Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
34 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna ostatnia   

maleństwa luty 2006

> 
elza1977
śro, 15 mar 2006 - 11:42
[quote="Sabina"][quote=elza1977]czesc dziewczyny!!!

pediatra przepisal debridat - tez nie widze poprawy i kazal podawac koperek, a ja juz glupieje, bo jedni kaza dawac koper drudzy mowia ze wzmaga kolki, jedni kaza dawac rumianek, pediatra powiedzial ze nie bo uczula i co mam w koncu dawac????
icon_cry.gif icon_cry.gif

Tak myślę i myślę o tej diecie jednak.... a może to coś czego jesz najwięcej. Np. pieczywo. Nasz Antek był uczulony na gluten i był długo na takiej strasznie rygorystycznej diecie, a już jako maleństwo miał objawy astmatyczne i problemy skórne i z trawieniem...ale wtedy nie wpadłam na to, że to gluten może być odpowiedzialny. I jadłam właściwie na okrągło kanapki... icon_sad.gif
No nie wiem jak Wam pomóc?
Współczuję. icon_cry.gif
icon_rolleyes.gif
Powiedz jak sobie dajesz radę?
Czy pediatra kazał maluchowi dawać jakieś leki?
Pozdrawiam - trzymaj się jakoś! Uszy do góry - kiedyś to minie icon_smile.gif[/quote]
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post śro, 15 mar 2006 - 11:42
Post #81

[quote="Sabina"][quote=elza1977]czesc dziewczyny!!!

pediatra przepisal debridat - tez nie widze poprawy i kazal podawac koperek, a ja juz glupieje, bo jedni kaza dawac koper drudzy mowia ze wzmaga kolki, jedni kaza dawac rumianek, pediatra powiedzial ze nie bo uczula i co mam w koncu dawac????
icon_cry.gif icon_cry.gif

Tak myślę i myślę o tej diecie jednak.... a może to coś czego jesz najwięcej. Np. pieczywo. Nasz Antek był uczulony na gluten i był długo na takiej strasznie rygorystycznej diecie, a już jako maleństwo miał objawy astmatyczne i problemy skórne i z trawieniem...ale wtedy nie wpadłam na to, że to gluten może być odpowiedzialny. I jadłam właściwie na okrągło kanapki... icon_sad.gif
No nie wiem jak Wam pomóc?
Współczuję. icon_cry.gif
icon_rolleyes.gif
Powiedz jak sobie dajesz radę?
Czy pediatra kazał maluchowi dawać jakieś leki?
Pozdrawiam - trzymaj się jakoś! Uszy do góry - kiedyś to minie icon_smile.gif[/quote]

--------------------
elza1977
śro, 15 mar 2006 - 11:47
Kasiu25

tego samego sie obawiam.Na razie jest jeszcze ok jak nie spi potrafi troche polezec w łózeczku( choc u nas jest to bardzo zadkie bo niestety ze wzglegu na kolki czesciejjest na raczkach)

icon_lol.gif
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post śro, 15 mar 2006 - 11:47
Post #82

Kasiu25

tego samego sie obawiam.Na razie jest jeszcze ok jak nie spi potrafi troche polezec w łózeczku( choc u nas jest to bardzo zadkie bo niestety ze wzglegu na kolki czesciejjest na raczkach)

icon_lol.gif

--------------------
anonimowy

Go??







post śro, 15 mar 2006 - 15:39
Post #83

Olka pobiła dzisiaj rekord leżenia w łóżeczku nie płacząc, zdążyłam umyć buzię, zęby i ubrać się, może jutro zdążę zrobić sobie jeszcze lekki makijaż wink.gif .

Elza1977 Adrianek i Oleńka ewidentnie do siebie pasują icon_lol.gif .
kasia25
śro, 15 mar 2006 - 15:40
Ten gość to byłam ja
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post śro, 15 mar 2006 - 15:40
Post #84

Ten gość to byłam ja

--------------------
user posted imageuser posted image
elza1977
śro, 15 mar 2006 - 16:03
Kasiu25

tez własnie to zauwazylam, od urodzenia tyle podobienstw wink.gif
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post śro, 15 mar 2006 - 16:03
Post #85

Kasiu25

tez własnie to zauwazylam, od urodzenia tyle podobienstw wink.gif

--------------------
Sabina

Go??







post śro, 15 mar 2006 - 23:26
Post #86

Witaj!
Dieta Matki Karmiacej potencjalnego alergika opiera się na kilku zasadach.
Po pierwsze:
Nie można palić papierosów!!! Nawet inne osoby w jego(dziecka) otoczeniu!!!

Pokarmy musza być jak najprostsze!
Tzn.
- Chleb paczkowany, żeby móc przeczytać spis, a na nim powinno widnieć w składzie nie więcej niż: woda, mąka, zakwas piekarski - bez drożdży i polepszaczy i "krowy" pod jakąkolwiek postacią!
- Herbata tylko czarna, słaba, gorzka lub z cukrem (ja dodaję nieco kwasku cytryn. - jest sztuczny)
- wędlina najlepiej domowej roboty i jak najmniej przypraw: sól, majeranek, bazylia, tymianek - te oststnie uczulają więc mało lub bez, (ja dodaję łagodną musztardę) - wszędzie sprawdzamy skład, laktoza może być wszędzie

Po drugie:
Stosujemy dietę zawsze i wszędzie, trzymając się zasad, więc odpada kupowanie u niesprawdzonego sprzedawcy, kupujemy wędliny paczkowane, aby przeczytać. Nie jemy fast foodów, w restaurcjach, pizzerniach i barach. Nawet najmilsza kelnerka może kłamać, że zupa była niezabielona icon_sad.gif

Po trzecie:
Większość leków i witamin jako substancję pomocniczą zawiera laktozę, a to ona jest winna chorobie, więc: czytamy, czytamy, czytamy ulotki!!!
Chcąc rozpocząć obserwacje co dziecku szkodzi, trzeba zejść w ilości jedzenia do minimum i jeżeli będzie dobrze dodawać tylko! po jednym produkcie co tydzień - zakładając, że jest dobrze, czyli brak kolek, lub słabsze.
Na pierwszych kilka dni
proponuję następujące wypróbowane produkty:
Zaopatrz się w większą ilośc na kilka dni!!! WAŻNE!!!

- Nestle sinlac 1 op. (w aptece 28-32zł; w markecie 18-24zł),
- płatki nestle FRUTINA (wyjmij na miskę i powyciągaj rodzynki)
- pieczywo jw.
- margaryna NOVA(smak-taka sobie,tania); DELMA(smak-może być,tania) lub FLORA żółta(smak-super,droga - jakieś 5zł)czytaj skład, bo one mają różne wersje, flora żółta, delma zwykła
- dżem jabłkowy własnej roboty (4jabłka smaż z cukrem mieszając, trochę wody na koniec, podduś, włóż w słoik, zakręć, jak wystygnie-do lodówy-2-3dni jemy;
- mięso wieprzowe - ugotujesz z marchewką, pietruszką i wodą, pieprz mało w kólkach, ziele angielskie i liść laurowy, sól
- ziemniaki
- marchew
- jabłka
- do picia herbata zwykła - nie smakowa!!!
- woda mineralna bez gazu!
- słaba kawa
- koper włoski+mięta
- ciastka LU wiatraczki zociste, lub holenderskie (są bez mleka i jajka)

I teraz propozycje:

1 śniadanie:
- szklanka kopru włoskiego (zaparz od razu dwie)
-duży tależ gorącego sinlacu(konsystencja gęstej śmietany), ew z cukrem + płatki frutina w dowolnej ilości

2 śniadanie:
- słaba kawa rozpuszczalna z cukrem lub bez,
- ciastka LU

Przekąska:
- jabłko
- marchewka karotka
- do picia mięta

Obiad:
- ziemniaki z wody
- wieprz gotowany z marchewką
- marchewka utarta z jabłkiem, lub gotowana
- herbata z cukrem

Przekąska:
- herbata + ciastka LU
- woda mineralna

Kolacja:
- kanapki(pieczywo białe paczkowane, margaryna flora) z dżemem jabłkowym
- herbata
- woda mineralna
- koper szklanka.
Oczywiście używaj dowolnie icon_smile.gif ale ogranicz się tylko do tego, NIC INNEGO!!! Jak w przeciągu 3-4 dni nie będzie poprawy, będziemy dalej odejmować, jak będzie poprawa zaczniemy dodawać.

Dziecku tak małemu NIE WOLNO DAWAć RUMIANKU!!!!!!!!!! uczula potwornie.
Kup i podawaj dziecku :
- pierś!
- esputikon dla niemowlat i stosuj według ulotki
- wodę koperkową GRIP WATER i stosuj jw.
- masaże, klepanie w czasie jedzenia.

Jak to wszystko rygorystycznie zastosujesz - nic więcej! To napewno się uda!!!
Trzeba też dziecko karmić częściej a mniejszymi porcjami. Przed jedzeniem wode koperk. małą porcję, w czasie jedzenia esputicon,
Powinno pomóc. Ja tak jem, a mamy strasznie alergiczne dzieciaki i jest ok.

Ja rezygnuję także z wszelkich dezodor. i perfum. Tylko pod pachy bez zapachowy.
Duże wyrzeczenie?

Jakies pytania? :Dpozdrawiam
fifafo
śro, 15 mar 2006 - 23:36
sabinko icon_eek.gif blagam.gif o rany kobietko podziwiam Cię
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post śro, 15 mar 2006 - 23:36
Post #87

sabinko icon_eek.gif blagam.gif o rany kobietko podziwiam Cię

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
elza1977
czw, 16 mar 2006 - 11:30
Sabinko

a mięso drobiowe??? nie można????
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post czw, 16 mar 2006 - 11:30
Post #88

Sabinko

a mięso drobiowe??? nie można????

--------------------
Mrówka
czw, 16 mar 2006 - 18:46
A ja powoli wymiękam.Za wcześnie pochwaliłam się że mały nie płacze bo teraz drze się w kółko icon_rolleyes.gif Dzień czy noc on beczy mimo że jego kupki wyglądają ok i robi je bez większych przerw to cały czas wydaje mi się że on ciśnie i dlatego płacze i płacze icon_cry.gif Odstawiałam po koleji już wszystkie produkty i nie widze poprawy.Podawałam inflac,esputicon,piłam koper włoski i nic.Mój pediatra powiedział że to takie małe koleczki i teraz mu podaje mu herbatke-pomaga ale nie na długo.W nocy budzi się co1,5 godziny a ja padam z nóg czasem już nie mam siły do niego wstawać.
Zastanawiam się czy nie podać modyfikowanego chociaż na noc może to pomoże.Przynajmniej żeby mi noc przespał. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Mrówka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: wto, 18 paź 05 - 16:45
Skąd: Koszęcin
Nr użytkownika: 3,848




post czw, 16 mar 2006 - 18:46
Post #89

A ja powoli wymiękam.Za wcześnie pochwaliłam się że mały nie płacze bo teraz drze się w kółko icon_rolleyes.gif Dzień czy noc on beczy mimo że jego kupki wyglądają ok i robi je bez większych przerw to cały czas wydaje mi się że on ciśnie i dlatego płacze i płacze icon_cry.gif Odstawiałam po koleji już wszystkie produkty i nie widze poprawy.Podawałam inflac,esputicon,piłam koper włoski i nic.Mój pediatra powiedział że to takie małe koleczki i teraz mu podaje mu herbatke-pomaga ale nie na długo.W nocy budzi się co1,5 godziny a ja padam z nóg czasem już nie mam siły do niego wstawać.
Zastanawiam się czy nie podać modyfikowanego chociaż na noc może to pomoże.Przynajmniej żeby mi noc przespał. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam

--------------------
user posted image
elza1977
czw, 16 mar 2006 - 21:18
Mrówko

gwarantuje Ci ze podanie mleka modyfikowanego niczego nie zmieni a tylko moze zaburzyc laktacje. Jesli to moze byc pocieszeniem to cale szczescie ze to tylko male koleczki. Mój Adrianek ma strasznie silne, dlugie i czeste( dzis od 5,00 rano i jeszcze caly czas ma ) spal 2 razy po pol godziny, a do tego tak bardzo krzyczy i widac ze tak bardzo go boli ze az serce peka. I u nas niestety zadne leki nie dzialaja.
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post czw, 16 mar 2006 - 21:18
Post #90

Mrówko

gwarantuje Ci ze podanie mleka modyfikowanego niczego nie zmieni a tylko moze zaburzyc laktacje. Jesli to moze byc pocieszeniem to cale szczescie ze to tylko male koleczki. Mój Adrianek ma strasznie silne, dlugie i czeste( dzis od 5,00 rano i jeszcze caly czas ma ) spal 2 razy po pol godziny, a do tego tak bardzo krzyczy i widac ze tak bardzo go boli ze az serce peka. I u nas niestety zadne leki nie dzialaja.

--------------------
Sabina

Go??







post czw, 16 mar 2006 - 22:06
Post #91

CYTAT(elza1977)
Sabinko

a mięso drobiowe??? nie można????


nie polecam... póki co przynajmniej

ale kurcze nie wiem jakim cudem poszło to na forum, to to wyżej - pisałam na priv... czyżybm była już tak nieprzytomna?????????

Przepraszam icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Strasznie mi wstyd!

I taki wywód długaśny poszedł jeju... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Sabina

Go??







post czw, 16 mar 2006 - 22:10
Post #92

CYTAT(elza1977)
Mrówko

gwarantuje Ci ze podanie mleka modyfikowanego niczego nie zmieni a tylko moze zaburzyc laktacje. Jesli to moze byc pocieszeniem to cale szczescie ze to tylko male koleczki. Mój Adrianek ma strasznie silne, dlugie i czeste( dzis od 5,00 rano i jeszcze caly czas ma ) spal 2 razy po pol godziny, a do tego tak bardzo krzyczy i widac ze tak bardzo go boli ze az serce peka. I u nas niestety zadne leki nie dzialaja.


Kobiety współczuję Wam Caaałym sercem i dzieciom też... no jak może dziecko płakać i krzyczeć całymi godzinami... że ma siłe??? !!! szok icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

A jak je kompiecie? Czy kompiel w czasie kolki przynosi ulgę?

Kurcze icon_confused.gif
Sabina

Go??







post czw, 16 mar 2006 - 22:16
Post #93

wiecie co? pokazałam Mężowi co zrobiłam, a on mi mówi, że nie możliwe żeby poszło na forum... co ja zrobiłam? nie chciała bym na przyszłość znów tak klepnąć... odpisywałam : "odpowiedź" na wiadomość prywatną i poszło tu.. no zagadka, ale wkurzyłam się, no jak bym tak w innym wątku np. coś głupiego, czy dla kogos intymnego palneła? Co mogłam pochrzanić? icon_rolleyes.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
kasia25
czw, 16 mar 2006 - 22:32
Sabinko, Twój post z menu matki karmiącej jest rewelacyjny, dziękuję za niego, może w końcu urozmaicę swoje menu i zjem ciasteczko icon_biggrin.gif
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post czw, 16 mar 2006 - 22:32
Post #94

Sabinko, Twój post z menu matki karmiącej jest rewelacyjny, dziękuję za niego, może w końcu urozmaicę swoje menu i zjem ciasteczko icon_biggrin.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
ive
czw, 16 mar 2006 - 23:09
Kurcze, dziewczyny, a ja ostatnio włączyłam do diety zupę pomidorową icon_surprised.gif
I (ODPUKAĆ !!!) wszystko OK. icon_surprised.gif Nie odmawiam też sobie od czasu do czasu ciasteczek i pozwalam sobie na jednego cukiereczka czekoladowego dziennie (TIKTAKI - uwielbiam je... icon_exclaim.gif ). icon_wink.gif No tak strasznie ciągnie mnie do słodkiego. icon_cry.gif Chyba mam więcej szczęścia niż rozumu, że to moje dziecko tak dobrze znosi tą moją dietę.
Sabina - jak Ty to wszystko ogarniasz icon_question.gif Czwórka maluchów i taki full control w trzymaniu diety icon_question.gif icon_eek.gif blagam.gif
ive


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 141
Dołączył: śro, 06 lip 05 - 21:26
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 3,358




post czw, 16 mar 2006 - 23:09
Post #95

Kurcze, dziewczyny, a ja ostatnio włączyłam do diety zupę pomidorową icon_surprised.gif
I (ODPUKAĆ !!!) wszystko OK. icon_surprised.gif Nie odmawiam też sobie od czasu do czasu ciasteczek i pozwalam sobie na jednego cukiereczka czekoladowego dziennie (TIKTAKI - uwielbiam je... icon_exclaim.gif ). icon_wink.gif No tak strasznie ciągnie mnie do słodkiego. icon_cry.gif Chyba mam więcej szczęścia niż rozumu, że to moje dziecko tak dobrze znosi tą moją dietę.
Sabina - jak Ty to wszystko ogarniasz icon_question.gif Czwórka maluchów i taki full control w trzymaniu diety icon_question.gif icon_eek.gif blagam.gif

--------------------
ive
user posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
fifafo
pią, 17 mar 2006 - 15:22
hej kobietki bylismy na szczepieniu i ksawcio wazy 6300 mamy skierowanie do laryngologa ( pani doktor chciał nam dąć do szpitalika ale ja nie chciałm - podpbno ty nam by Ksacia lepiej przebadali ale cóz)
bo kasawery mi sie strazni dławi moze byc cos z przwęzżeniem krtani chyba nie przekreciłam
no tak juz bywa mamuski to musza sie namartwic i w poniedziałek chyba jedziemy do laryngologa icon_confused.gif na to badanie krtani
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post pią, 17 mar 2006 - 15:22
Post #96

hej kobietki bylismy na szczepieniu i ksawcio wazy 6300 mamy skierowanie do laryngologa ( pani doktor chciał nam dąć do szpitalika ale ja nie chciałm - podpbno ty nam by Ksacia lepiej przebadali ale cóz)
bo kasawery mi sie strazni dławi moze byc cos z przwęzżeniem krtani chyba nie przekreciłam
no tak juz bywa mamuski to musza sie namartwic i w poniedziałek chyba jedziemy do laryngologa icon_confused.gif na to badanie krtani

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
kasia25
pią, 17 mar 2006 - 15:38
Aniu trzymam kciuki, żeby ze zdrówkiem Ksawcia było wszystko w porządku.
Ola dzisiaj grzeczna jak aniołeczek, śpi, a robi sobie przerwy tyko na jedzonko, a ja wysprzątałam mieszkanie, pranie zrobiłam, poprasowałam, a teraz nudzę się, już dawno nie doświadczyłam tego uczucia wink.gif
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post pią, 17 mar 2006 - 15:38
Post #97

Aniu trzymam kciuki, żeby ze zdrówkiem Ksawcia było wszystko w porządku.
Ola dzisiaj grzeczna jak aniołeczek, śpi, a robi sobie przerwy tyko na jedzonko, a ja wysprzątałam mieszkanie, pranie zrobiłam, poprasowałam, a teraz nudzę się, już dawno nie doświadczyłam tego uczucia wink.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
Mrówka
pią, 17 mar 2006 - 15:45
Sabina pytasz jak z kąpielą.
Mały lubi kąpiel to też jak jest w wodzie jest ok.Przestaje płakać ,jak go tylko wyciągamy to wrzeszczy.Póżniej czas na karmienie i zasypia ale nie na długo i śpi bardzo nie spokojnie.Nie zauważyłam żeby miał twardy brzuszek czy coś ja bym nawet tego kolkami nie nazwała.Moim zdaniem (choć mogę się mylić) to on ma problemy z trawieniem jakby sprawiało mu to ból icon_cry.gif
Tylko jak mu pomóc icon_question.gif
Mrówka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: wto, 18 paź 05 - 16:45
Skąd: Koszęcin
Nr użytkownika: 3,848




post pią, 17 mar 2006 - 15:45
Post #98

Sabina pytasz jak z kąpielą.
Mały lubi kąpiel to też jak jest w wodzie jest ok.Przestaje płakać ,jak go tylko wyciągamy to wrzeszczy.Póżniej czas na karmienie i zasypia ale nie na długo i śpi bardzo nie spokojnie.Nie zauważyłam żeby miał twardy brzuszek czy coś ja bym nawet tego kolkami nie nazwała.Moim zdaniem (choć mogę się mylić) to on ma problemy z trawieniem jakby sprawiało mu to ból icon_cry.gif
Tylko jak mu pomóc icon_question.gif

--------------------
user posted image
fifafo
pią, 17 mar 2006 - 16:07
mrówko a byłas u lekarza bo ja dzis byłam i wiele moich watpliwosci było rozwjanych icon_biggrin.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post pią, 17 mar 2006 - 16:07
Post #99

mrówko a byłas u lekarza bo ja dzis byłam i wiele moich watpliwosci było rozwjanych icon_biggrin.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
elza1977
pią, 17 mar 2006 - 19:35
Sabinko to widze ze te nasze kolki sa najgorsze

Adrianek bardzo lubi sie kapac ale jak ma atak kapiel nic nie pomaga, wrzeszczy prezy sie robi sie czerwony, az strach go k,apac zeby go utrzymac. icon_cry.gif

ale dzis caly dzien bylo ok odsypial dwa ostatnie dni dopiero teraz dostal troche kolki ale sa krotkie wiec nie jest zle
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post pią, 17 mar 2006 - 19:35
Post #100

Sabinko to widze ze te nasze kolki sa najgorsze

Adrianek bardzo lubi sie kapac ale jak ma atak kapiel nic nie pomaga, wrzeszczy prezy sie robi sie czerwony, az strach go k,apac zeby go utrzymac. icon_cry.gif

ale dzis caly dzien bylo ok odsypial dwa ostatnie dni dopiero teraz dostal troche kolki ale sa krotkie wiec nie jest zle

--------------------
> maleństwa luty 2006
Start new topic
Reply to this topic
34 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 20 cze 2024 - 23:02
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama