Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

nowe potrawy w jadłospisie

> 
jagoda1976
czw, 17 lip 2003 - 17:19
Mam pytanko: jak wprowadzacie nowa potrawę do jadłospisu swojego? Położna mi powiedziała, że mam zjeść jakąś nową rzecz i przez 2, 3 dni obserwować dziecko. Ale to znaczy, że przez te dwa dni mam nie jeść tej potrawy, prawda? I po tym okresie następną spróbować? A od czego najlepiej zacząć?
Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post czw, 17 lip 2003 - 17:19
Post #1

Mam pytanko: jak wprowadzacie nowa potrawę do jadłospisu swojego? Położna mi powiedziała, że mam zjeść jakąś nową rzecz i przez 2, 3 dni obserwować dziecko. Ale to znaczy, że przez te dwa dni mam nie jeść tej potrawy, prawda? I po tym okresie następną spróbować? A od czego najlepiej zacząć?
Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
marcena
piÄ…, 18 lip 2003 - 11:18
Cześć Jagoda
Ja już wypróbowałam arbuza ,melona,morele, gorgonzole nawet pizze i jest ok. Po każdym takim eksperymencie zazywam dawke esputiconu i mam wrazenie że pomaga.Aha i jak niunia zaczyna się pręzyć to podaje jej kropelke. Nie zapeszyć nie pamiętam kiedy Ola miała kolke.
Pozdrawiam i powodzenia marzena
marcena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 561
Dołączył: śro, 28 maj 03 - 14:16
SkÄ…d: Piaseczno k. W-wy
Nr użytkownika: 781




post piÄ…, 18 lip 2003 - 11:18
Post #2

Cześć Jagoda
Ja już wypróbowałam arbuza ,melona,morele, gorgonzole nawet pizze i jest ok. Po każdym takim eksperymencie zazywam dawke esputiconu i mam wrazenie że pomaga.Aha i jak niunia zaczyna się pręzyć to podaje jej kropelke. Nie zapeszyć nie pamiętam kiedy Ola miała kolke.
Pozdrawiam i powodzenia marzena

--------------------
Marzena mama Oleńki (02.06.2003)
www.ola.find.pl
user posted imageuser posted imageuser posted image
edyta.bujak
sob, 19 lip 2003 - 11:56
Wiecie co, z tym jedzeniem to tak różnie jest. Ja na przykład urodziłam synka 14 listopada, a na świeta Bożego Narodzenia jadłam już właściwie wszystko, począwszy od bigosu. Oczywiscie małemu nic nie było.
Moja szwagierka natomiast nie mogła wiele rzeczy jeść przez jakies pół roku, bo jej synka od razu brzuch bolał i nie mógł zrobic kupki (tak było na przykład po mleku albo kapuście).
Myślę, że to zalezy od dziecka, jednemu coś szkodzi, drugiemu nie.
Najlepiej więc po prostu próbować jeść różne rzeczy po trochu i obserwować malucha. Z tym obserwowaniem przez 3 dni, to chyba też za długo. Myślę, że jesli po 2 dniach nic dziecku nie jest, to jest o.k.

Życzę wytrwałości i....smacznego


Aha, jeszcze jedno, o tym, co można jeść a czego nie mozna, też słyszałam różne mity.
Na przykład kiedy urodziłam córkę (10 lat temu), uczono mnie, żeby nie jeść owoców, bo ją brzuszek będzie bolał.
Natomiast teraz, kiedy urodziłam synka, uczono mnie, żeby jeść jak najwięcej owoców, szczególnie jabłek. Jadłam więc duzo jabłek od początku i synkowi nic nie było.
edyta.bujak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 11:05
SkÄ…d: Radom
Nr użytkownika: 557




post sob, 19 lip 2003 - 11:56
Post #3

Wiecie co, z tym jedzeniem to tak różnie jest. Ja na przykład urodziłam synka 14 listopada, a na świeta Bożego Narodzenia jadłam już właściwie wszystko, począwszy od bigosu. Oczywiscie małemu nic nie było.
Moja szwagierka natomiast nie mogła wiele rzeczy jeść przez jakies pół roku, bo jej synka od razu brzuch bolał i nie mógł zrobic kupki (tak było na przykład po mleku albo kapuście).
Myślę, że to zalezy od dziecka, jednemu coś szkodzi, drugiemu nie.
Najlepiej więc po prostu próbować jeść różne rzeczy po trochu i obserwować malucha. Z tym obserwowaniem przez 3 dni, to chyba też za długo. Myślę, że jesli po 2 dniach nic dziecku nie jest, to jest o.k.

Życzę wytrwałości i....smacznego


Aha, jeszcze jedno, o tym, co można jeść a czego nie mozna, też słyszałam różne mity.
Na przykład kiedy urodziłam córkę (10 lat temu), uczono mnie, żeby nie jeść owoców, bo ją brzuszek będzie bolał.
Natomiast teraz, kiedy urodziłam synka, uczono mnie, żeby jeść jak najwięcej owoców, szczególnie jabłek. Jadłam więc duzo jabłek od początku i synkowi nic nie było.

--------------------
EDYTA
> nowe potrawy w jadÅ‚ospisie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 27 maj 2024 - 12:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama