Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
101 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

Dzieciaczki z sierpniowej paczki

, po raz czwarty :)
> , po raz czwarty :)
Martka26
czw, 31 sty 2008 - 17:59
Jeszcze nie dałam jabłuszka - nie miałam już w domu, a na zakupy pójdę dopiero jutro. Poza tym wtedy to jabłko zaszkodziło Tośce dopiero trzeciego dnia

Ja sie strasznie gubie z tym jedzeniem - z jednej strony lekarze mówią żeby wprowadzać jeden nowy produkt co 5-7 dni ( i codziennie po trochu podawać), a z drugiej strony czytałam żeby zbyt długo nie dawać tego samego produktu bo to zwiększa ryzyko alergii.
Poza tym jeżeli bym chciała na przykład zastapić Tosi jeden posiłek mleczy zupką to jak mam nowe produkty podawać? Jak będę ciągle zaczynać od jednej łyżeczki, to przeciez sie tym nie naje...
No i jeszcze nie wiem ile takiej zupki na raz dziecko zjada -zakładajać ze ma już nie popijac mlekiem?


Dziewczyny prosze napiszcie mi co po kolei dzieciom dawałyście, jak często i w jakiej ilości bo ja już sie zupelnie zamotałam
Martka26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,749
Dołączył: nie, 18 lut 07 - 18:01
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 11,197




post czw, 31 sty 2008 - 17:59
Post #41

Jeszcze nie dałam jabłuszka - nie miałam już w domu, a na zakupy pójdę dopiero jutro. Poza tym wtedy to jabłko zaszkodziło Tośce dopiero trzeciego dnia

Ja sie strasznie gubie z tym jedzeniem - z jednej strony lekarze mówią żeby wprowadzać jeden nowy produkt co 5-7 dni ( i codziennie po trochu podawać), a z drugiej strony czytałam żeby zbyt długo nie dawać tego samego produktu bo to zwiększa ryzyko alergii.
Poza tym jeżeli bym chciała na przykład zastapić Tosi jeden posiłek mleczy zupką to jak mam nowe produkty podawać? Jak będę ciągle zaczynać od jednej łyżeczki, to przeciez sie tym nie naje...
No i jeszcze nie wiem ile takiej zupki na raz dziecko zjada -zakładajać ze ma już nie popijac mlekiem?


Dziewczyny prosze napiszcie mi co po kolei dzieciom dawałyście, jak często i w jakiej ilości bo ja już sie zupelnie zamotałam

--------------------

katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 18:01
DominikaK a macie tam sąsiadów??
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 18:01
Post #42

DominikaK a macie tam sąsiadów??

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:01
Właśnie sie boję tych "fachowców", normalnie strach, co słysze, to gdzieś komuś coś spartolili, tata miał pomóc, ale on jeszcze coonajmniej tydzień w gipsie jest :/ a potem będzie się musiał uczyć chodzić
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:01
Post #43

Właśnie sie boję tych "fachowców", normalnie strach, co słysze, to gdzieś komuś coś spartolili, tata miał pomóc, ale on jeszcze coonajmniej tydzień w gipsie jest :/ a potem będzie się musiał uczyć chodzić

--------------------
Trzech Synków i Córeczka
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:04
Katrinako - nad nami mieieszka facet i jego "przyjaciółka"

Malinko - czekam w takim razie icon_smile.gif o, jest

Martko - ja dawałam od razu większe porcje, bo Kajtek żadnych złych reakcji nie miał na noc, on chętnie wszytsko je. i częsciej nowe rzeczy. Ziemniak, marchew, dynia, brokuł, szpinak, burak, tak chyba było
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:04
Post #44

Katrinako - nad nami mieieszka facet i jego "przyjaciółka"

Malinko - czekam w takim razie icon_smile.gif o, jest

Martko - ja dawałam od razu większe porcje, bo Kajtek żadnych złych reakcji nie miał na noc, on chętnie wszytsko je. i częsciej nowe rzeczy. Ziemniak, marchew, dynia, brokuł, szpinak, burak, tak chyba było

--------------------
Trzech Synków i Córeczka
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:05
Malinko - z nieba mi spadasz kobieto !!!!!!!!!!!!! Wieeeeelki buziak !!!!!!!!!!!!!!!!!! Dzięki!!!!!!!!!! Jutro D. będzie dzwonić.
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:05
Post #45

Malinko - z nieba mi spadasz kobieto !!!!!!!!!!!!! Wieeeeelki buziak !!!!!!!!!!!!!!!!!! Dzięki!!!!!!!!!! Jutro D. będzie dzwonić.

--------------------
Trzech Synków i Córeczka
katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 18:06
DominikaK no to żeby tata szybko doszedł do siebie i pomógł wam.Ja jestem zadowolona ze swoich fachowców,ale minimum 3 razy dziennie musiałam jechać i ich sprawdzać,ale robota końcowa super
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 18:06
Post #46

DominikaK no to żeby tata szybko doszedł do siebie i pomógł wam.Ja jestem zadowolona ze swoich fachowców,ale minimum 3 razy dziennie musiałam jechać i ich sprawdzać,ale robota końcowa super

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 18:09
Martka ja na początku dawałam Nadii marchewkę(surowa i gotowana) potem jabłuszko,potem dynia z ziemniaczkami,a teraz zupki marchewka,buraczek,ziemniak.Moja Nadia takiej zupki zje 125 g.

DomonikaK a dajesz pietruszkejak gotujesz zupkÄ™ Kajtkowi
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 18:09
Post #47

Martka ja na początku dawałam Nadii marchewkę(surowa i gotowana) potem jabłuszko,potem dynia z ziemniaczkami,a teraz zupki marchewka,buraczek,ziemniak.Moja Nadia takiej zupki zje 125 g.

DomonikaK a dajesz pietruszkejak gotujesz zupkÄ™ Kajtkowi

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:09
Martko - teraz Kajtuś jada około 100 gram (+/- 10-15g) zupki

Rano cycuÅ›
potem chrupki i herbatka (około pół szklanki, bo ja wiem- 100ml??)
potem zupka (miseczka, w słoiczku po Gerberku to niepełny słoiczek wychodzi)
potem cycuś do uśpienia
potem owoc (jabłko, banan)
potem soczek (bobfruta jabłko-marchewka wypija całegoo!!)
i chrupki, lub herbatka i chrupki
cycuÅ›
kaszka mleczko=-ryżowa z bananami bobovita (max.60-80ml) cyc do woli w nocy
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:09
Post #48

Martko - teraz Kajtuś jada około 100 gram (+/- 10-15g) zupki

Rano cycuÅ›
potem chrupki i herbatka (około pół szklanki, bo ja wiem- 100ml??)
potem zupka (miseczka, w słoiczku po Gerberku to niepełny słoiczek wychodzi)
potem cycuś do uśpienia
potem owoc (jabłko, banan)
potem soczek (bobfruta jabłko-marchewka wypija całegoo!!)
i chrupki, lub herbatka i chrupki
cycuÅ›
kaszka mleczko=-ryżowa z bananami bobovita (max.60-80ml) cyc do woli w nocy


--------------------
Trzech Synków i Córeczka
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:10
biała korzeń daje, a zielona dodaje do zmiksowanej juz zupki, koperek tez
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:10
Post #49

biała korzeń daje, a zielona dodaje do zmiksowanej juz zupki, koperek tez

--------------------
Trzech Synków i Córeczka
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:11
kperek i pietruszka zielona swieze, bo maja witaminy
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:11
Post #50

kperek i pietruszka zielona swieze, bo maja witaminy


--------------------
Trzech Synków i Córeczka
katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 18:19
Ja narazie korzeń daje,bo takiej świeżej jeszcze nie widziałąm tutaj
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 18:19
Post #51

Ja narazie korzeń daje,bo takiej świeżej jeszcze nie widziałąm tutaj

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 18:21
DominikaK to twój Kajtek dużo piję soczków i herbatek.Moja Nadia nie chce za bardzo pić tego.Na cały dzień starcza jej 100ml herbatki
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 18:21
Post #52

DominikaK to twój Kajtek dużo piję soczków i herbatek.Moja Nadia nie chce za bardzo pić tego.Na cały dzień starcza jej 100ml herbatki

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:26
Katrinaka, mój lubi herbatki po mamusi icon_biggrin.gif
on zaczął więcej pić, jak zaczął się przemieszczać, czyl9i pełzac i raczkować (wrzeszczeć przy tym też), w soczxkachzasmakował teraz dopiero ale TYLKO Bobo Frut marchew-jabło od 5 miesiąca, nic innego nie wypije icon_smile.gif
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:26
Post #53

Katrinaka, mój lubi herbatki po mamusi icon_biggrin.gif
on zaczął więcej pić, jak zaczął się przemieszczać, czyl9i pełzac i raczkować (wrzeszczeć przy tym też), w soczxkachzasmakował teraz dopiero ale TYLKO Bobo Frut marchew-jabło od 5 miesiąca, nic innego nie wypije icon_smile.gif

--------------------
Trzech Synków i Córeczka
DominikaK
czw, 31 sty 2008 - 18:28
Katrinaka - weź obetnij dupkę od korzeia pietruszki i daj do garnuszka z wodą albo do doniczki z ziemą i będziesz miała swoją natkę icon_smile.gif ja tak mam, a koper sadziłam z nasionek icon_smile.gif
DominikaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,492
Dołączył: wto, 06 lut 07 - 18:52
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 10,750




post czw, 31 sty 2008 - 18:28
Post #54

Katrinaka - weź obetnij dupkę od korzeia pietruszki i daj do garnuszka z wodą albo do doniczki z ziemą i będziesz miała swoją natkę icon_smile.gif ja tak mam, a koper sadziłam z nasionek icon_smile.gif

--------------------
Trzech Synków i Córeczka
katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 18:41
o widzisz DomonikaK nie wpadłam na ten pomysł,żeby wyhodować pietruszkę.

Wiecie co tak z ciekawości byłam tutaj w polskim sklepie i patrzyłam na ceny słoiczków bobowvity,hippa i normalnie szok zdzierstwo 3euro chcą za taki mały słoiczek.
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 18:41
Post #55

o widzisz DomonikaK nie wpadłam na ten pomysł,żeby wyhodować pietruszkę.

Wiecie co tak z ciekawości byłam tutaj w polskim sklepie i patrzyłam na ceny słoiczków bobowvity,hippa i normalnie szok zdzierstwo 3euro chcą za taki mały słoiczek.

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
gosiata1
czw, 31 sty 2008 - 19:14
Martka26 moja Wiki zje cały słoiczek zupki 125-130g.Po południu daje jej albo jabłuszko,albo deserek który kupuje w słoiczkach Hippa,jest to:owoce&zboża.Kupiłam dwa rodzaje z tego: Kleik ryżowy z owocami lub truskawki i jabłka z płatkami zbóż.Te truskawki  i jabłka dałam dzisiaj Wiki chętnie jadła,słoiczek ma 190g,dałam jej polowę z tego.
gosiata1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,645
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 11:49
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 11,111

GG:


post czw, 31 sty 2008 - 19:14
Post #56

Martka26 moja Wiki zje cały słoiczek zupki 125-130g.Po południu daje jej albo jabłuszko,albo deserek który kupuje w słoiczkach Hippa,jest to:owoce&zboża.Kupiłam dwa rodzaje z tego: Kleik ryżowy z owocami lub truskawki i jabłka z płatkami zbóż.Te truskawki  i jabłka dałam dzisiaj Wiki chętnie jadła,słoiczek ma 190g,dałam jej polowę z tego.

--------------------


katrinaka
czw, 31 sty 2008 - 20:08
hej Hania co tam słychać???
katrinaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,159
Dołączył: czw, 22 mar 07 - 21:37
SkÄ…d: podobno to Europa:)
Nr użytkownika: 12,249




post czw, 31 sty 2008 - 20:08
Post #57

hej Hania co tam słychać???

--------------------

Ma?e r?czki potrafi? ulepi? kwiatek z plasteliny Narysuj? s?o?ce roze?miane Zbuduj? domek z klocków Ma?e r?czki potrafi? napisa? mama, i przynosz? mi jab?ko czerwone, ocieraj? ?zy i splataj? si? tu? nad szyj?. W ma?ych r?czkach mie?ci si? ca?a mi?o??.
Hania-17
czw, 31 sty 2008 - 20:31
Hej!
Witam na czwartej odsłonie naszego forum!!

Chyba wszystkiego już nie nadrobię ale postaram się!! 37.gif

DominikoK ale KajtuÅ› fajnie raczkuje!!

Za pierwszy zÄ…bek Oli

Za dwa zÄ…bki Oliwki

Moja Daria bardzo duzo kaszki je!! 3miseczki dziennie do tego 3/4 słoiczka zupki i czasami jeszcze drudie danie 1/2 słoiczka herbatki lub soczku 2 butelki po ok 135ml 1/-3/4 słoiczka owoców lub starte jabłko rano mleczko wieczorem mleczko po ok 150ml +w nocy ok4:00 tez ok 180mleka i w dzien chrupki kukurydziane!!

Dziewczyny a mogę Darii podać już trochę DANONKA??

Która z was dała surową marchewkę ?? Jak to zrobiłyście na tarce czy rozmikswaną??
Hania-17


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,365
Dołączył: nie, 18 lut 07 - 14:34
Nr użytkownika: 11,189




post czw, 31 sty 2008 - 20:31
Post #58

Hej!
Witam na czwartej odsłonie naszego forum!!

Chyba wszystkiego już nie nadrobię ale postaram się!! 37.gif

DominikoK ale KajtuÅ› fajnie raczkuje!!

Za pierwszy zÄ…bek Oli

Za dwa zÄ…bki Oliwki

Moja Daria bardzo duzo kaszki je!! 3miseczki dziennie do tego 3/4 słoiczka zupki i czasami jeszcze drudie danie 1/2 słoiczka herbatki lub soczku 2 butelki po ok 135ml 1/-3/4 słoiczka owoców lub starte jabłko rano mleczko wieczorem mleczko po ok 150ml +w nocy ok4:00 tez ok 180mleka i w dzien chrupki kukurydziane!!

Dziewczyny a mogę Darii podać już trochę DANONKA??

Która z was dała surową marchewkę ?? Jak to zrobiłyście na tarce czy rozmikswaną??


--------------------
Daria 28.08.2007r
Mateusz i Michał 24.11.2010r
Michalku NIGDY o TOBIE nie zapomnimy [*]
gosiata1
czw, 31 sty 2008 - 20:38
Haniu  co do Danonków to ja bym jeszcze poczekała,ale jak dasz spróbowac to obserwuj czy nic nie wyskakuje.
gosiata1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,645
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 11:49
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 11,111

GG:


post czw, 31 sty 2008 - 20:38
Post #59

Haniu  co do Danonków to ja bym jeszcze poczekała,ale jak dasz spróbowac to obserwuj czy nic nie wyskakuje.

--------------------


Hania-17
czw, 31 sty 2008 - 20:40
Daria wstala i placze! Ide ja teraz wykąpać i potem do was zajrzę!!
Hania-17


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,365
Dołączył: nie, 18 lut 07 - 14:34
Nr użytkownika: 11,189




post czw, 31 sty 2008 - 20:40
Post #60

Daria wstala i placze! Ide ja teraz wykąpać i potem do was zajrzę!!

--------------------
Daria 28.08.2007r
Mateusz i Michał 24.11.2010r
Michalku NIGDY o TOBIE nie zapomnimy [*]
> Dzieciaczki z sierpniowej paczki, po raz czwarty :)
Start new topic
Reply to this topic
101 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 12 cze 2024 - 18:03
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama