IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
kto daje dziecko do szkoły od 6 lat? - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - rok urodzenia 2004 « forum maluchy.pl

Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 następna  

kto daje dziecko do szkoły od 6 lat?

> 
Do I klasy czy do zerówki przedszkolnej
Suma głosów: 66
Goście nie mogą głosować 
Meggi
śro, 31 mar 2010 - 16:21
CYTAT(skanna @ Wed, 31 Mar 2010 - 14:13) *
Wczoraj rozmawiałam z paniami z poradni, Majka nadaje się do szkoły, choć jeszcze motoryka rąk wymaga usprawnienia, ale to wiedziałam sama icon_smile.gif - reszta bez zarzutu.
Dziś złożyłam podanie do szkoły muzycznej, uprasza się o kciuki, fluidki i inne takie, bo młoda predyspozycje ma, ale egzamin jest tak skonstruowany, że może tego nie wykazać. A zależy nam obu - ona chce grać, a mi zależy, żeby poszła konkretnie do klasy muzycznej, bo tam idzie ta lepsza z wychowawczyń obecnych klas trzecich. Już raz przerabiałam kiepską wychowawczynię klas 1-3 i nie mam ochoty na powtórkę z rozrywki.



Skanna więc trzymam mocno &&&& icon_smile.gif

No i u mnie metlik w głowie icon_sad.gif
Od początku byłam pewna, że Aurelka pójdzie do zerówki w przedszkolu, ale pokusiło mnie w zeszłym tygodniu i poszłam na dzien otwarty do szkoły gdzie Aurelka ma sie edukowac dalej.
I okazało sie, że taka jedna fajna wychowawczyni ( z tym czymś i do dzieci i do nauki icon_wink.gif ) ma od wrzesnia mieć zerówkę i dalej 1-3 prowadzic tez klasę. No i mam dylemat, bo niby mogłabym Aurelke dopisac za rok do niej do pierwszej klasy ale skąd mam teraz miec pewnosc czy to sie uda no i kwestia, że grupa już do roku razem w "jednym tempie"
No i jestem zdania, że nie szkoła a wychowawczyni ma najwieksze znaczenie na edukacje dzieci, jak ona taka z powołaniem, i organizacją to połowa juz sukcesu.
Te które maja mieć za rok pierwsze klasy nieby złe nie są, ale ....?

Z drugiej strony fajna grupa w przedszkolu, fajna oragnizacja, mnóstwo zajec i atrakcji, no..... ale z nimi tez sie wkońcu rozstanie icon_sad.gif

Z samą zaintersowaną juz ciut rozmawiałam, że jest taka mozliwość że za niedługo do szkoły i chyba nie ma NARAZIE z tym problemu bo starsza siostra tam chodzi i kolezanka tez starsza.

Z organizacja czasową w szkole też nei ejst źle, zajecia od 8-13 potem wtej samej sali z inną panią ma być świetlica.
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post śro, 31 mar 2010 - 16:21
Post #81

CYTAT(skanna @ Wed, 31 Mar 2010 - 14:13) *
Wczoraj rozmawiałam z paniami z poradni, Majka nadaje się do szkoły, choć jeszcze motoryka rąk wymaga usprawnienia, ale to wiedziałam sama icon_smile.gif - reszta bez zarzutu.
Dziś złożyłam podanie do szkoły muzycznej, uprasza się o kciuki, fluidki i inne takie, bo młoda predyspozycje ma, ale egzamin jest tak skonstruowany, że może tego nie wykazać. A zależy nam obu - ona chce grać, a mi zależy, żeby poszła konkretnie do klasy muzycznej, bo tam idzie ta lepsza z wychowawczyń obecnych klas trzecich. Już raz przerabiałam kiepską wychowawczynię klas 1-3 i nie mam ochoty na powtórkę z rozrywki.



Skanna więc trzymam mocno &&&& icon_smile.gif

No i u mnie metlik w głowie icon_sad.gif
Od początku byłam pewna, że Aurelka pójdzie do zerówki w przedszkolu, ale pokusiło mnie w zeszłym tygodniu i poszłam na dzien otwarty do szkoły gdzie Aurelka ma sie edukowac dalej.
I okazało sie, że taka jedna fajna wychowawczyni ( z tym czymś i do dzieci i do nauki icon_wink.gif ) ma od wrzesnia mieć zerówkę i dalej 1-3 prowadzic tez klasę. No i mam dylemat, bo niby mogłabym Aurelke dopisac za rok do niej do pierwszej klasy ale skąd mam teraz miec pewnosc czy to sie uda no i kwestia, że grupa już do roku razem w "jednym tempie"
No i jestem zdania, że nie szkoła a wychowawczyni ma najwieksze znaczenie na edukacje dzieci, jak ona taka z powołaniem, i organizacją to połowa juz sukcesu.
Te które maja mieć za rok pierwsze klasy nieby złe nie są, ale ....?

Z drugiej strony fajna grupa w przedszkolu, fajna oragnizacja, mnóstwo zajec i atrakcji, no..... ale z nimi tez sie wkońcu rozstanie icon_sad.gif

Z samą zaintersowaną juz ciut rozmawiałam, że jest taka mozliwość że za niedługo do szkoły i chyba nie ma NARAZIE z tym problemu bo starsza siostra tam chodzi i kolezanka tez starsza.

Z organizacja czasową w szkole też nei ejst źle, zajecia od 8-13 potem wtej samej sali z inną panią ma być świetlica.

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



an.tośka
czw, 01 kwi 2010 - 09:35
Skanna &&&&&&&&&& zaciskam mocno icon_wink.gif
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post czw, 01 kwi 2010 - 09:35
Post #82

Skanna &&&&&&&&&& zaciskam mocno icon_wink.gif

--------------------


Meggi
pią, 02 kwi 2010 - 16:45
Jestem po rozmowie, z Pania Dyrektor w przedszkolu, no i.... dostałam jej błogosławieństwo, zwłaszcza gdy usłyszała nazwisko Pani do której chcę dać Aurelkę.
Tylko czemu nie jest mi wcale lżej podjąć decyzję 37.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post pią, 02 kwi 2010 - 16:45
Post #83

Jestem po rozmowie, z Pania Dyrektor w przedszkolu, no i.... dostałam jej błogosławieństwo, zwłaszcza gdy usłyszała nazwisko Pani do której chcę dać Aurelkę.
Tylko czemu nie jest mi wcale lżej podjąć decyzję 37.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



skanna
pią, 02 kwi 2010 - 18:00
Meggi, jeśli pani jest rzeczywiście tak fajna, a Tobie nie za bardzo robi różnicę organizacyjnie, gdzie Aurelka będzie chodzić, to się nie wahaj. Wiesz, jeśli pani w tym roku ma zerówkę, to z tej zerówki w przyszłym roku powstanie klasa, do której być może nie będą chcieli dokładać żadnych nowych dzieci. A nawet jak dołożą, to właśnie będą "starzy" i "nowi".
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 02 kwi 2010 - 18:00
Post #84

Meggi, jeśli pani jest rzeczywiście tak fajna, a Tobie nie za bardzo robi różnicę organizacyjnie, gdzie Aurelka będzie chodzić, to się nie wahaj. Wiesz, jeśli pani w tym roku ma zerówkę, to z tej zerówki w przyszłym roku powstanie klasa, do której być może nie będą chcieli dokładać żadnych nowych dzieci. A nawet jak dołożą, to właśnie będą "starzy" i "nowi".

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Kitka*
pią, 02 kwi 2010 - 18:54
CYTAT(Mika @ Mon, 29 Mar 2010 - 14:21) *
Kitka -nie ma co się bać
tak okroili progam,że ja raczej się obawiam co z tej nauki zostanie
bo pierwsza klasa będzie edukacyjnie połączeniem starszaków i zerówki,w drugiej dopiero zaczną się uczyć
połowa programu odpada,nie ma już liczenia pod kreską,tabliczka mnożenia dopiero na przełomie 2 i 3 klasy,ma nie być również prostych zdań z iksem
jak na razie to ja się boję jak sobie poradzą w klasach 4-6 i w gimnazjum jeśli w programie zostanie tylko podstawa czytania,pisania,dodawania i odejmowania
zgroza

No to tym gorzej, bo to znaczy, że nie rok, a dwa lata zmarnuje... W zerówce niczego nowego się nie nauczy, poćwiczy jedynie rękę-szlaczki, kolorowanie, wycinanie itp, a w pierwszej klasie poziom może być dostosowany do ewentualnych sześciolatków... Nie, no nie ma dobrego wyjścia chyba 21.gif
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
Skąd: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post pią, 02 kwi 2010 - 18:54
Post #85

CYTAT(Mika @ Mon, 29 Mar 2010 - 14:21) *
Kitka -nie ma co się bać
tak okroili progam,że ja raczej się obawiam co z tej nauki zostanie
bo pierwsza klasa będzie edukacyjnie połączeniem starszaków i zerówki,w drugiej dopiero zaczną się uczyć
połowa programu odpada,nie ma już liczenia pod kreską,tabliczka mnożenia dopiero na przełomie 2 i 3 klasy,ma nie być również prostych zdań z iksem
jak na razie to ja się boję jak sobie poradzą w klasach 4-6 i w gimnazjum jeśli w programie zostanie tylko podstawa czytania,pisania,dodawania i odejmowania
zgroza

No to tym gorzej, bo to znaczy, że nie rok, a dwa lata zmarnuje... W zerówce niczego nowego się nie nauczy, poćwiczy jedynie rękę-szlaczki, kolorowanie, wycinanie itp, a w pierwszej klasie poziom może być dostosowany do ewentualnych sześciolatków... Nie, no nie ma dobrego wyjścia chyba 21.gif

--------------------

anuś
sob, 24 kwi 2010 - 18:47
I jak? Były u Was już zapisy? Warszawa miała zapisy internetowe - trwały do 9.04 a wczoraj były wyniki.
Zależało mi na szkole, do której chodzą moje starsze dzieci więc wpisałam i zerówkę i klasę 1 (w tej jednej placówce).
Kasię zakwalifikowano do klasy 1. Mam mieszane uczucia ale póki co do zerówki nie ma szans się dostać. Ach... jak patrzę na nią i myśłe o szkole to mi jakoś dziwnie. Moja mała córeczka, chudzina taka a z wielkim tornistrem będzie paradować. Przy starszych miałam te same wizje i jakoś dały radę. Kaśka też da ale za każdym razem przeżywam szkołę jak bym sama tam szła.... icon_wink.gif

Czy ktoś jeszcze idzie jednak do 1 klasy?
anuś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post sob, 24 kwi 2010 - 18:47
Post #86

I jak? Były u Was już zapisy? Warszawa miała zapisy internetowe - trwały do 9.04 a wczoraj były wyniki.
Zależało mi na szkole, do której chodzą moje starsze dzieci więc wpisałam i zerówkę i klasę 1 (w tej jednej placówce).
Kasię zakwalifikowano do klasy 1. Mam mieszane uczucia ale póki co do zerówki nie ma szans się dostać. Ach... jak patrzę na nią i myśłe o szkole to mi jakoś dziwnie. Moja mała córeczka, chudzina taka a z wielkim tornistrem będzie paradować. Przy starszych miałam te same wizje i jakoś dały radę. Kaśka też da ale za każdym razem przeżywam szkołę jak bym sama tam szła.... icon_wink.gif

Czy ktoś jeszcze idzie jednak do 1 klasy?
Myssia
sob, 24 kwi 2010 - 18:56
No udało nam się dostać do zerówki w tej szkole co chcielismy icon_smile.gif z kolegą będzie chodził icon_smile.gif
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post sob, 24 kwi 2010 - 18:56
Post #87

No udało nam się dostać do zerówki w tej szkole co chcielismy icon_smile.gif z kolegą będzie chodził icon_smile.gif


--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


Fasola
czw, 29 kwi 2010 - 13:49
My w pierwszej klasie, tam gdzie chcieliśmy, klasy 6-latków nie będzie, idzie zatem do normalnej.
Ona bardzo chce, opinia pań z przedszkola jednoznaczna - umarłaby z nudów w zerówce (a sporo dzieci z jej grupy idzie jednak do zerówki), mój zdrowy rozsądek mówi to samo, moja mama (nastawiona generalnie na nie dla wczesniejszego posylania do szkoły ze względy na swoje doświadczenia) tez jej nie widzi w zerówce.

A ja się chyba starzeję, bo tak sobie pomyślałam, że ona już do szkoły, tornister, ubranko galowe i te sprawy, nie ja nie jestem gotowa psychicznie, co dziwne nigdy nie miałam takich problemów: ani przy żłobku, ani przedszkolu, ani gdy Starszy szedł do szkoły.
Starość lub menopauza, jak nic.
Fasola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 642
Dołączył: śro, 15 wrz 04 - 10:46
Nr użytkownika: 2,097




post czw, 29 kwi 2010 - 13:49
Post #88

My w pierwszej klasie, tam gdzie chcieliśmy, klasy 6-latków nie będzie, idzie zatem do normalnej.
Ona bardzo chce, opinia pań z przedszkola jednoznaczna - umarłaby z nudów w zerówce (a sporo dzieci z jej grupy idzie jednak do zerówki), mój zdrowy rozsądek mówi to samo, moja mama (nastawiona generalnie na nie dla wczesniejszego posylania do szkoły ze względy na swoje doświadczenia) tez jej nie widzi w zerówce.

A ja się chyba starzeję, bo tak sobie pomyślałam, że ona już do szkoły, tornister, ubranko galowe i te sprawy, nie ja nie jestem gotowa psychicznie, co dziwne nigdy nie miałam takich problemów: ani przy żłobku, ani przedszkolu, ani gdy Starszy szedł do szkoły.
Starość lub menopauza, jak nic.

--------------------
Dziecka dwa
skanna
czw, 29 kwi 2010 - 13:58
Klamka zapadła, dziś ogłosili listę przyjętych do szkoły muzycznej i Majka na tej liście się znalazła icon_smile.gif Tak więc od września pierwsza klasa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 29 kwi 2010 - 13:58
Post #89

Klamka zapadła, dziś ogłosili listę przyjętych do szkoły muzycznej i Majka na tej liście się znalazła icon_smile.gif Tak więc od września pierwsza klasa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Monika ww
czw, 29 kwi 2010 - 16:11
Skanna, a jaki instrument Maja wybrała?


edit: Gratulujemy oczywiście icon_smile.gif

Ten post edytował Monika ww czw, 29 kwi 2010 - 16:12
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post czw, 29 kwi 2010 - 16:11
Post #90

Skanna, a jaki instrument Maja wybrała?


edit: Gratulujemy oczywiście icon_smile.gif
Ciocia Magda
czw, 29 kwi 2010 - 16:17
Ja z innego rocznika 29.gif , ale chciałam się podzielić z Wami swoim szokiem - w naszej szkole rozwiesili listę dzieci przyjętych do klas pierwszych - i liczy ona ponad 150 pozycji! Kiedy moje dzieci szły do szkoły - lat temu 3 - to było ich nieco ponad 70-cioro. Gdzie oni te dzieciaki pomieszczą??
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 29 kwi 2010 - 16:17
Post #91

Ja z innego rocznika 29.gif , ale chciałam się podzielić z Wami swoim szokiem - w naszej szkole rozwiesili listę dzieci przyjętych do klas pierwszych - i liczy ona ponad 150 pozycji! Kiedy moje dzieci szły do szkoły - lat temu 3 - to było ich nieco ponad 70-cioro. Gdzie oni te dzieciaki pomieszczą??

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
skanna
czw, 29 kwi 2010 - 16:19
CYTAT(Monika ww @ Thu, 29 Apr 2010 - 16:11) *
Skanna, a jaki instrument Maja wybrała?


Fortepian, bo to imho najpraktyczniejsze, jak się nie chce, żeby dziecko kontynuowało naukę na wyższym szczeblu icon_smile.gif No i ja się mogę nawtrącać.

Za gratulacje dziękuję w imieniu Mai icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 29 kwi 2010 - 16:19
Post #92

CYTAT(Monika ww @ Thu, 29 Apr 2010 - 16:11) *
Skanna, a jaki instrument Maja wybrała?


Fortepian, bo to imho najpraktyczniejsze, jak się nie chce, żeby dziecko kontynuowało naukę na wyższym szczeblu icon_smile.gif No i ja się mogę nawtrącać.

Za gratulacje dziękuję w imieniu Mai icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Graz
śro, 12 maj 2010 - 09:52
CYTAT(anuś @ Sat, 24 Apr 2010 - 17:47) *
I jak? Były u Was już zapisy? Warszawa miała zapisy internetowe - trwały do 9.04 a wczoraj były wyniki.
Zależało mi na szkole, do której chodzą moje starsze dzieci więc wpisałam i zerówkę i klasę 1 (w tej jednej placówce).
Kasię zakwalifikowano do klasy 1. Mam mieszane uczucia ale póki co do zerówki nie ma szans się dostać. Ach... jak patrzę na nią i myśłe o szkole to mi jakoś dziwnie. Moja mała córeczka, chudzina taka a z wielkim tornistrem będzie paradować. Przy starszych miałam te same wizje i jakoś dały radę. Kaśka też da ale za każdym razem przeżywam szkołę jak bym sama tam szła.... icon_wink.gif

Czy ktoś jeszcze idzie jednak do 1 klasy?


Mój malutki icon_wink.gif Wojtus idzie do 1 klasy i mam takie same odczucia, jak Ty icon_smile.gif Szkoooda mi przedszkola, tak szybko mineły te lata.
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 12 maj 2010 - 09:52
Post #93

CYTAT(anuś @ Sat, 24 Apr 2010 - 17:47) *
I jak? Były u Was już zapisy? Warszawa miała zapisy internetowe - trwały do 9.04 a wczoraj były wyniki.
Zależało mi na szkole, do której chodzą moje starsze dzieci więc wpisałam i zerówkę i klasę 1 (w tej jednej placówce).
Kasię zakwalifikowano do klasy 1. Mam mieszane uczucia ale póki co do zerówki nie ma szans się dostać. Ach... jak patrzę na nią i myśłe o szkole to mi jakoś dziwnie. Moja mała córeczka, chudzina taka a z wielkim tornistrem będzie paradować. Przy starszych miałam te same wizje i jakoś dały radę. Kaśka też da ale za każdym razem przeżywam szkołę jak bym sama tam szła.... icon_wink.gif

Czy ktoś jeszcze idzie jednak do 1 klasy?


Mój malutki icon_wink.gif Wojtus idzie do 1 klasy i mam takie same odczucia, jak Ty icon_smile.gif Szkoooda mi przedszkola, tak szybko mineły te lata.

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

Meggi
śro, 12 maj 2010 - 10:52
U nas też już klamka zapadła, Aurelka idzie do zerówki szkolnej, wczoraj ostateczna decyzję przekazałam Pani w przedszkolu.
Czy jej panią w zerówce będzie ta na której od początku mi zależało, nie wiem jeszcze na 100%, ale sama Aurelka już tak bardzo chciała iść do szkoły, że nawet fakt, że jako jedyna ze swej grupy przedszkolnej odchodzi jej nie przeszkadza. Pociesza jeszcze swoje najlepsze dwie koleżanki ( które po zerówce idą do tej samej szkoły co ona) , że sie za rok spotkają icon_wink.gif




Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post śro, 12 maj 2010 - 10:52
Post #94

U nas też już klamka zapadła, Aurelka idzie do zerówki szkolnej, wczoraj ostateczna decyzję przekazałam Pani w przedszkolu.
Czy jej panią w zerówce będzie ta na której od początku mi zależało, nie wiem jeszcze na 100%, ale sama Aurelka już tak bardzo chciała iść do szkoły, że nawet fakt, że jako jedyna ze swej grupy przedszkolnej odchodzi jej nie przeszkadza. Pociesza jeszcze swoje najlepsze dwie koleżanki ( które po zerówce idą do tej samej szkoły co ona) , że sie za rok spotkają icon_wink.gif






--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



Kora ::::
śro, 12 maj 2010 - 20:10
Tymek idzie do I klasy, w jego przedszkolu nie będzie zerówki a w szkole w zerówce dawno już skończyły się miejsca - zanim ja w ogóle zaczęłam myśleć o temacie więc wyboru nie było - widocznie tak miało być icon_smile.gif
Kora ::::


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 562
Dołączył: wto, 20 maj 03 - 19:23
Skąd: Gdynia
Nr użytkownika: 748




post śro, 12 maj 2010 - 20:10
Post #95

Tymek idzie do I klasy, w jego przedszkolu nie będzie zerówki a w szkole w zerówce dawno już skończyły się miejsca - zanim ja w ogóle zaczęłam myśleć o temacie więc wyboru nie było - widocznie tak miało być icon_smile.gif

--------------------
Kora
Tymon (ur. 8 stycznia 2004) i Zoja (ur. 12 marca 2012)

Graz
śro, 01 wrz 2010 - 19:47
No i poszedł do szkoły ten mój maluszek icon_wink.gif Było całkiem ok, teraz przezywa radosne podniecenie przy podpisywaniu zeszytów - mamo, a w kratke to do czego, bo zapomniałem? icon_smile.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 01 wrz 2010 - 19:47
Post #96

No i poszedł do szkoły ten mój maluszek icon_wink.gif Było całkiem ok, teraz przezywa radosne podniecenie przy podpisywaniu zeszytów - mamo, a w kratke to do czego, bo zapomniałem? icon_smile.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

mamuśka.chłidz...
śro, 01 wrz 2010 - 23:21
Ida poszła do 1 kl. Aż dziw, że z nadmiaru szczęścia dziś usnęła...
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post śro, 01 wrz 2010 - 23:21
Post #97

Ida poszła do 1 kl. Aż dziw, że z nadmiaru szczęścia dziś usnęła...

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
~anula~
czw, 02 wrz 2010 - 00:03
W naszej szkole na 74 dzieci jest tylko sześcioro sześciolatków.
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
Skąd: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post czw, 02 wrz 2010 - 00:03
Post #98

W naszej szkole na 74 dzieci jest tylko sześcioro sześciolatków.

--------------------
Madulka


Silije
czw, 02 wrz 2010 - 09:34
A u nas z szesnaściorga sześciolatków stworzono osobną klasę pierwszą więc jest bardzo kameralnie.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post czw, 02 wrz 2010 - 09:34
Post #99

A u nas z szesnaściorga sześciolatków stworzono osobną klasę pierwszą więc jest bardzo kameralnie.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Saskia
czw, 02 wrz 2010 - 17:16
Agatka jest w 15-os. klasie integracyjnej. oprócz niej jeszcze jedna 6-latka
dziś wróciła zachwycona, mam nadzieję, że zapału wystarczy jej na dłużej niż bratu icon_wink.gif
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post czw, 02 wrz 2010 - 17:16
Post #100

Agatka jest w 15-os. klasie integracyjnej. oprócz niej jeszcze jedna 6-latka
dziś wróciła zachwycona, mam nadzieję, że zapału wystarczy jej na dłużej niż bratu icon_wink.gif

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
> kto daje dziecko do szkoły od 6 lat?
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 następna
9 Użytkowników czyta ten temat (9 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 21 wrz 2024 - 06:50
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama