Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Czym doczyścić muszę w wc?

> 
pati.n
wto, 12 paź 2010 - 12:36
Moja musza ma 3 mce, a wew wygląda jakby miała 3 lata albo więcej, a co gorsze wygląda tak od wprowadzenia, nie wiem czego nawrzucali tam robotnicy, ale nie da się jej doczyścić. Próbowałam wszystkiego-takiego brefa co się wrzuc i po 15 min szoruje, domestosów, cifów itp, nawet szorowałam starą szczoteczką do zębów i nic icon_sad.gif

Macie jakieś patenty-bo ja już nie mam pomysłu ;(
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post wto, 12 paź 2010 - 12:36
Post #1

Moja musza ma 3 mce, a wew wygląda jakby miała 3 lata albo więcej, a co gorsze wygląda tak od wprowadzenia, nie wiem czego nawrzucali tam robotnicy, ale nie da się jej doczyścić. Próbowałam wszystkiego-takiego brefa co się wrzuc i po 15 min szoruje, domestosów, cifów itp, nawet szorowałam starą szczoteczką do zębów i nic icon_sad.gif

Macie jakieś patenty-bo ja już nie mam pomysłu ;(

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
sunrise
wto, 12 paź 2010 - 12:52
Ciezko stwierdzic jak nie wiesz co to jest. Czy to kamien? Czy brud? Czy farba albo resztki np gipsu czy jakiegos kleju np do kafelek czy zaprawy? Bo na te ostatnie to chyba nijak sie maja jakiekolwiek srodki czystosci. Nie wiem czy w ogole cos pomoze icon_sad.gif
sunrise


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,146
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 14:17
SkÄ…d: uk
Nr użytkownika: 30,168




post wto, 12 paź 2010 - 12:52
Post #2

Ciezko stwierdzic jak nie wiesz co to jest. Czy to kamien? Czy brud? Czy farba albo resztki np gipsu czy jakiegos kleju np do kafelek czy zaprawy? Bo na te ostatnie to chyba nijak sie maja jakiekolwiek srodki czystosci. Nie wiem czy w ogole cos pomoze icon_sad.gif

--------------------
Dwie coreczki - grudzien 2009
Inkusia
wto, 12 paź 2010 - 12:53
Fosol - odrdzewiacz, odtłuszczacz. Najlepiej wybrać wodę, polać fosolem i szczotką umyć. Nie dotykaj bo żrące icon_smile.gif
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post wto, 12 paź 2010 - 12:53
Post #3

Fosol - odrdzewiacz, odtłuszczacz. Najlepiej wybrać wodę, polać fosolem i szczotką umyć. Nie dotykaj bo żrące icon_smile.gif

--------------------

Tigerek
wto, 12 paź 2010 - 17:56
Ja zalałam parę razy na noc Cilitem Bangiem do toalet icon_smile.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post wto, 12 paź 2010 - 17:56
Post #4

Ja zalałam parę razy na noc Cilitem Bangiem do toalet icon_smile.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
rysa154
wto, 12 paź 2010 - 20:32
może ocet wypróbuj...
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 12 paź 2010 - 20:32
Post #5

może ocet wypróbuj...

--------------------


Ciocia Magda
wto, 12 paź 2010 - 21:12
możliwe że jak wylewali jakieś mocne środki chemiczne to zniszczyli powłokę ceramiczną :/ No i fatalny do czyszczenia jest też Unigrunt - chociaż u mnie występuje jako ciapki na parapecie i kaloryferach 21.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 12 paź 2010 - 21:12
Post #6

możliwe że jak wylewali jakieś mocne środki chemiczne to zniszczyli powłokę ceramiczną :/ No i fatalny do czyszczenia jest też Unigrunt - chociaż u mnie występuje jako ciapki na parapecie i kaloryferach 21.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Tuni
śro, 13 paź 2010 - 11:44
Jeśli zniszczyli powłokę, to raczej nie da rady :/
Ale w innym przypadku polecam tytan w żelu, zalać na dłużej, po 30 minutach potrzeć szcoteczką, u mnie wszystko puszcza i wszędzie icon_smile.gif
Żeby nie spłynął zbyt szybko polewam i układam paski papieru toaletowego, wtedy nasiąka papier i trzyma się na pionowych powierzchniach icon_smile.gif
Powodzenia
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 13 paź 2010 - 11:44
Post #7

Jeśli zniszczyli powłokę, to raczej nie da rady :/
Ale w innym przypadku polecam tytan w żelu, zalać na dłużej, po 30 minutach potrzeć szcoteczką, u mnie wszystko puszcza i wszędzie icon_smile.gif
Żeby nie spłynął zbyt szybko polewam i układam paski papieru toaletowego, wtedy nasiąka papier i trzyma się na pionowych powierzchniach icon_smile.gif
Powodzenia
marghe.
pon, 18 paź 2010 - 00:58
a z domowych środków cola, soda, ocet
Tylko, że obawiam się, że skoro nie zadziałały domestosy i inne to i ww nie pomogą
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 18 paź 2010 - 00:58
Post #8

a z domowych środków cola, soda, ocet
Tylko, że obawiam się, że skoro nie zadziałały domestosy i inne to i ww nie pomogą
domi
śro, 20 paź 2010 - 20:35
Dla mnie utrapieniem jest kamień. Ma kilka mm grubości wewnątrz (tam gdzie utrzymuje się woda). Tam gdzie sięgam, gdzie dam radę zeskrobać to jest biało. Głębiej jest koszmar 37.gif . Kupowałam cilit do rdzy i nawet pomogło ale na tę mniejszą warstwę kamienia. Muszla klozetowa była strasznie zapuszczona po poprzednich lokatorach i kamień był w całej muszli. Usunęłam go tam gdzie sięgałam, dalej czyściłam szczoteczką do zębów ale nie zdołałam usunąć tak grubej warstwę w środku. Widać go od zewnątrz wiec mnie strasznie drażni 21.gif .

Ten post edytował domi śro, 20 paź 2010 - 20:36
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 20 paź 2010 - 20:35
Post #9

Dla mnie utrapieniem jest kamień. Ma kilka mm grubości wewnątrz (tam gdzie utrzymuje się woda). Tam gdzie sięgam, gdzie dam radę zeskrobać to jest biało. Głębiej jest koszmar 37.gif . Kupowałam cilit do rdzy i nawet pomogło ale na tę mniejszą warstwę kamienia. Muszla klozetowa była strasznie zapuszczona po poprzednich lokatorach i kamień był w całej muszli. Usunęłam go tam gdzie sięgałam, dalej czyściłam szczoteczką do zębów ale nie zdołałam usunąć tak grubej warstwę w środku. Widać go od zewnątrz wiec mnie strasznie drażni 21.gif .

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Ika
śro, 20 paź 2010 - 20:48
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 20 paź 2010 - 20:48
Post #10

A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
pati.n
śro, 20 paź 2010 - 22:39
CYTAT(Ika @ Wed, 20 Oct 2010 - 21:48) *
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif



czarnego domestosu nie próbowałam-zakupię icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 20 paź 2010 - 22:39
Post #11

CYTAT(Ika @ Wed, 20 Oct 2010 - 21:48) *
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif



czarnego domestosu nie próbowałam-zakupię icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
agnese
śro, 20 paź 2010 - 22:51
domi- na kamień może spróbuj odkamieniacz W5 - Lidl u mnie sie sprawdza
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post śro, 20 paź 2010 - 22:51
Post #12

domi- na kamień może spróbuj odkamieniacz W5 - Lidl u mnie sie sprawdza

--------------------
F. 2008
A. 2011
domi
czw, 21 paź 2010 - 12:14
Spróbuje tego domestosa (jeśli dostanę bo jakoś nie widziałam takiego w sklepach) i tego W-5 też.
A ten domestos to mam wlać po wybraniu wody, czy mogę dolać do stojącej wody?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post czw, 21 paź 2010 - 12:14
Post #13

Spróbuje tego domestosa (jeśli dostanę bo jakoś nie widziałam takiego w sklepach) i tego W-5 też.
A ten domestos to mam wlać po wybraniu wody, czy mogę dolać do stojącej wody?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Ika
czw, 21 paź 2010 - 12:19
Czarny domestos (z zieloną albo niebieską nakrętką) jest w każdym hipermarecie icon_smile.gif Ja kupowałam w Realu. Żadnej wody nie wybierałam, ja leniwa jestem, a on jest gęsty wystarczająco. Rano możesz szczotką przeszorować - choć u mnie nawet tego nie trzeba było robić, spuściłam wodę i zalśniło bielą icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 21 paź 2010 - 12:19
Post #14

Czarny domestos (z zieloną albo niebieską nakrętką) jest w każdym hipermarecie icon_smile.gif Ja kupowałam w Realu. Żadnej wody nie wybierałam, ja leniwa jestem, a on jest gęsty wystarczająco. Rano możesz szczotką przeszorować - choć u mnie nawet tego nie trzeba było robić, spuściłam wodę i zalśniło bielą icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
domi
czw, 21 paź 2010 - 14:42
CYTAT(Ika @ Thu, 21 Oct 2010 - 13:19) *
Żadnej wody nie wybierałam, ja leniwa jestem, a on jest gęsty wystarczająco. Rano możesz szczotką przeszorować - choć u mnie nawet tego nie trzeba było robić, spuściłam wodę i zalśniło bielą icon_smile.gif

Brzmi niewiarygodnie.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post czw, 21 paź 2010 - 14:42
Post #15

CYTAT(Ika @ Thu, 21 Oct 2010 - 13:19) *
Żadnej wody nie wybierałam, ja leniwa jestem, a on jest gęsty wystarczająco. Rano możesz szczotką przeszorować - choć u mnie nawet tego nie trzeba było robić, spuściłam wodę i zalśniło bielą icon_smile.gif

Brzmi niewiarygodnie.


--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Ika
czw, 21 paź 2010 - 14:56
CYTAT(domi @ Thu, 21 Oct 2010 - 13:42) *
Brzmi niewiarygodnie.


Dlatego napisałam wyżej, że byłam w szoku. Bo wcześniej nie działały zwykłe domestosy, jakiś środek HG czy jakiś taki, szorowanie, nawet kazałam Kocurowi to skuwać (przekonana, że to gips/cement). Nawet trochę tego skuł, ale głębiej nie miał jak a to było nadal widoczne z zewnątrz. Okazuje się, że tak potrafi się nawarstwić kamień.
Ja po prostu zaufałam temu, co mówiła Luda, w końcu ona się zna icon_smile.gif Domestos lałam po muszli powyżej linii wody, dość sporo go nalałam, potem sobie sam powoli spływał po ściankach muszli do wody. Nie nalałam bezpośrednio do wody, tylko właśnie po ściankach. I tak zostawiłam na całą noc.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 21 paź 2010 - 14:56
Post #16

CYTAT(domi @ Thu, 21 Oct 2010 - 13:42) *
Brzmi niewiarygodnie.


Dlatego napisałam wyżej, że byłam w szoku. Bo wcześniej nie działały zwykłe domestosy, jakiś środek HG czy jakiś taki, szorowanie, nawet kazałam Kocurowi to skuwać (przekonana, że to gips/cement). Nawet trochę tego skuł, ale głębiej nie miał jak a to było nadal widoczne z zewnątrz. Okazuje się, że tak potrafi się nawarstwić kamień.
Ja po prostu zaufałam temu, co mówiła Luda, w końcu ona się zna icon_smile.gif Domestos lałam po muszli powyżej linii wody, dość sporo go nalałam, potem sobie sam powoli spływał po ściankach muszli do wody. Nie nalałam bezpośrednio do wody, tylko właśnie po ściankach. I tak zostawiłam na całą noc.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
blaire
czw, 21 paź 2010 - 14:56
Ja stosuję tabletki z serii W 5(czyli LIDL), ale żeby naprawdę dobrze wyczyściły każdy zakamarek to przytrzymuję tabletkę na różnej "szerokości" muszli szczotką... Inaczej po bokach nadal zostaje ten brud.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post czw, 21 paź 2010 - 14:56
Post #17

Ja stosuję tabletki z serii W 5(czyli LIDL), ale żeby naprawdę dobrze wyczyściły każdy zakamarek to przytrzymuję tabletkę na różnej "szerokości" muszli szczotką... Inaczej po bokach nadal zostaje ten brud.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
oliweczkas
wto, 02 lis 2010 - 16:53
CYTAT(domi @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:35) *
Dla mnie utrapieniem jest kamień. Ma kilka mm grubości wewnątrz (tam gdzie utrzymuje się woda). Tam gdzie sięgam, gdzie dam radę zeskrobać to jest biało. Głębiej jest koszmar 37.gif . Kupowałam cilit do rdzy i nawet pomogło ale na tę mniejszą warstwę kamienia. Muszla klozetowa była strasznie zapuszczona po poprzednich lokatorach i kamień był w całej muszli. Usunęłam go tam gdzie sięgałam, dalej czyściłam szczoteczką do zębów ale nie zdołałam usunąć tak grubej warstwę w środku. Widać go od zewnątrz wiec mnie strasznie drażni 21.gif .

A nie możesz po prostu kupić nowej muszli?
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 02 lis 2010 - 16:53
Post #18

CYTAT(domi @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:35) *
Dla mnie utrapieniem jest kamień. Ma kilka mm grubości wewnątrz (tam gdzie utrzymuje się woda). Tam gdzie sięgam, gdzie dam radę zeskrobać to jest biało. Głębiej jest koszmar 37.gif . Kupowałam cilit do rdzy i nawet pomogło ale na tę mniejszą warstwę kamienia. Muszla klozetowa była strasznie zapuszczona po poprzednich lokatorach i kamień był w całej muszli. Usunęłam go tam gdzie sięgałam, dalej czyściłam szczoteczką do zębów ale nie zdołałam usunąć tak grubej warstwę w środku. Widać go od zewnątrz wiec mnie strasznie drażni 21.gif .

A nie możesz po prostu kupić nowej muszli?

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
agnese
wto, 02 lis 2010 - 17:02
to chyba troche wiekszy koszt i troche więcej zachodu niz wyczyszczenia

poza tym wymiana nie rozwiazuje problemu osadzania siÄ™ kamienia
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post wto, 02 lis 2010 - 17:02
Post #19

to chyba troche wiekszy koszt i troche więcej zachodu niz wyczyszczenia

poza tym wymiana nie rozwiazuje problemu osadzania siÄ™ kamienia

--------------------
F. 2008
A. 2011
Ika
wto, 02 lis 2010 - 18:27
Pati, jak tam walka z osadem?
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 02 lis 2010 - 18:27
Post #20

Pati, jak tam walka z osadem?

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> Czym doczyÅ›cić muszÄ™ w wc?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 20 cze 2024 - 12:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama