Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Przemoc w rodzinie adopcyjnej

> 
gosiat
wto, 29 maj 2007 - 21:44
Witam wszystkich.
Moja znajoma (z mężem) kilka miesięcy temu adoptowała dwoje kilkuletnich dzieci (rodzeństwo). To była ekspresowa adopcja - 3 dni od poznania dzieci miała już je w domu, a po niespełna 2 miesiącach był już wyrok sądu.
Ja jestem przerażona tym, jak ona traktuje te dzieci. Widziałam, że są one regularnie i mocno bite. Stosuje też wobec nich inne wymyśle kary, np. zamykanie nago w szafie, niepodawanie picia dopóki dziecko nie zje całego nałożonego posiłku - choćby jadło kilka godzin. Ja mam dwoje dzieci i wg. mnie takie "metody wychowawcze" są niedopuszczalne. Chociaż ona przekonuje mnie, że tak kazał jej psycholog, bo "dzieci są uparte i niegrzeczne". 23.gif
Oprócz tego znajoma ma w domu nieziemski syf.
Widzę, że ona sobie nie radzi - sytuacja ją przerosła.
Jak mogę pomóc jej i przede wszystkim tym dzieciom?
Czy rodziny adopcyjne w ogóle nie są kontrolowane?
gosiat


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 436
Dołączył: czw, 21 paź 04 - 14:18
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,222




post wto, 29 maj 2007 - 21:44
Post #1

Witam wszystkich.
Moja znajoma (z mężem) kilka miesięcy temu adoptowała dwoje kilkuletnich dzieci (rodzeństwo). To była ekspresowa adopcja - 3 dni od poznania dzieci miała już je w domu, a po niespełna 2 miesiącach był już wyrok sądu.
Ja jestem przerażona tym, jak ona traktuje te dzieci. Widziałam, że są one regularnie i mocno bite. Stosuje też wobec nich inne wymyśle kary, np. zamykanie nago w szafie, niepodawanie picia dopóki dziecko nie zje całego nałożonego posiłku - choćby jadło kilka godzin. Ja mam dwoje dzieci i wg. mnie takie "metody wychowawcze" są niedopuszczalne. Chociaż ona przekonuje mnie, że tak kazał jej psycholog, bo "dzieci są uparte i niegrzeczne". 23.gif
Oprócz tego znajoma ma w domu nieziemski syf.
Widzę, że ona sobie nie radzi - sytuacja ją przerosła.
Jak mogę pomóc jej i przede wszystkim tym dzieciom?
Czy rodziny adopcyjne w ogóle nie są kontrolowane?
grzałka
wto, 29 maj 2007 - 22:11
jakiś czas temu popełniłam podobnego posta o znajomej rodzinie zastępczej- problem podobny
i dowiedziałam się, że takie rodziny kontroluje PCPR czyli trzeba dotrzeć do danego PCPR-u i tam zgłosić sprawę, a wtedy oni się rodzinie przyjrzą i zareagują (aczkolwiek możliwości reagowania mają takie sobie)
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 29 maj 2007 - 22:11
Post #2

jakiś czas temu popełniłam podobnego posta o znajomej rodzinie zastępczej- problem podobny
i dowiedziałam się, że takie rodziny kontroluje PCPR czyli trzeba dotrzeć do danego PCPR-u i tam zgłosić sprawę, a wtedy oni się rodzinie przyjrzą i zareagują (aczkolwiek możliwości reagowania mają takie sobie)

--------------------
Rafaelka
wto, 29 maj 2007 - 22:34
Obawiam się, że jest różnica między statusem rodziny zastępczej a rodziny adopcyjnej, tzn. przy adopcyjnej instrumenty kontroli są bardzoej ograniczone.
Może warto zapytać w Błękitnej Linii?
Gosiu, moja koleżanka ma kontakty z ośrodkiem adopcyjnym. Jeśli chcesz, dopytam się, jakie są procedury.
Rafaelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,213
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 21:35
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 618

GG:


post wto, 29 maj 2007 - 22:34
Post #3

Obawiam się, że jest różnica między statusem rodziny zastępczej a rodziny adopcyjnej, tzn. przy adopcyjnej instrumenty kontroli są bardzoej ograniczone.
Może warto zapytać w Błękitnej Linii?
Gosiu, moja koleżanka ma kontakty z ośrodkiem adopcyjnym. Jeśli chcesz, dopytam się, jakie są procedury.


--------------------

gosiat
śro, 30 maj 2007 - 07:55
Dzięki, jestem wdzięczna za wszelkie wskazówki.
A Linia to chyba Niebieska icon_wink.gif

Ten post edytował gosiat śro, 30 maj 2007 - 07:56
gosiat


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 436
Dołączył: czw, 21 paź 04 - 14:18
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,222




post śro, 30 maj 2007 - 07:55
Post #4

Dzięki, jestem wdzięczna za wszelkie wskazówki.
A Linia to chyba Niebieska icon_wink.gif
> Przemoc w rodzinie adopcyjnej
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 24 cze 2024 - 03:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama