Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna  

Czwarta klasa!

, jej.....
> , jej.....
moko.
piÄ…, 05 wrz 2008 - 17:35
o odnośnie ksiażek...... nie potrzebnie kupiłam ćwiczenia z muzyki - 2 częsci "muzyka i ja" ltos chce odkupić 03.gif ?

co do zadań: Oskar dziś miał 2 strony z matmy zadane oraz 2 str z przyrody i po jednym zadaniu z innych przedmiotów
Aha ma pierwszÄ… ocenÄ™ : 5 z matmy za zadanie domowe icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 05 wrz 2008 - 17:35
Post #81

o odnośnie ksiażek...... nie potrzebnie kupiłam ćwiczenia z muzyki - 2 częsci "muzyka i ja" ltos chce odkupić 03.gif ?

co do zadań: Oskar dziś miał 2 strony z matmy zadane oraz 2 str z przyrody i po jednym zadaniu z innych przedmiotów
Aha ma pierwszÄ… ocenÄ™ : 5 z matmy za zadanie domowe icon_biggrin.gif


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
piÄ…, 05 wrz 2008 - 20:37
Piotrek ma juz zadana lekture Pinokio do przeczytania
z angielskiego szybkie powtorzenie z wczesniejszych klas az dostana ksiazki
z niemieckiego tez czekaja na ksiazki
maja juz zadawane, na razie nie sa to jakies duzy material, ale codziennie siedzi, chyba jednak zakupie plecak-tornister, bo ksiazki po ych 4 dniach zaczynaja wygladac masakrycznie
pen drive'a jutro zakupie - nie wiem czy pisalam wymog na informatyke, dobrze ze nie jest drogi, a informayke maja fajna, facet pokazal im bebechy komputera i ciekawie prowadzi
aa jada juz na wycieczke 18-19 wrzesien, nic idzie sie pokroic i zeby w sciane icon_wink.gif
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post piÄ…, 05 wrz 2008 - 20:37
Post #82

Piotrek ma juz zadana lekture Pinokio do przeczytania
z angielskiego szybkie powtorzenie z wczesniejszych klas az dostana ksiazki
z niemieckiego tez czekaja na ksiazki
maja juz zadawane, na razie nie sa to jakies duzy material, ale codziennie siedzi, chyba jednak zakupie plecak-tornister, bo ksiazki po ych 4 dniach zaczynaja wygladac masakrycznie
pen drive'a jutro zakupie - nie wiem czy pisalam wymog na informatyke, dobrze ze nie jest drogi, a informayke maja fajna, facet pokazal im bebechy komputera i ciekawie prowadzi
aa jada juz na wycieczke 18-19 wrzesien, nic idzie sie pokroic i zeby w sciane icon_wink.gif
moko.
piÄ…, 05 wrz 2008 - 21:39
Oskar w X ma przerabiać Akademię pana Kleksa.
Pendrive hmmmm użyteczny jest. Oskar w III klasie na pena nagrywał różne obrazki, pliki, które robili na lekcjach.

moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 05 wrz 2008 - 21:39
Post #83

Oskar w X ma przerabiać Akademię pana Kleksa.
Pendrive hmmmm użyteczny jest. Oskar w III klasie na pena nagrywał różne obrazki, pliki, które robili na lekcjach.



--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Dorka
pon, 15 wrz 2008 - 14:11
Mam pytanie, jakie atlasy macie do przedmiotu 'Przyroda'?
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post pon, 15 wrz 2008 - 14:11
Post #84

Mam pytanie, jakie atlasy macie do przedmiotu 'Przyroda'?
Mika
pon, 15 wrz 2008 - 14:16
CYTAT(Dorka @ Mon, 15 Sep 2008 - 13:11) *
Mam pytanie, jakie atlasy macie do przedmiotu 'Przyroda'?


Atlas. Przyroda. „Åšwiat wokół nas” -Nowa Era
książki i ćwiczenia też mają tego wydawnictwa
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 15 wrz 2008 - 14:16
Post #85

CYTAT(Dorka @ Mon, 15 Sep 2008 - 13:11) *
Mam pytanie, jakie atlasy macie do przedmiotu 'Przyroda'?


Atlas. Przyroda. „Åšwiat wokół nas” -Nowa Era
książki i ćwiczenia też mają tego wydawnictwa

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Mafia
pon, 15 wrz 2008 - 14:24
Też mamy taki atlas do przyrody.

Mój Maciek pisał już jedno wypracowanie i list. Ostro się Pani za nich wzięła.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 15 wrz 2008 - 14:24
Post #86

Też mamy taki atlas do przyrody.

Mój Maciek pisał już jedno wypracowanie i list. Ostro się Pani za nich wzięła.

--------------------
Mafia
anetadr
pon, 15 wrz 2008 - 14:35
U nas nie jest wymagany atlas.

Aneta


anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 15 wrz 2008 - 14:35
Post #87

U nas nie jest wymagany atlas.

Aneta




--------------------
moko.
pon, 15 wrz 2008 - 14:39
Ten sam atlas co u Miki. Atlasu będą używać za parę miesięcy.
Oskar miał już kilka kartkówek z matm, historii, przyrody.
Generalnie bauka pamięciówek u nas jest ciężka. . . . . Oskar woli robić coś co mysli a nie wkuwa..... ech ciężko jest, ciężko.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 15 wrz 2008 - 14:39
Post #88

Ten sam atlas co u Miki. Atlasu będą używać za parę miesięcy.
Oskar miał już kilka kartkówek z matm, historii, przyrody.
Generalnie bauka pamięciówek u nas jest ciężka. . . . . Oskar woli robić coś co mysli a nie wkuwa..... ech ciężko jest, ciężko.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
anetadr
pon, 15 wrz 2008 - 17:58
U nas na razie lajtowo. Pierwszy sprawdzian z matematyki dopiero będzie. Z pozostałych przedmiotów też spokojnie.

Wkurzyła mnie za to pani od przyrody. Kazała dzieciom przygotować zielnik. W samym zielniku oczywiście nie ma nic złego, ale pani nie wytłumaczyła dokładnie co zbierać (liście z drzew, trawy, kwiaty?), ile tego ma być (wiadomo, że więcej niż 5, ale to może być 6 i 160), nie wiadomo jak szczegółowe mają być opisy (czy wystarczy samo "klon", czy też dokładniej - "klon jawor" no i czy potrzebne np. nazwy łacińskie), nie podała tez kryteriów oceniania, więc nie wiem czy ma jakieś ustalone reguły czy też kto przyniesie najwięcej ma 5, a reszta gorzej. A najbardziej mnie zdenerwowało, że dzieci zostały z tym zostawione same sobie. Mają same znaleźć okaz, sprawdzić w przewodniku co to jest, zasuszyć. Po dwóch spacerach do parku już widzę, że to nie jest proste. I mimo posiadania przez nas trzech przewodników do oznaczania roślin, wcale nie jest łatwe to rozpoznanie. Więc wychodzi na to, że to dziecko dostanie lepszy stopień, które ma sprytniejszych rodziców 13.gif .

W sumie nie powinnam być zdziwiona, skoro córka koleżanki w IV klasie miała w ciągu tygodnia zrobić album o Polsce. Bez żadnych tłumaczeń i bez uwzględnienia tego, że w tym wieku dziecko nie ma ani wiedzy historycznej ani geograficznej, żeby samo było w stanie taki album przygotować.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 15 wrz 2008 - 17:58
Post #89

U nas na razie lajtowo. Pierwszy sprawdzian z matematyki dopiero będzie. Z pozostałych przedmiotów też spokojnie.

Wkurzyła mnie za to pani od przyrody. Kazała dzieciom przygotować zielnik. W samym zielniku oczywiście nie ma nic złego, ale pani nie wytłumaczyła dokładnie co zbierać (liście z drzew, trawy, kwiaty?), ile tego ma być (wiadomo, że więcej niż 5, ale to może być 6 i 160), nie wiadomo jak szczegółowe mają być opisy (czy wystarczy samo "klon", czy też dokładniej - "klon jawor" no i czy potrzebne np. nazwy łacińskie), nie podała tez kryteriów oceniania, więc nie wiem czy ma jakieś ustalone reguły czy też kto przyniesie najwięcej ma 5, a reszta gorzej. A najbardziej mnie zdenerwowało, że dzieci zostały z tym zostawione same sobie. Mają same znaleźć okaz, sprawdzić w przewodniku co to jest, zasuszyć. Po dwóch spacerach do parku już widzę, że to nie jest proste. I mimo posiadania przez nas trzech przewodników do oznaczania roślin, wcale nie jest łatwe to rozpoznanie. Więc wychodzi na to, że to dziecko dostanie lepszy stopień, które ma sprytniejszych rodziców 13.gif .

W sumie nie powinnam być zdziwiona, skoro córka koleżanki w IV klasie miała w ciągu tygodnia zrobić album o Polsce. Bez żadnych tłumaczeń i bez uwzględnienia tego, że w tym wieku dziecko nie ma ani wiedzy historycznej ani geograficznej, żeby samo było w stanie taki album przygotować.

Aneta

--------------------
Dorka
pon, 15 wrz 2008 - 18:31
CYTAT(anetadr @ Mon, 15 Sep 2008 - 16:58) *
Wkurzyła mnie za to pani od przyrody. Kazała dzieciom przygotować zielnik. W samym zielniku oczywiście nie ma nic złego, ale pani nie wytłumaczyła dokładnie co zbierać (liście z drzew, trawy, kwiaty?), ile tego ma być (wiadomo, że więcej niż 5, ale to może być 6 i 160), nie wiadomo jak szczegółowe mają być opisy (czy wystarczy samo "klon", czy też dokładniej - "klon jawor" no i czy potrzebne np. nazwy łacińskie), nie podała tez kryteriów oceniania, więc nie wiem czy ma jakieś ustalone reguły czy też kto przyniesie najwięcej ma 5, a reszta gorzej. A najbardziej mnie zdenerwowało, że dzieci zostały z tym zostawione same sobie. Mają same znaleźć okaz, sprawdzić w przewodniku co to jest, zasuszyć. Po dwóch spacerach do parku już widzę, że to nie jest proste. I mimo posiadania przez nas trzech przewodników do oznaczania roślin, wcale nie jest łatwe to rozpoznanie. Więc wychodzi na to, że to dziecko dostanie lepszy stopień, które ma sprytniejszych rodziców 13.gif .
Aneta

U Wojtka też mają zrobić zielnik, ma być min. 20 okazów, u nich mają to być rośliny zielne, wiec wszystkie drzewa i krzewy odpadają, syn nazbierał różnych zielsk, ale oczywiście kilka jest takich których nie znamy i mam do wyboru, albo szukać czegoś co znam, albo szukać "co to jest".
Może wsawimy sobie zdjęcia ziółek na forum i przepytamy innych, może będa wiedzieć? 08.gif . W opisie należy wpisać co to jest (nazwa po polsku) gdzie i kiedy znalezione i tyle.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post pon, 15 wrz 2008 - 18:31
Post #90

CYTAT(anetadr @ Mon, 15 Sep 2008 - 16:58) *
Wkurzyła mnie za to pani od przyrody. Kazała dzieciom przygotować zielnik. W samym zielniku oczywiście nie ma nic złego, ale pani nie wytłumaczyła dokładnie co zbierać (liście z drzew, trawy, kwiaty?), ile tego ma być (wiadomo, że więcej niż 5, ale to może być 6 i 160), nie wiadomo jak szczegółowe mają być opisy (czy wystarczy samo "klon", czy też dokładniej - "klon jawor" no i czy potrzebne np. nazwy łacińskie), nie podała tez kryteriów oceniania, więc nie wiem czy ma jakieś ustalone reguły czy też kto przyniesie najwięcej ma 5, a reszta gorzej. A najbardziej mnie zdenerwowało, że dzieci zostały z tym zostawione same sobie. Mają same znaleźć okaz, sprawdzić w przewodniku co to jest, zasuszyć. Po dwóch spacerach do parku już widzę, że to nie jest proste. I mimo posiadania przez nas trzech przewodników do oznaczania roślin, wcale nie jest łatwe to rozpoznanie. Więc wychodzi na to, że to dziecko dostanie lepszy stopień, które ma sprytniejszych rodziców 13.gif .
Aneta

U Wojtka też mają zrobić zielnik, ma być min. 20 okazów, u nich mają to być rośliny zielne, wiec wszystkie drzewa i krzewy odpadają, syn nazbierał różnych zielsk, ale oczywiście kilka jest takich których nie znamy i mam do wyboru, albo szukać czegoś co znam, albo szukać "co to jest".
Może wsawimy sobie zdjęcia ziółek na forum i przepytamy innych, może będa wiedzieć? 08.gif . W opisie należy wpisać co to jest (nazwa po polsku) gdzie i kiedy znalezione i tyle.
anetadr
pon, 15 wrz 2008 - 18:55
Dorka, dobry pomysł z tym forumowym pytaniem. Sama o tym myślałam. Zdziwiłaś mnie z tym, że drzewa i krzewy odpadają (mamy większość takich okazów). Karolina twierdzi, że pani nie dawała takich zakazów, ale poprosiłam ją żeby dopytała na wszelki wypadek.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 15 wrz 2008 - 18:55
Post #91

Dorka, dobry pomysł z tym forumowym pytaniem. Sama o tym myślałam. Zdziwiłaś mnie z tym, że drzewa i krzewy odpadają (mamy większość takich okazów). Karolina twierdzi, że pani nie dawała takich zakazów, ale poprosiłam ją żeby dopytała na wszelki wypadek.

Aneta

--------------------
moko.
wto, 16 wrz 2008 - 18:51
To pewnei Oskar jutro sie dowie, że ma zrobić zielnik - jutro ma przyrodę.
Aha dzis miał pierwsze dyktando ! dostał 5 icon_biggrin.gif
Jutro sprawdzian z angielskiego.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 16 wrz 2008 - 18:51
Post #92

To pewnei Oskar jutro sie dowie, że ma zrobić zielnik - jutro ma przyrodę.
Aha dzis miał pierwsze dyktando ! dostał 5 icon_biggrin.gif
Jutro sprawdzian z angielskiego.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
MagduÅ›
wto, 16 wrz 2008 - 19:48
U nas atlas do przyrody to "Przyrodo witaj" - będzie w użyciu dopiero od października.

Na razie lajcik. Widzę, że u nas czwartoklasiści przeprowadzani są łagodnie i stopniowo w tą "poważniejszą naukę".
Z matematyki na razie powtarzają to co przerobili, z polskiego były już wprawdzie trzy wypracowania ale nie były jeszcze oceniane.
Mamy świetną panią od przyrody, przyroda jest jej pasją, byli już na wycieczce w Ptasim Azylu w Ostrowie, dziś przez lupę oglądali skałę i liść pelargonii, potem to rysowali, generalnie lekcje prowadzone są bardzo interesująco, Norbert zachwycony. Zielnika jak na razie nie muszą zakładać.


Za to jestem rozczarowana historią. Pani stawia 5 i 6 dosłownie za nic. Zasięgnęłam języka no i niestety potwierdziło się, że wymagania są właściwie żadne. Dzieci ida potem do gimnazjum i właściwie nie wiedzą nic.

Na pierwszych zajęciach mieli test z angielskiego dzielący na grupy, Norbi jest w tej zaawansowanej i marudzi, że pani cały czas mówi po angielsku i że nic nie rozumie. Ubolewam, że odpadł basen. W czwartek mamy wywiadówkę, może wtedy coś się ustali, bardzo mi zależy żeby jednak pływał.

A poza tym treningi piłkarskie znów 3 razy w tygodniu, w sobote pierwszy turniej, nie wiem jak to dalej będzie - jak on pogodzi tak intensywne treningi i pewnie coraz więcej nauki..... Ma ambicje żeby cały czas utrzymac miejsce wśród najlepszych uczniów w klasie tylko nie wiem czy zdaje sobie sprawę, że to juz nie to samo co w 1-3.
A-ha no i został przewodniczącym klasy. Jutro mają pierwsze zebranie szkolnego samorządu icon_wink.gif

Ten post edytował Magduś wto, 16 wrz 2008 - 19:54
MagduÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,160
Dołączył: pon, 23 kwi 07 - 11:41
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 13,244

GG:


post wto, 16 wrz 2008 - 19:48
Post #93

U nas atlas do przyrody to "Przyrodo witaj" - będzie w użyciu dopiero od października.

Na razie lajcik. Widzę, że u nas czwartoklasiści przeprowadzani są łagodnie i stopniowo w tą "poważniejszą naukę".
Z matematyki na razie powtarzają to co przerobili, z polskiego były już wprawdzie trzy wypracowania ale nie były jeszcze oceniane.
Mamy świetną panią od przyrody, przyroda jest jej pasją, byli już na wycieczce w Ptasim Azylu w Ostrowie, dziś przez lupę oglądali skałę i liść pelargonii, potem to rysowali, generalnie lekcje prowadzone są bardzo interesująco, Norbert zachwycony. Zielnika jak na razie nie muszą zakładać.


Za to jestem rozczarowana historią. Pani stawia 5 i 6 dosłownie za nic. Zasięgnęłam języka no i niestety potwierdziło się, że wymagania są właściwie żadne. Dzieci ida potem do gimnazjum i właściwie nie wiedzą nic.

Na pierwszych zajęciach mieli test z angielskiego dzielący na grupy, Norbi jest w tej zaawansowanej i marudzi, że pani cały czas mówi po angielsku i że nic nie rozumie. Ubolewam, że odpadł basen. W czwartek mamy wywiadówkę, może wtedy coś się ustali, bardzo mi zależy żeby jednak pływał.

A poza tym treningi piłkarskie znów 3 razy w tygodniu, w sobote pierwszy turniej, nie wiem jak to dalej będzie - jak on pogodzi tak intensywne treningi i pewnie coraz więcej nauki..... Ma ambicje żeby cały czas utrzymac miejsce wśród najlepszych uczniów w klasie tylko nie wiem czy zdaje sobie sprawę, że to juz nie to samo co w 1-3.
A-ha no i został przewodniczącym klasy. Jutro mają pierwsze zebranie szkolnego samorządu icon_wink.gif

--------------------
Mama Norberta 14.01.1998r. i Wiktorka 19.02.2006r.



moko.
wto, 16 wrz 2008 - 21:08
Mój Oskar stwierdził, ze nie chce byc w 3 najlepiej uczących się uczniów 43.gif jakos mu na tym nie zależy.
Oooooo on jest zastępcą przewodniczącego !
Generalnie dziecko mi się zrobiło mniej ambitne niż w latach poprzenich.
za to ambitnie dazy do celu jednego: być najlepszym pływakiem na świecie. Trenuje 5 razy w tygodniu pływanie!
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 16 wrz 2008 - 21:08
Post #94

Mój Oskar stwierdził, ze nie chce byc w 3 najlepiej uczących się uczniów 43.gif jakos mu na tym nie zależy.
Oooooo on jest zastępcą przewodniczącego !
Generalnie dziecko mi się zrobiło mniej ambitne niż w latach poprzenich.
za to ambitnie dazy do celu jednego: być najlepszym pływakiem na świecie. Trenuje 5 razy w tygodniu pływanie!

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
anetadr
wto, 16 wrz 2008 - 21:36
Karolina też jest przewodniczącą. Jej najlepsza kumpela - zastępczynią, a jeszcze jedna dziewczynka - skarbnikiem. Czyli jak skomentowała moja córka: "kobiety górą".

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 16 wrz 2008 - 21:36
Post #95

Karolina też jest przewodniczącą. Jej najlepsza kumpela - zastępczynią, a jeszcze jedna dziewczynka - skarbnikiem. Czyli jak skomentowała moja córka: "kobiety górą".

Aneta

--------------------
Monika ww
czw, 18 wrz 2008 - 10:36
Mika, Alka wychowawczynią też jest pani od w-f i również ma nową anglistkę icon_smile.gif

Ja książki zamawiałam w szkole ( kupowane przez radę rodziców ) pod koniec czerwca, dostaliśmy duży rabat i zamiast 280zł, zapłaciłam 206zł, do tego musiałam jeszcze dokupić książki do angielskiego i zbiór zadań do matematyki.

Alek raz ma 7 lekcji, raz 6 i 3 razy 5. Zadania domowe codziennie, zwłaszcza z polskiego pani im zadaje już od pierwszego dnia. Pierwsza lektura do przeczytania to Pinokio.
Kartkówek miał już kilka: z matematyki, przyrody, religii, angielskiego.
Ma już sporo ocen, najlepszym dniem był ostatni piątek, kiedy to dostał 3 piątki ( z angielskiego, matematyki i muzyki ), najbardziej zaskoczyła mnie ta z muzyki, ponieważ była za śpiewanie ze słuchu ( pan grał na gitarze, a oni mieli zaśpiewać sto lat na taką melodię jaką zagrał ), a ja myślałam, że mam mało muzykalne dziecko icon_biggrin.gif

Zeszyty u nas też 32 kartkowe, żeby było trochę lżej.
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post czw, 18 wrz 2008 - 10:36
Post #96

Mika, Alka wychowawczynią też jest pani od w-f i również ma nową anglistkę icon_smile.gif

Ja książki zamawiałam w szkole ( kupowane przez radę rodziców ) pod koniec czerwca, dostaliśmy duży rabat i zamiast 280zł, zapłaciłam 206zł, do tego musiałam jeszcze dokupić książki do angielskiego i zbiór zadań do matematyki.

Alek raz ma 7 lekcji, raz 6 i 3 razy 5. Zadania domowe codziennie, zwłaszcza z polskiego pani im zadaje już od pierwszego dnia. Pierwsza lektura do przeczytania to Pinokio.
Kartkówek miał już kilka: z matematyki, przyrody, religii, angielskiego.
Ma już sporo ocen, najlepszym dniem był ostatni piątek, kiedy to dostał 3 piątki ( z angielskiego, matematyki i muzyki ), najbardziej zaskoczyła mnie ta z muzyki, ponieważ była za śpiewanie ze słuchu ( pan grał na gitarze, a oni mieli zaśpiewać sto lat na taką melodię jaką zagrał ), a ja myślałam, że mam mało muzykalne dziecko icon_biggrin.gif

Zeszyty u nas też 32 kartkowe, żeby było trochę lżej.
Mafia
czw, 18 wrz 2008 - 10:58
U nas zeszyty głównie 60kartkowe.

Byłam na zebraniu, Pani poza sprawami biurokratycznymi wstawiła nam kilka tekstów o wychowaniu i zdrowym odżywianiu. Choć popieram to co mówiła, to niestey sam wykład był od czapy. Np. zdrowe odżywianie to tekst: jestem przeciwna jedzeniu, które nazywam śmieciowym. Lepiej żeby dzieci tego nie jadły. Czy ktoś kto to daje do szkoły, po takim tekście przestanie?

Poza tym Pani nie mówi poprawnie 43.gif Ja "rozumie", "letko"

Poza tym nie wolno farbować włosów dzieciom, chłopcy muszą mieć krótkie fryzury, nie mogą nawet używać żelu do włosów. Zobaczymy czy się dostosują icon_wink.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 18 wrz 2008 - 10:58
Post #97

U nas zeszyty głównie 60kartkowe.

Byłam na zebraniu, Pani poza sprawami biurokratycznymi wstawiła nam kilka tekstów o wychowaniu i zdrowym odżywianiu. Choć popieram to co mówiła, to niestey sam wykład był od czapy. Np. zdrowe odżywianie to tekst: jestem przeciwna jedzeniu, które nazywam śmieciowym. Lepiej żeby dzieci tego nie jadły. Czy ktoś kto to daje do szkoły, po takim tekście przestanie?

Poza tym Pani nie mówi poprawnie 43.gif Ja "rozumie", "letko"

Poza tym nie wolno farbować włosów dzieciom, chłopcy muszą mieć krótkie fryzury, nie mogą nawet używać żelu do włosów. Zobaczymy czy się dostosują icon_wink.gif

--------------------
Mafia
Mika
czw, 18 wrz 2008 - 16:06
nie no merlin przegiÄ…Å‚
2 tygodnie temu zamawiałam ćwiczenia do matematyki które miały być dostępne od 3 do 5 dni
termin przesunięty o kilka dni -ok
teraz dostaję maila z przesunięciem ... na świętego gothego icon_neutral.gif
"towar trudno dostępny do 40 dni"
oczywiście pracujących
boszzzzz wallbash.gif
w warszawskich księgarniach 1 części ćwiczeń nie ma bo... drukarnia nie wydrukowała
cudownie

Ten post edytował Mika czw, 18 wrz 2008 - 16:07
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 18 wrz 2008 - 16:06
Post #98

nie no merlin przegiÄ…Å‚
2 tygodnie temu zamawiałam ćwiczenia do matematyki które miały być dostępne od 3 do 5 dni
termin przesunięty o kilka dni -ok
teraz dostaję maila z przesunięciem ... na świętego gothego icon_neutral.gif
"towar trudno dostępny do 40 dni"
oczywiście pracujących
boszzzzz wallbash.gif
w warszawskich księgarniach 1 części ćwiczeń nie ma bo... drukarnia nie wydrukowała
cudownie

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
anetadr
czw, 18 wrz 2008 - 18:24
Mika, a co to za ćwiczenia? Może u nas będą, to bym Ci kupiła.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post czw, 18 wrz 2008 - 18:24
Post #99

Mika, a co to za ćwiczenia? Może u nas będą, to bym Ci kupiła.

Aneta

--------------------
Mika
czw, 18 wrz 2008 - 18:30
dzięki Aneta -pognałam ich do jakiejś małej księgarni na końcu powiatu i o dziwo ... kupili
wniosek z tego taki,że wszystko chodliwe do dostania jest tylko gdzieś na zadupiu icon_wink.gif
to po co ja się tyle z tym merlinem szarpałam? nauczka na przyszłość
byłam za wygodna-trzeba było 4 litery urszyć w realu,a nie buszować po necie
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 18 wrz 2008 - 18:30
Post #100

dzięki Aneta -pognałam ich do jakiejś małej księgarni na końcu powiatu i o dziwo ... kupili
wniosek z tego taki,że wszystko chodliwe do dostania jest tylko gdzieś na zadupiu icon_wink.gif
to po co ja się tyle z tym merlinem szarpałam? nauczka na przyszłość
byłam za wygodna-trzeba było 4 litery urszyć w realu,a nie buszować po necie

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
> Czwarta klasa!, jej.....
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 20 wrz 2024 - 12:07
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama