Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Pobyt za granicami Polski

> 
Viola
pon, 28 kwi 2003 - 04:55
Dziewczyny jak Wam sie mieszka poza granicami Polski?
Czy zamierzacie zostac tam na stale czy tez planujecie w przyszlosci wrocic do kraju ?
Viola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 45
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: New York -USA
Nr użytkownika: 634

GG:


post pon, 28 kwi 2003 - 04:55
Post #1

Dziewczyny jak Wam sie mieszka poza granicami Polski?
Czy zamierzacie zostac tam na stale czy tez planujecie w przyszlosci wrocic do kraju ?

--------------------
Mama kochanego Kevina i marcowej fasolinki
anonimowy

Go??







post pon, 03 maj 2004 - 21:10
Post #2

jestem w Niemczech od lat 6 . raczej nie zamierzam wracac do kraju icon_smile.gif)) bardzo dobrze mi sie tu mieszka. mam tu rodzine, tu jest moj dom.
Kasienka
pon, 03 maj 2004 - 21:12
ten gosc powyzej to ja icon_smile.gif nie zauwazylam, ze jestem niezalogowana.............
Kasienka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 55
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 22:35
SkÄ…d: Niemcy-Bad Salzuflen
Nr użytkownika: 571

GG:


post pon, 03 maj 2004 - 21:12
Post #3

ten gosc powyzej to ja icon_smile.gif nie zauwazylam, ze jestem niezalogowana.............

--------------------
Kasienka-mama Jowity, Yvette, Amadeusa oraz blizniat Oscara i Olivera ; zona Leszka :-)
Agnes-3
wto, 04 maj 2004 - 11:56
Mieszkam w Danii od 1996 roku i nie zamierzam wracac do Polski.
Tu mam rodzine, dom, prace..
Uwielbiam jezdzic do Polski, spotykac sie z rodzina i przyjaciolmi ale...tak na 2 tygodnie, pozniej zaczynam juz tesknic za swoim domkiem:)
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post wto, 04 maj 2004 - 11:56
Post #4

Mieszkam w Danii od 1996 roku i nie zamierzam wracac do Polski.
Tu mam rodzine, dom, prace..
Uwielbiam jezdzic do Polski, spotykac sie z rodzina i przyjaciolmi ale...tak na 2 tygodnie, pozniej zaczynam juz tesknic za swoim domkiem:)

--------------------








Agnieszka
Wbmot
piÄ…, 07 maj 2004 - 22:17
A ja wróciłabym, choćby dzisiaj. Ale nie mam do czego wracać. Do biedy? Tu mi jest lepiej finansowo, a na tęsknotę ratuję się wyjazdem do Polski.
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post piÄ…, 07 maj 2004 - 22:17
Post #5

A ja wróciłabym, choćby dzisiaj. Ale nie mam do czego wracać. Do biedy? Tu mi jest lepiej finansowo, a na tęsknotę ratuję się wyjazdem do Polski.
magusia
śro, 12 maj 2004 - 21:59
Mój pobyt za granicą Polski jest tylko tymczasowy. Ta świadomość pomaga mi zwalczyć wszelkie niedogodności z tym związane.
magusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 175
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 00:03
SkÄ…d: Gliwice/Thuine
Nr użytkownika: 486




post śro, 12 maj 2004 - 21:59
Post #6

Mój pobyt za granicą Polski jest tylko tymczasowy. Ta świadomość pomaga mi zwalczyć wszelkie niedogodności z tym związane.
Misi
czw, 13 maj 2004 - 14:46
Ja wlasciwie nie mam gdzie wracac, bo miasto gdzie mieszkalam przed Niemcami nienawidze.
Misi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 138
Dołączył: pon, 24 mar 03 - 09:21
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 120

GG:


post czw, 13 maj 2004 - 14:46
Post #7

Ja wlasciwie nie mam gdzie wracac, bo miasto gdzie mieszkalam przed Niemcami nienawidze.
Riolka
pon, 17 maj 2004 - 21:58
CYTAT(Weronisia)
A ja wróciłabym, choćby dzisiaj. Ale nie mam do czego wracać. Do biedy? Tu mi jest lepiej finansowo, a na tęsknotę ratuję się wyjazdem do Polski.


Ja dokladnie tak samo.
Srednio jestem dwa razy w roku w Polsce icon_smile.gif
Riolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: pią, 29 sie 03 - 22:00
Nr użytkownika: 1,019




post pon, 17 maj 2004 - 21:58
Post #8

CYTAT(Weronisia)
A ja wróciłabym, choćby dzisiaj. Ale nie mam do czego wracać. Do biedy? Tu mi jest lepiej finansowo, a na tęsknotę ratuję się wyjazdem do Polski.


Ja dokladnie tak samo.
Srednio jestem dwa razy w roku w Polsce icon_smile.gif

--------------------
"Zostawmy po sobie dobre imie i trwala pamiec wsrod smiertelnych aby zycie nasze nie przeszlo nadaremnie" -----
Mama dwoch corek (96/02)
anoola
piÄ…, 21 maj 2004 - 15:12
Ja podobnie jak Weronisia, wrocilabym juz dzis, ale nie ma do czego. Po drugie chyba brakowaloby mi jednak tego ,,zycia,, tutaj.
Niestety albo ,,rybka albo....,, nie mozna byc w dwoch miejscach jednoczesnie.
anoola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: wto, 24 lut 04 - 22:43
Nr użytkownika: 1,491




post piÄ…, 21 maj 2004 - 15:12
Post #9

Ja podobnie jak Weronisia, wrocilabym juz dzis, ale nie ma do czego. Po drugie chyba brakowaloby mi jednak tego ,,zycia,, tutaj.
Niestety albo ,,rybka albo....,, nie mozna byc w dwoch miejscach jednoczesnie.

--------------------
Mama Xeni (marcowej dziewczynki)
Mama Mojzesza
piÄ…, 28 maj 2004 - 10:04
ja wracam do Tanzanii icon_cool.gif na stale, chce zeby tam wychowywaly sie moje dzieci icon_exclaim.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post piÄ…, 28 maj 2004 - 10:04
Post #10

ja wracam do Tanzanii icon_cool.gif na stale, chce zeby tam wychowywaly sie moje dzieci icon_exclaim.gif
anet@
sob, 29 maj 2004 - 18:42
ja mam wielka nadzieje, ze wroce kiedys do Polski na stale
bardzo tesknie
tylko obawiam sie, ze jesli wroce to po pewnym czasie zaczne tesknic za zyciem jakie tutaj prowadze
bardzo to skomplikowane jest icon_rolleyes.gif icon_evil.gif
anet@


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: sob, 08 maj 04 - 04:20
SkÄ…d: usa, ct
Nr użytkownika: 1,727




post sob, 29 maj 2004 - 18:42
Post #11

ja mam wielka nadzieje, ze wroce kiedys do Polski na stale
bardzo tesknie
tylko obawiam sie, ze jesli wroce to po pewnym czasie zaczne tesknic za zyciem jakie tutaj prowadze
bardzo to skomplikowane jest icon_rolleyes.gif icon_evil.gif

--------------------
pozdrowionka, Aneta
silwia2000
wto, 05 paź 2004 - 22:01
witam

ja rowniez mam nadzieje na powrot. Mieszkam juz tu 4 lata, tu wyszlam za maz, tu urodzilam dziecko. Ale ciagle za czyms tesknie, ciagle czegos mi brakuje. Cieszy mnie to, ze moj maz mysli i czuje tak samo jak ja. Wiecmoze cos z tego wyjdzie. POzdrawiam
silwia2000


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 238
Dołączył: nie, 28 mar 04 - 17:46
SkÄ…d: Essen
Nr użytkownika: 1,607

GG:


post wto, 05 paź 2004 - 22:01
Post #12

witam

ja rowniez mam nadzieje na powrot. Mieszkam juz tu 4 lata, tu wyszlam za maz, tu urodzilam dziecko. Ale ciagle za czyms tesknie, ciagle czegos mi brakuje. Cieszy mnie to, ze moj maz mysli i czuje tak samo jak ja. Wiecmoze cos z tego wyjdzie. POzdrawiam
borita*

Go??







post wto, 05 paź 2004 - 23:07
Post #13

Gdy jestem w Izraelu teskno mi za Polska-rodzina,przyjaciolmi,przyroda.Gdy odwiedzam Polske teskno mi do Izraela...Chyba powinnam osiasc gdzies posrodku icon_wink.gif
lisboa
czw, 07 paź 2004 - 09:50
Ja jestem 'swieza' emigrantka. Wyjechalam 2 lata temu . Udalam sie do Londynu - mialo byc na rok. Ale stalo sie inaczej. Raczej nie zanosi sie na to zebysmy sie przeniesli z mezem do Polski. Ale za Krakowem tesknie bardzo bardzo bardzo!!! Staram sie przyjezdzac co kilka miesiecy (dzieki za tanie linie lotnicze! icon_cool.gif !!) i zawsze przyjezdzam na zbyt krotko icon_wink.gif . Za przyjaciolmi tez tesknie, ale internet lagodzi skutki rozlaki icon_smile.gif
lisboa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 15:39
Nr użytkownika: 2,073




post czw, 07 paź 2004 - 09:50
Post #14

Ja jestem 'swieza' emigrantka. Wyjechalam 2 lata temu . Udalam sie do Londynu - mialo byc na rok. Ale stalo sie inaczej. Raczej nie zanosi sie na to zebysmy sie przeniesli z mezem do Polski. Ale za Krakowem tesknie bardzo bardzo bardzo!!! Staram sie przyjezdzac co kilka miesiecy (dzieki za tanie linie lotnicze! icon_cool.gif !!) i zawsze przyjezdzam na zbyt krotko icon_wink.gif . Za przyjaciolmi tez tesknie, ale internet lagodzi skutki rozlaki icon_smile.gif
śmieszek
czw, 30 gru 2004 - 15:42
A ja bym z chęcią wyjechała z tego "pięknego" kraju icon_confused.gif
Tęsknić można za rodziną, przyjaciółmi, wspomnieniami, ale za tym krajem.....no jakoś mi ciężko to sobie wyobrazić icon_wink.gif
śmieszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,558
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 12:02
Nr użytkownika: 2,331




post czw, 30 gru 2004 - 15:42
Post #15

A ja bym z chęcią wyjechała z tego "pięknego" kraju icon_confused.gif
Tęsknić można za rodziną, przyjaciółmi, wspomnieniami, ale za tym krajem.....no jakoś mi ciężko to sobie wyobrazić icon_wink.gif
lisboa
czw, 30 gru 2004 - 17:05
owszem, smieszku, mozna tesknic za tym pieknym krajem. Nie bede cie tu raczyc zadnymi wznioslymi banalami. Powiem ci tylko jedno - trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie. NIE MA idealnego miejsca na ziemi, w ktorym zycie plynie milo latwo i przyjemnie. Nie zaluje wyjazdu ale tesknie za Krakowem, za rynkiem, za atmosfera... tam zawsze beda moje korzenie i z przyjemnoscia go odwiedzam i obserwuje jak sie zmienia.
lisboa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 15:39
Nr użytkownika: 2,073




post czw, 30 gru 2004 - 17:05
Post #16

owszem, smieszku, mozna tesknic za tym pieknym krajem. Nie bede cie tu raczyc zadnymi wznioslymi banalami. Powiem ci tylko jedno - trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie. NIE MA idealnego miejsca na ziemi, w ktorym zycie plynie milo latwo i przyjemnie. Nie zaluje wyjazdu ale tesknie za Krakowem, za rynkiem, za atmosfera... tam zawsze beda moje korzenie i z przyjemnoscia go odwiedzam i obserwuje jak sie zmienia.
śmieszek
czw, 06 sty 2005 - 12:58
życzę Ci tego z całego serca icon_razz.gif
śmieszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,558
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 12:02
Nr użytkownika: 2,331




post czw, 06 sty 2005 - 12:58
Post #17

życzę Ci tego z całego serca icon_razz.gif
Natka
czw, 10 lut 2005 - 01:26
Tesknie okrotnie, nie tylko za ludzimi ale za krajem wlasnie tez, bo Polska to piekny kraj. Ale uswiadamasz to sobie dopiero po wyjezdzie. Chcialabym wrocic i kiedys napewno to zrobie!
Pozdrawiam
Natka
Natka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 89
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 08:26
SkÄ…d: Sydney
Nr użytkownika: 1,942




post czw, 10 lut 2005 - 01:26
Post #18

Tesknie okrotnie, nie tylko za ludzimi ale za krajem wlasnie tez, bo Polska to piekny kraj. Ale uswiadamasz to sobie dopiero po wyjezdzie. Chcialabym wrocic i kiedys napewno to zrobie!
Pozdrawiam
Natka

--------------------
Natalia - 15 kwietnia 2004r.
nie mam polskich liter - sorry!
Renata3
czw, 10 lut 2005 - 10:06
My mieszkamy za granica juz 3 lata. Poczatki byly ciezkie ale jak urodzil sie tu Max poczulam sie lepiej. Bardzo przeszkadza mi tu bariera jezykowa, nie potrafie jeszcze plotkowac z innymi niemieckimi mamami (a chetnie bym to zrobila). Hubert i Max czuja sie tutaj swietnie, maja kolegow. Nas tez bardzo milo przyjeto.
Dopoki mam zajecie z dziecmi jest dobrze, co bedzie potem zobaczymy. Chcialabym juz znalezc swoje miejsce.
Kiedys do Polski wrocimy, moze na emeryturze. Przeraza mnie tam najbardziej sluzba zdrowia (mam chorowite dzieci) i "chlod" ludzi. Lubie jezdzic jednak do Polski - srednio co 3 miesiace. Ale ostatni nasz pobyt - kiedy probowano nam ukrasc samochod (porzadnie uszkodzono-nie moglismy z dziecmi wrocic do domu), wizyta u lekarza (malomownego, przepisujacego nazwe lekow oczywiscie nie trafionych z ulotek reklamujacych) - bardzo nas zniechecily.
Z powrotem poczekamy na lepsze czasy, kiedy to nastapi - nie mam pojecia.

Pozdrawiam
Renata3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 21 paź 04 - 11:28
SkÄ…d: Norymberga
Nr użytkownika: 2,221

GG:


post czw, 10 lut 2005 - 10:06
Post #19

My mieszkamy za granica juz 3 lata. Poczatki byly ciezkie ale jak urodzil sie tu Max poczulam sie lepiej. Bardzo przeszkadza mi tu bariera jezykowa, nie potrafie jeszcze plotkowac z innymi niemieckimi mamami (a chetnie bym to zrobila). Hubert i Max czuja sie tutaj swietnie, maja kolegow. Nas tez bardzo milo przyjeto.
Dopoki mam zajecie z dziecmi jest dobrze, co bedzie potem zobaczymy. Chcialabym juz znalezc swoje miejsce.
Kiedys do Polski wrocimy, moze na emeryturze. Przeraza mnie tam najbardziej sluzba zdrowia (mam chorowite dzieci) i "chlod" ludzi. Lubie jezdzic jednak do Polski - srednio co 3 miesiace. Ale ostatni nasz pobyt - kiedy probowano nam ukrasc samochod (porzadnie uszkodzono-nie moglismy z dziecmi wrocic do domu), wizyta u lekarza (malomownego, przepisujacego nazwe lekow oczywiscie nie trafionych z ulotek reklamujacych) - bardzo nas zniechecily.
Z powrotem poczekamy na lepsze czasy, kiedy to nastapi - nie mam pojecia.

Pozdrawiam

--------------------
Renata, Hubert 01.06.99 i Max 12.03.03
anonimowy

Go??







post śro, 16 lut 2005 - 22:57
Post #20

Czesc wam, mam na imie evelina. Mieszkam od ponad 10 lat we wloszech. Tutaj czuje sie dobrze, jestem szczesliwa, mam 2 przesliczne bliznaiczki. Jednak od kiedy urodzily sie malenstwa tesknie bardzo za krajem, za rodzina, za (mentalnoscia polska).
Jestem juz na tym etapie, ze czuje sie wpolowie polka a w polowie wloszka na dobre i na zle... icon_biggrin.gif
> Pobyt za granicami Polski
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 11 cze 2024 - 22:13
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama