kąpieli intensywne oliwkowanie.

Wszystko ok, tylko po co yo intensywne oliwkowanie?
W ogole, nie tylko po krochmalu?
Im wiecej oliwki, tym wiecej i czesciej Wasze dzieci beda mialy zmiany skorne
skora musi sie nauczyc wytwarzac wlasne warstwe ochronna

Rozumiem oliwienie noworodka
albo samych zmian AZS - ale zdiagnozowanych ze to AZS a nie np. zapalenie lojotokowe bo tego sie nie oliwi
ale całego 5-miesieczniaka? po co?

W krochmalu mozna kapac na co dzien
i przy jakichkolwiek zmianach skornych zrezygnowalabym z kosmetykow sklepowych w ogole - zel czy plyn do kapieli takiego malucha jest jeszcze zbedny
zamiast oliwki dla dzieci - parafina ciekla, ktora nie uczula, mozna dolac lyzke do kapieli zreszta i nie bedzie potrzebne oliwienie w ogole.

Przepraszam, ze wpadam tak znienacka i od razu z krytyka icon_wink.gif
ale to nie personalnie oczywiscie, po prostu rzucil mi sie w oczy ten instruktaz w jednym z pierwszych nieprzeczytanych postow icon_smile.gif
agasi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,539
Dołączył: wto, 25 mar 08 - 12:46
Nr użytkownika: 18,969




post sob, 28 lut 2009 - 07:18
Post #1928

CYTAT(carrie @ Sun, 22 Feb 2009 - 12:17) *
Hmm, jakieś 300 ml wody do garnka do zagotowania, do filiżanki wsypuję 1 solidną łyżkę mąki ziemniaczanej i dodaję trochę wody do rozmieszania.I taką zawiesinę wlewam na wrzątek - jak kisiel.I taką ilość krochmalu dajemy do standardowej ilości wody w wanience.Nie używamy wtedy żelu do mycia.No i uszu nie zamaczamy ani włosów tak przesadnie.I wsio.Po kąpieli intensywne oliwkowanie.

Wszystko ok, tylko po co yo intensywne oliwkowanie?
W ogole, nie tylko po krochmalu?
Im wiecej oliwki, tym wiecej i czesciej Wasze dzieci beda mialy zmiany skorne
skora musi sie nauczyc wytwarzac wlasne warstwe ochronna

Rozumiem oliwienie noworodka
albo samych zmian AZS - ale zdiagnozowanych ze to AZS a nie np. zapalenie lojotokowe bo tego sie nie oliwi
ale całego 5-miesieczniaka? po co?

W krochmalu mozna kapac na co dzien
i przy jakichkolwiek zmianach skornych zrezygnowalabym z kosmetykow sklepowych w ogole - zel czy plyn do kapieli takiego malucha jest jeszcze zbedny
zamiast oliwki dla dzieci - parafina ciekla, ktora nie uczula, mozna dolac lyzke do kapieli zreszta i nie bedzie potrzebne oliwienie w ogole.

Przepraszam, ze wpadam tak znienacka i od razu z krytyka icon_wink.gif
ale to nie personalnie oczywiscie, po prostu rzucil mi sie w oczy ten instruktaz w jednym z pierwszych nieprzeczytanych postow icon_smile.gif
agasi
sob, 28 lut 2009 - 07:29
Jmijeczka, witaj icon_smile.gif

Ja chyba tez wrocilabym na Maluchy, dziewczyny...
Nie zebym tu zagladala czesciej, ale - no wczoraj np. A.L. potrzebowala informacji, gdybym nie przeoczyla jej postu to pewnie mialaby je szybko, a tak nie wiem czy w ogole, bo przeciez moze tam przez kilka dni nie zajrzec
bez sensu
a na dwa fora nie wiem czy wyrobie, chociaz moge obiecac ze sie bede starac
najwyzej zdjec nie bede wklejac, i tyle, ale to nieistotne przeciez icon_smile.gif

A.L., jakbys jeszcze nie czytala, to skopiuje Ci to co tam napisalam

CYTAT
Tak jak napisala ajakielka, nie mozna wymagac od 5-miesiecznego dziecka zeby mialo przybory wagi jak 2-miesieczne
bo jakby tak bylo to za chwile marudzilabys ze nie masz sily jej wziac na rece icon_smile.gif

Istotne jest ile w sumie przybrala od ostatniego wazenia
nie powinno sie juz wazyc naszych dzieci czesciej niz co 2 tygodnie, bo moga juz przybierac skokowo - np. w jednym tygodniu 200 g a w kolejnym 50 g
jesli dziecko przybiera 450-500 g miesiecznie to na tym etapie jest ok.

Karmione wylacznie piersia moze przybierac i 1000 g miesiecznie - ale to nie jest obowiazkowe icon_smile.gif
ale jesli masz jakiekolwiek watpliwosci to jedna z podstawowych rzeczy jest badanie moczu.
agasi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,539
Dołączył: wto, 25 mar 08 - 12:46
Nr użytkownika: 18,969




post sob, 28 lut 2009 - 07:29
Post #1929

Jmijeczka, witaj icon_smile.gif

Ja chyba tez wrocilabym na Maluchy, dziewczyny...
Nie zebym tu zagladala czesciej, ale - no wczoraj np. A.L. potrzebowala informacji, gdybym nie przeoczyla jej postu to pewnie mialaby je szybko, a tak nie wiem czy w ogole, bo przeciez moze tam przez kilka dni nie zajrzec
bez sensu
a na dwa fora nie wiem czy wyrobie, chociaz moge obiecac ze sie bede starac
najwyzej zdjec nie bede wklejac, i tyle, ale to nieistotne przeciez icon_smile.gif

A.L., jakbys jeszcze nie czytala, to skopiuje Ci to co tam napisalam

CYTAT
Tak jak napisala ajakielka, nie mozna wymagac od 5-miesiecznego dziecka zeby mialo przybory wagi jak 2-miesieczne
bo jakby tak bylo to za chwile marudzilabys ze nie masz sily jej wziac na rece icon_smile.gif

Istotne jest ile w sumie przybrala od ostatniego wazenia
nie powinno sie juz wazyc naszych dzieci czesciej niz co 2 tygodnie, bo moga juz przybierac skokowo - np. w jednym tygodniu 200 g a w kolejnym 50 g
jesli dziecko przybiera 450-500 g miesiecznie to na tym etapie jest ok.

Karmione wylacznie piersia moze przybierac i 1000 g miesiecznie - ale to nie jest obowiazkowe icon_smile.gif
ale jesli masz jakiekolwiek watpliwosci to jedna z podstawowych rzeczy jest badanie moczu.
dupadupadupa
sob, 28 lut 2009 - 07:31
Dzien dobry.
Osobiscie tez nie polecam oliwki dla dzieci. Zamiennie Parafine ciekla. Nie wysusza skory (oliwka paradoksalnie - tak), nie tlusci ubranek. Mozna do kapieli i do smarowania.
Ja mala i kapie i czasem smaruje jak sa wieksze zmiany..
Jak Wasze nocki?? icon_smile.gif
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 28 lut 2009 - 07:31
Post #1930

Dzien dobry.
Osobiscie tez nie polecam oliwki dla dzieci. Zamiennie Parafine ciekla. Nie wysusza skory (oliwka paradoksalnie - tak), nie tlusci ubranek. Mozna do kapieli i do smarowania.
Ja mala i kapie i czasem smaruje jak sa wieksze zmiany..
Jak Wasze nocki?? icon_smile.gif

--------------------
dupadupadupa
sob, 28 lut 2009 - 09:08
Oto moja niunia.
Miala tu 4,5 miesiaca icon_biggrin.gif

dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 28 lut 2009 - 09:08
Post #1931

Oto moja niunia.
Miala tu 4,5 miesiaca icon_biggrin.gif



--------------------
A.L.

Go??







post sob, 28 lut 2009 - 09:11
Post #1932

Lomatko ile napisalyscie icon_eek.gif Ale to dobrze, w koncu sie forum rozkreca na nowo.

Melon lepiej! Boze jak mi bylo jej zal. W nocy spadla goraczka i juz nie powrocila, w ogole widac ze sie lepiej czuje. Rano obudzila sie ze swoim cudownycm usmiechem, a wczoraj przez caly dzien nie usmiechnela sie ani razu. Jestem dobrej mysli.
Jimijeczka witaj. Moj Melon tez urodzil sie 2 pazdziernika 06.gif
Ale charaktery to maja inne (wyczytalam ze Twoja grzeczna jest)

Spadam, ale mysle ze bede zagladac.
dupadupadupa
sob, 28 lut 2009 - 09:19
A.L. witaj! icon_smile.gif
Super ze mamy urodzone w tym samym dniu dzieci icon_smile.gif No moja ma teraz okres "grzecznej".. ale tez potrafi do piecia dolozyc icon_biggrin.gif
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 28 lut 2009 - 09:19
Post #1933

A.L. witaj! icon_smile.gif
Super ze mamy urodzone w tym samym dniu dzieci icon_smile.gif No moja ma teraz okres "grzecznej".. ale tez potrafi do piecia dolozyc icon_biggrin.gif


--------------------
dupadupadupa
sob, 28 lut 2009 - 09:20
agasi ja tez na dwa fora dzialam.. zawitalam na maluchy ze wzgledu na pewna niemila sytuacje na "drugim forum" icon_smile.gif i jakos mi sie tu podoba icon_biggrin.gif
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 28 lut 2009 - 09:20
Post #1934

agasi ja tez na dwa fora dzialam.. zawitalam na maluchy ze wzgledu na pewna niemila sytuacje na "drugim forum" icon_smile.gif i jakos mi sie tu podoba icon_biggrin.gif

--------------------
cath
sob, 28 lut 2009 - 10:05
jmijeczka- jaka urocza ta Twoja Emilka, jaki piękny uśmiech!
Co do oliwki to ja jej używam tylko i wyłącznie na główkę po kąpieli.
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post sob, 28 lut 2009 - 10:05
Post #1935

jmijeczka- jaka urocza ta Twoja Emilka, jaki piękny uśmiech!
Co do oliwki to ja jej używam tylko i wyłącznie na główkę po kąpieli.

--------------------




dupadupadupa
sob, 28 lut 2009 - 10:15
catherine dziekuje.
Ja oliwki nie mam icon_smile.gif
Na glowke jak widze ze cos sie zaczyna robic stosuje tez parafine ciekla icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 28 lut 2009 - 10:15
Post #1936

catherine dziekuje.
Ja oliwki nie mam icon_smile.gif
Na glowke jak widze ze cos sie zaczyna robic stosuje tez parafine ciekla icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
emilly
sob, 28 lut 2009 - 10:18
CYTAT(A.L. @ Sat, 28 Feb 2009 - 07:11) *
Lomatko ile napisalyscie icon_eek.gif Ale to dobrze, w koncu sie forum rozkreca na nowo.

Melon lepiej! Boze jak mi bylo jej zal. W nocy spadla goraczka i juz nie powrocila, w ogole widac ze sie lepiej czuje. Rano obudzila sie ze swoim cudownycm usmiechem, a wczoraj przez caly dzien nie usmiechnela sie ani razu. Jestem dobrej mysli.
Jimijeczka witaj. Moj Melon tez urodzil sie 2 pazdziernika 06.gif
Ale charaktery to maja inne (wyczytalam ze Twoja grzeczna jest)

Spadam, ale mysle ze bede zagladac.


A.L. TO SUPER,ŻE MELCIA CZUJE SIĘ LEPIEJ
emilly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: czw, 28 lut 08 - 17:57
SkÄ…d: UK
Nr użytkownika: 18,473

GG:


post sob, 28 lut 2009 - 10:18
Post #1937

CYTAT(A.L. @ Sat, 28 Feb 2009 - 07:11) *
Lomatko ile napisalyscie icon_eek.gif Ale to dobrze, w koncu sie forum rozkreca na nowo.

Melon lepiej! Boze jak mi bylo jej zal. W nocy spadla goraczka i juz nie powrocila, w ogole widac ze sie lepiej czuje. Rano obudzila sie ze swoim cudownycm usmiechem, a wczoraj przez caly dzien nie usmiechnela sie ani razu. Jestem dobrej mysli.
Jimijeczka witaj. Moj Melon tez urodzil sie 2 pazdziernika 06.gif
Ale charaktery to maja inne (wyczytalam ze Twoja grzeczna jest)

Spadam, ale mysle ze bede zagladac.


A.L. TO SUPER,ŻE MELCIA CZUJE SIĘ LEPIEJ
Carrie
sob, 28 lut 2009 - 10:19
CYTAT(agasi @ Sat, 28 Feb 2009 - 08:18) *
Wszystko ok, tylko po co yo intensywne oliwkowanie?
W ogole, nie tylko po krochmalu?
Im wiecej oliwki, tym wiecej i czesciej Wasze dzieci beda mialy zmiany skorne
skora musi sie nauczyc wytwarzac wlasne warstwe ochronna

Rozumiem oliwienie noworodka
albo samych zmian AZS - ale zdiagnozowanych ze to AZS a nie np. zapalenie lojotokowe bo tego sie nie oliwi
ale całego 5-miesieczniaka? po co?

W krochmalu mozna kapac na co dzien
i przy jakichkolwiek zmianach skornych zrezygnowalabym z kosmetykow sklepowych w ogole - zel czy plyn do kapieli takiego malucha jest jeszcze zbedny
zamiast oliwki dla dzieci - parafina ciekla, ktora nie uczula, mozna dolac lyzke do kapieli zreszta i nie bedzie potrzebne oliwienie w ogole.

Przepraszam, ze wpadam tak znienacka i od razu z krytyka icon_wink.gif
ale to nie personalnie oczywiscie, po prostu rzucil mi sie w oczy ten instruktaz w jednym z pierwszych nieprzeczytanych postow icon_smile.gif


po 1. to nie jest instruktaż
po 2. to jest opis co robiłam synowi i po czym były pozytywne efekty
po 3. nigdzie w tym poście nie jest napisane,że to oliwienie całego malucha
po 4. gdzie jest napisane,że robię to codziennie
po 5. sprawa jest incydentalna i dotyczy wyleczonych zmian o czym było wspomniane

po 6. owszem, istnieją forumki zachwycone dobrymi radami i pouczaniem ich,ale też istnieją takie, które mają własny rozum i potrafią coś więcej niż stukanie w klawiaturę

icon_wink.gif

Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post sob, 28 lut 2009 - 10:19
Post #1938

CYTAT(agasi @ Sat, 28 Feb 2009 - 08:18) *
Wszystko ok, tylko po co yo intensywne oliwkowanie?
W ogole, nie tylko po krochmalu?
Im wiecej oliwki, tym wiecej i czesciej Wasze dzieci beda mialy zmiany skorne
skora musi sie nauczyc wytwarzac wlasne warstwe ochronna

Rozumiem oliwienie noworodka
albo samych zmian AZS - ale zdiagnozowanych ze to AZS a nie np. zapalenie lojotokowe bo tego sie nie oliwi
ale całego 5-miesieczniaka? po co?

W krochmalu mozna kapac na co dzien
i przy jakichkolwiek zmianach skornych zrezygnowalabym z kosmetykow sklepowych w ogole - zel czy plyn do kapieli takiego malucha jest jeszcze zbedny
zamiast oliwki dla dzieci - parafina ciekla, ktora nie uczula, mozna dolac lyzke do kapieli zreszta i nie bedzie potrzebne oliwienie w ogole.

Przepraszam, ze wpadam tak znienacka i od razu z krytyka icon_wink.gif
ale to nie personalnie oczywiscie, po prostu rzucil mi sie w oczy ten instruktaz w jednym z pierwszych nieprzeczytanych postow icon_smile.gif


po 1. to nie jest instruktaż
po 2. to jest opis co robiłam synowi i po czym były pozytywne efekty
po 3. nigdzie w tym poście nie jest napisane,że to oliwienie całego malucha
po 4. gdzie jest napisane,że robię to codziennie
po 5. sprawa jest incydentalna i dotyczy wyleczonych zmian o czym było wspomniane

po 6. owszem, istnieją forumki zachwycone dobrymi radami i pouczaniem ich,ale też istnieją takie, które mają własny rozum i potrafią coś więcej niż stukanie w klawiaturę

icon_wink.gif



--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
hawwa
sob, 28 lut 2009 - 10:26
Witajcie Mamusie wave.gif
Ja po dłuugiej nieobecności melduję się icon_wink.gif
Niestety nie nadążałam na obcasach i zrezygnowałam z pisania tam 13.gif
Jak już wam wspominałam Marcinek ma asymetrie i jeszcze nie trzyma główki. Zaliczyliśmy już jeden cykl rehabilitacji (tzn. 10 razy) i teraz następny. Przed nami jeszcze wizyta u neurologa i usg przez ciemiączko, ale najgorsze jest to, że nie mamy jeszcze wyznaczonego terminu, taka jest kolejka.

Moja starsza córka miała w tym tygodniu usunięty trzeci migdał. Ja niestety z małym w domu byłam za to mąż cały czas przy niej czuwał.

Popieram zdanie Agasi odnośnie oliwki i parafiny ciekłej - z doświadczenia. Córę cały czas oliwkowaliśmy i rzeczywiście miała bardzo przesuszona skórę. Alergolog przez to podejrzewał u niej alergię, a ubranka pachniały okropnie. Natomiast małego kąpiemy wyłącznie w parafinie i jest o niebo różnica.
hawwa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: pią, 22 lut 08 - 13:10
Nr użytkownika: 18,340




post sob, 28 lut 2009 - 10:26
Post #1939

Witajcie Mamusie wave.gif
Ja po dłuugiej nieobecności melduję się icon_wink.gif
Niestety nie nadążałam na obcasach i zrezygnowałam z pisania tam 13.gif
Jak już wam wspominałam Marcinek ma asymetrie i jeszcze nie trzyma główki. Zaliczyliśmy już jeden cykl rehabilitacji (tzn. 10 razy) i teraz następny. Przed nami jeszcze wizyta u neurologa i usg przez ciemiączko, ale najgorsze jest to, że nie mamy jeszcze wyznaczonego terminu, taka jest kolejka.

Moja starsza córka miała w tym tygodniu usunięty trzeci migdał. Ja niestety z małym w domu byłam za to mąż cały czas przy niej czuwał.

Popieram zdanie Agasi odnośnie oliwki i parafiny ciekłej - z doświadczenia. Córę cały czas oliwkowaliśmy i rzeczywiście miała bardzo przesuszona skórę. Alergolog przez to podejrzewał u niej alergię, a ubranka pachniały okropnie. Natomiast małego kąpiemy wyłącznie w parafinie i jest o niebo różnica.


--------------------


dupadupadupa
sob, 28 lut 2009 - 10:28
hawwa - ma asymetrie ulozeniowa przetrwala czy ATOS?
dupadupadupa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 849
Dołączył: pią, 27 lut 09 - 10:02
Nr użytkownika: 25,773




post sob, 28 lut 2009 - 10:28
Post #1940

hawwa - ma asymetrie ulozeniowa przetrwala czy ATOS?

--------------------
> Październikowe Maluszki, czyli po prostu październikowe srajdki ...
Start new topic
Reply to this topic
99 Stron V  « poprzednia 95 96 97 98 99 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 23 cze 2024 - 11:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama