Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 nastÄ™pna  

Czerwiec 2003

> 
KM
piÄ…, 21 maj 2004 - 23:03
Imprezę urodzinową Kacperka robimy na dwie tury. Pierwsza dla dziadków-tort zrobi teściowa, druga dla maluchów z rodzicami. Na drugą imprezkę tort miałam kupić ale jak trafi się jakiś przepis na placek, którego będzie mógł skosztować Kacper to może spróbuję sama upiec icon_rolleyes.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post piÄ…, 21 maj 2004 - 23:03
Post #61

Imprezę urodzinową Kacperka robimy na dwie tury. Pierwsza dla dziadków-tort zrobi teściowa, druga dla maluchów z rodzicami. Na drugą imprezkę tort miałam kupić ale jak trafi się jakiś przepis na placek, którego będzie mógł skosztować Kacper to może spróbuję sama upiec icon_rolleyes.gif
jagoda1976
wto, 15 cze 2004 - 11:15
Jak tam Wasze Maluchy? Chodzą już?
Mój się trochę boi sam puścić, ale z jedną roczkę to bardzo ładnie chodzi.
Dalej nie mówi "mama" ale za to woła mnie po imieniu "Aga" co mi się bardziej podoba.
Co raz więcej rozumie i więcej mówi.

Na pytanie czym Mama posmaruje pupkÄ™ Konradka? On odpowiada "Kemem" icon_lol.gif

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post wto, 15 cze 2004 - 11:15
Post #62

Jak tam Wasze Maluchy? Chodzą już?
Mój się trochę boi sam puścić, ale z jedną roczkę to bardzo ładnie chodzi.
Dalej nie mówi "mama" ale za to woła mnie po imieniu "Aga" co mi się bardziej podoba.
Co raz więcej rozumie i więcej mówi.

Na pytanie czym Mama posmaruje pupkÄ™ Konradka? On odpowiada "Kemem" icon_lol.gif

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
KM
wto, 15 cze 2004 - 22:41
Kacperek przeszedł już kilkanaście kroków. Na razie to jego rekord icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Zazwyczaj przejdzie około trzech i bęc na pupę. Trzymany za jedną rękę wchodzi po schodach. W mowie nie ma dużych postępów: didi co oznacza dzidzię, am, nie. Raz gdy go karmiłam powiedział: am nie. Potrafi już nie tylko wyrzucać coś z szuflad ale też wkłada rzeczy z powrotem. Próbuje wkładać klocki do sortownika.
Waży 9300 g i ma 71 cm.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post wto, 15 cze 2004 - 22:41
Post #63

Kacperek przeszedł już kilkanaście kroków. Na razie to jego rekord icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Zazwyczaj przejdzie około trzech i bęc na pupę. Trzymany za jedną rękę wchodzi po schodach. W mowie nie ma dużych postępów: didi co oznacza dzidzię, am, nie. Raz gdy go karmiłam powiedział: am nie. Potrafi już nie tylko wyrzucać coś z szuflad ale też wkłada rzeczy z powrotem. Próbuje wkładać klocki do sortownika.
Waży 9300 g i ma 71 cm.
jagoda1976
wto, 15 cze 2004 - 22:49
My byliśmy dzisiaj u lekarza na wizycie kontrolnej i Konradek waży 10130 g i mierzy 80 cm. Jest znacznie większy od Twojego Kacperka, ale mają podobne zdjęcia wink.gif

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post wto, 15 cze 2004 - 22:49
Post #64

My byliśmy dzisiaj u lekarza na wizycie kontrolnej i Konradek waży 10130 g i mierzy 80 cm. Jest znacznie większy od Twojego Kacperka, ale mają podobne zdjęcia wink.gif

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
KM
wto, 15 cze 2004 - 22:54
Na zdjęciu jak w łóżku wszystko się wyrównuje wink.gif wink.gif
Ale ja mam poczucie humoru icon_redface.gif
Oglądałam Waszą stronkę. Porównywałam wizualnie Konradka do Kacperka i jednak nie da się ukryć, który większy icon_biggrin.gif
Kacper mógłby jeść tylko parówki i popijać danonkami. Oczywiście poza tym cycuś w każdej wolnej chwili icon_lol.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post wto, 15 cze 2004 - 22:54
Post #65

Na zdjęciu jak w łóżku wszystko się wyrównuje wink.gif wink.gif
Ale ja mam poczucie humoru icon_redface.gif
Oglądałam Waszą stronkę. Porównywałam wizualnie Konradka do Kacperka i jednak nie da się ukryć, który większy icon_biggrin.gif
Kacper mógłby jeść tylko parówki i popijać danonkami. Oczywiście poza tym cycuś w każdej wolnej chwili icon_lol.gif
KM
sob, 26 cze 2004 - 22:28
Dziś Kacperek skończył rok a od tygodnia chodzi samodzielnie icon_lol.gif
Kto jeszcze? Chwalić się icon_biggrin.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post sob, 26 cze 2004 - 22:28
Post #66

Dziś Kacperek skończył rok a od tygodnia chodzi samodzielnie icon_lol.gif
Kto jeszcze? Chwalić się icon_biggrin.gif
jagoda1976
czw, 08 lip 2004 - 09:58
Hej
Mój Konradek zaczął chodzić pare dni po urodzinach.
Jest z niego niezła gadułka, mówi dużo i dużo rozumie.
Kiedyś wyszła mu wysypka (po truskawkach...) i tak go oglądamy z mężem i w końcu mówię: czym go posmarujemy? a Konradek na to "kemem" icon_biggrin.gif

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post czw, 08 lip 2004 - 09:58
Post #67

Hej
Mój Konradek zaczął chodzić pare dni po urodzinach.
Jest z niego niezła gadułka, mówi dużo i dużo rozumie.
Kiedyś wyszła mu wysypka (po truskawkach...) i tak go oglądamy z mężem i w końcu mówię: czym go posmarujemy? a Konradek na to "kemem" icon_biggrin.gif

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
KM
czw, 08 lip 2004 - 21:26
Kacper też ma uczulenie na truskawki. Z nowych słów mówi: apcia (babcia), dziadzia, daj, mam, nie, ak (tak). Je już prawie wszystko to co my, bawi się samodzielnie w piaskownicy.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 08 lip 2004 - 21:26
Post #68

Kacper też ma uczulenie na truskawki. Z nowych słów mówi: apcia (babcia), dziadzia, daj, mam, nie, ak (tak). Je już prawie wszystko to co my, bawi się samodzielnie w piaskownicy.
jagoda1976
czw, 08 lip 2004 - 23:11
Aha zapomniałam dodać, że Konradek mówi do domowników odpowiednio: Tata, Baba, Dziadzia, a do mnie nie mówi Mama tylko Aga, no czasem mówi AgaMam icon_biggrin.gif
Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post czw, 08 lip 2004 - 23:11
Post #69

Aha zapomniałam dodać, że Konradek mówi do domowników odpowiednio: Tata, Baba, Dziadzia, a do mnie nie mówi Mama tylko Aga, no czasem mówi AgaMam icon_biggrin.gif
Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
Monisia
wto, 13 lip 2004 - 19:27
Jula roczek skończyła w Helu icon_biggrin.gif
Narazie możemy się pochwalić tylko ekspresowym raczkowaniem oraz kilkakrotnym samodzielnym wstaniem i staniem trzymankowym icon_biggrin.gif
Do chodzenia nam jeszcze daleko...
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post wto, 13 lip 2004 - 19:27
Post #70

Jula roczek skończyła w Helu icon_biggrin.gif
Narazie możemy się pochwalić tylko ekspresowym raczkowaniem oraz kilkakrotnym samodzielnym wstaniem i staniem trzymankowym icon_biggrin.gif
Do chodzenia nam jeszcze daleko...
KM
wto, 27 lip 2004 - 23:32
Kacper waży już 9500 g i ma 75 cm icon_biggrin.gif

Tydzień temu bardzo mnie zaskoczył. Podszedł do biurka, otworzył szufladę i wyjął z niej płytę CD. Płytę wyjął z pudełka, otworzył CD-ROM, włożył płytę (odwrotnie) i zamknął CD-ROM. Następnie otworzył buzię i z zaciekawieniem popatrzył w monitor co się pojawi...
Nie wiem, kiedy się tego nauczył, bo staramy się trzymać go z daleka od komputera icon_eek.gif Jestem zachwycona, że taki z niego zdolniacha, tyle czynności... icon_lol.gif
A dla przyzwoitości powiedziałam mu, że brzydko zrobił i do komputera nie wolno mu się dotykać.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post wto, 27 lip 2004 - 23:32
Post #71

Kacper waży już 9500 g i ma 75 cm icon_biggrin.gif

Tydzień temu bardzo mnie zaskoczył. Podszedł do biurka, otworzył szufladę i wyjął z niej płytę CD. Płytę wyjął z pudełka, otworzył CD-ROM, włożył płytę (odwrotnie) i zamknął CD-ROM. Następnie otworzył buzię i z zaciekawieniem popatrzył w monitor co się pojawi...
Nie wiem, kiedy się tego nauczył, bo staramy się trzymać go z daleka od komputera icon_eek.gif Jestem zachwycona, że taki z niego zdolniacha, tyle czynności... icon_lol.gif
A dla przyzwoitości powiedziałam mu, że brzydko zrobił i do komputera nie wolno mu się dotykać.
Monisia
czw, 29 lip 2004 - 22:25
Jutro Jula skończy 13 miesięcy icon_biggrin.gif
Od wczoraj po półrocznym codziennym jeżdżeniu na rehabilitacje neurolog powiedział , że już jeżdzić nie musimy i tym samym zakończył reh icon_biggrin.gif Jula nadrobila zaloegłości z czego ogromnie się cieszę.
Należy do dzieci, które póżniej zaczynaja chodzic i w ciągu miesiąca- dwóch powinna już sama dreptać icon_biggrin.gif


Pozdrawiam M.
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 29 lip 2004 - 22:25
Post #72

Jutro Jula skończy 13 miesięcy icon_biggrin.gif
Od wczoraj po półrocznym codziennym jeżdżeniu na rehabilitacje neurolog powiedział , że już jeżdzić nie musimy i tym samym zakończył reh icon_biggrin.gif Jula nadrobila zaloegłości z czego ogromnie się cieszę.
Należy do dzieci, które póżniej zaczynaja chodzic i w ciągu miesiąca- dwóch powinna już sama dreptać icon_biggrin.gif


Pozdrawiam M.
KM
czw, 29 lip 2004 - 23:16
Monisia, to świetnie icon_biggrin.gif Z moich obserwacji wynika, że sporo trzynastomiesięcznych dzieci jeszcze nie chodzi. W rodzinie mam dziewczynkę, która zaczęła chodzić jak miała 16 m-cy. Późno, ale żadnych negatywnych skutków nie ma. Jest bardzo sprawną i zgrabną dziewczynką, teraz już kilkuletnią. icon_biggrin.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 29 lip 2004 - 23:16
Post #73

Monisia, to świetnie icon_biggrin.gif Z moich obserwacji wynika, że sporo trzynastomiesięcznych dzieci jeszcze nie chodzi. W rodzinie mam dziewczynkę, która zaczęła chodzić jak miała 16 m-cy. Późno, ale żadnych negatywnych skutków nie ma. Jest bardzo sprawną i zgrabną dziewczynką, teraz już kilkuletnią. icon_biggrin.gif
KM
czw, 29 lip 2004 - 23:31
Aha, Moniś napisz jak duża jest Julka, co mówi, czy pokazuje oczy, nosek, buzię (Kacper kilka razy pokazał ale nie na sobie tylko na kimś lub obrazku, generalnie bardzo kiepsko mu to jeszcze wychodzi).
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 29 lip 2004 - 23:31
Post #74

Aha, Moniś napisz jak duża jest Julka, co mówi, czy pokazuje oczy, nosek, buzię (Kacper kilka razy pokazał ale nie na sobie tylko na kimś lub obrazku, generalnie bardzo kiepsko mu to jeszcze wychodzi).
Monisia
piÄ…, 30 lip 2004 - 22:02
Ważona była ostatni raz 3 tyg temu na szczepieniu i ważyła równe 11 kg icon_biggrin.gif
Mówi baba, tata i daj z takich zrozumiałych, a jeszcze papa...
Na mamę się jeszcze nie doczekałam...


Pozdrawiam
M.
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post piÄ…, 30 lip 2004 - 22:02
Post #75

Ważona była ostatni raz 3 tyg temu na szczepieniu i ważyła równe 11 kg icon_biggrin.gif
Mówi baba, tata i daj z takich zrozumiałych, a jeszcze papa...
Na mamę się jeszcze nie doczekałam...


Pozdrawiam
M.
jagoda1976
śro, 04 sie 2004 - 23:44
Widzę, że mój to chyba nazbyt szybko się rozwija. (czy to aby dobrze?). Mówi bardzo dużo np.: na dziadka nie mówi tylko dziadzia ale dziadzia ań cho tu (co oznacza dziadek Jan chodź tu) i wszystko chce powtórzyć. A co do pokazywania to pokazuje mase rzeczy: nosek Konradka, mamy, taty czy baby. Pokaże prawie każdą część ciała: noga, paluszek, włosy, pępek. Nie mam styczności z innymi dziećmi w tym wieku i myslałam, że to norma. Ale pewnie za jakiś czas się zatrzyma i inne dzieci go dogonią. Każde dziecko jest inne.

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post śro, 04 sie 2004 - 23:44
Post #76

Widzę, że mój to chyba nazbyt szybko się rozwija. (czy to aby dobrze?). Mówi bardzo dużo np.: na dziadka nie mówi tylko dziadzia ale dziadzia ań cho tu (co oznacza dziadek Jan chodź tu) i wszystko chce powtórzyć. A co do pokazywania to pokazuje mase rzeczy: nosek Konradka, mamy, taty czy baby. Pokaże prawie każdą część ciała: noga, paluszek, włosy, pępek. Nie mam styczności z innymi dziećmi w tym wieku i myslałam, że to norma. Ale pewnie za jakiś czas się zatrzyma i inne dzieci go dogonią. Każde dziecko jest inne.

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
KM
czw, 05 sie 2004 - 00:01
Kacperek jeszcze nie jest taki obcykany w częściach ciała jak Konradek. Za to wie jak robi krówka i kura. Rozumie proste polecenia typu przynieś to czy tamto, weź ... i daj ...., podnieś itp. Też wszystko powtarza. Dużo mówi ale pojedyńcze "słowa", nie tworzy zdań typu: dziadek Jan chodź tu.
Jagoda to na pewno nie jest norma, Konradek mówi jak półtoraroczne dziecko icon_biggrin.gif Gratuluję, to na pewno też duża zasługa Twoja i Twojego męża, musicie dużo z nim rozmawiać. Kacper jest bardzo ruchliwy i nie skupi się na niczym dłużej.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 05 sie 2004 - 00:01
Post #77

Kacperek jeszcze nie jest taki obcykany w częściach ciała jak Konradek. Za to wie jak robi krówka i kura. Rozumie proste polecenia typu przynieś to czy tamto, weź ... i daj ...., podnieś itp. Też wszystko powtarza. Dużo mówi ale pojedyńcze "słowa", nie tworzy zdań typu: dziadek Jan chodź tu.
Jagoda to na pewno nie jest norma, Konradek mówi jak półtoraroczne dziecko icon_biggrin.gif Gratuluję, to na pewno też duża zasługa Twoja i Twojego męża, musicie dużo z nim rozmawiać. Kacper jest bardzo ruchliwy i nie skupi się na niczym dłużej.
KM
czw, 05 sie 2004 - 00:04
Aha, czekam na nowe zdjęcia na stronie Konrada icon_smile.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 05 sie 2004 - 00:04
Post #78

Aha, czekam na nowe zdjęcia na stronie Konrada icon_smile.gif
KM
czw, 09 wrz 2004 - 21:48
W ostatnim czasie Kacper wiele się nauczył. Ciągle coś pokazuje i woła: o! a ja mówię mu co to jest. Bardzo interesują go książeczki, bierze mój palec, najeżdża na interesującą go rzecz i pyta: o?
Próbuje też pisać, samodzielnie jeść, zamiatać, znaleziony śmieć natychmiast wrzuca do kosza, na wszystko się wspina.
A co u Waszych maluchów?
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 09 wrz 2004 - 21:48
Post #79

W ostatnim czasie Kacper wiele się nauczył. Ciągle coś pokazuje i woła: o! a ja mówię mu co to jest. Bardzo interesują go książeczki, bierze mój palec, najeżdża na interesującą go rzecz i pyta: o?
Próbuje też pisać, samodzielnie jeść, zamiatać, znaleziony śmieć natychmiast wrzuca do kosza, na wszystko się wspina.
A co u Waszych maluchów?
Magdaaa..
piÄ…, 10 wrz 2004 - 14:34
icon_cool.gif
Magdaaa..


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 13:40
Nr użytkownika: 2,072




post piÄ…, 10 wrz 2004 - 14:34
Post #80

icon_cool.gif
> Czerwiec 2003
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 09 cze 2024 - 20:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama