Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Wystawy dla dzieci

Wystawy dla dzieci

Zobacz najciekawsze wystawy dla dzieci w Polsce. Jeśli chcesz poznać ofertę dla wybranej miejscowości, wskaż ją poniżej.

Wystawy dla dzieci - cała Polska - 27-05-2019
Wybierz datę i miejscowość
wystawy dla dzieci Wrocław
ZOO TEAM  Wrocław
Wystawa zwierząt egzotycznych gromadząca ponad 100 okazów pająków, skorpionów, węży, jaszczurek, ślimaków i owadów egzotycznych. Wystawa wielokrotnie była nagradzana na targach ZOO-BOTANICA, a nasze okazy brały udział w programach telewizyjnych takich jak TOP MODEL, You Can Dance, Pytanie na śniadanie, Kawa czy herbata i innych. Każdy, kto będzie c... (więcej)
wystawy dla dzieci Łódź Zapraszamy na zwiedzania stałej wystawy w Se-ma-for Muzeum Animacji, na której zobaczyć można scenografie z wielu filmów i bajek wyprodukowanych przez łódzkie studio Se-ma-for. Wśród eksponatów znajdują się Miś Uszatek, Colargol, Pingwinek Pik-Pok, Piotruś i wilk oraz wiele, wiele innych. Po wystawie oprowadzą Państwa mili przewodnicy, którzy zdra... (więcej)
wystawy dla dzieci Kraków
Muzeum PRL-u  Kraków
Na wystawie czasowej „Do przerwy 0:1” poświęconej piłce nożnej oraz emocjom jej towarzyszącym w powojennym pięćdziesięcioleciu najmłodsi mogą skorzystać z przewodnika – gry przestrzennej. Zwiedzają wystawę i tropią wspomnienia dziadka Kazika – legendarnego piłkarza, który pierwsze piłkarskie szlify zdobywał na ruinach powoje... (więcej)
wystawy dla dzieci Warszawa Niewidzialna Wystawa działa od 2007 roku. Pierwszym miastem do jakiego zawitała był Budapeszt. W 2011 roku wystawa otworzyła się w Pradze i pod koniec tego samego roku w Warszawie. Jest to projekt, który dzięki swoim interaktywnym rozwiązaniom, pomaga zbliżyć do siebie świat ludzi widzących i niewidomych. Idea wystawy ma na celu wzrost świadomości... (więcej)
wystawy dla dzieci Łódź Zapraszamy na zwiedzania stałej wystawy w Muzeum Bajki, na której zobaczyć można scenografie z wielu filmów i bajek wyprodukowanych przez studio Se-ma-for. Wśród eksponatów znajdują się Miś Uszatek, Colargol, Piotruś i wilk i wiele wiele innych. Po wystawie oprowadza miła przewodniczka, która zdradza sekrety powstawania ulubionych bajek. Zapr... (więcej)
  Na wystawie można obejrzeć lalki i fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia. Są w śród nich wzbudzające sentyment szlagiery: "Miś Uszatek", "Przygody Misia Colargola", "Mały Pingwin Pik-Pok", jak i arcydzieła, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii. "Tang... (więcej)
wystawy dla dzieci Toruń W centrum miasta udało się stworzyć prawdziwą oazę spokoju, wzorowaną na japońskim stylu tworzenia ogrodów! Ogród orientalny zajmuje przestrzeń ponad 200 m2. Na progu przywita alejka wysadzana kostką brukową, prowadząca pomiędzy egzotycznymi roślinami, zaaranżowanymi w oryginalne zestawienia wraz z głazami i płytami z kamienia w typowym dla japońsk... (więcej)
  Wystawa lalki teatralnej ze zbiorów Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Pojawienie się lalki teatralnej wiąże się początkami dziejów teatru. W rozważaniach poetyckich na ten temat istnieje teoria, że pierwsza lalka pojawiła się w momencie, kiedy siostra Kaina i Abla wzięła do ręki gałąź, owinęła ją w liście, kołysała w swoich ramionach, usy... (więcej)
  Miłe, ciepłe, kochane... określenia im przypisywane trudno zliczyć. Jedno jest pewne, miś - to najcudowniejsza przytulanka na świecie. Uspokaja, koi, pociesza, gdy zmrużymy oczy, może nam coś szepnąć do ucha. Misie mają ulubione miejsca spotkań, jednym z nich jest las. Nadszedł dzień spotkania, misie zajęły miejsce na polanie i przygotowują się do ... (więcej)
  Pastereczka i kominiarczyk, księżniczka na ziarnku grochu, Calineczka, świniopas, żołnierzyk i baletnica - te i inne postaci z 12 znanych i mniej znanych baśni Andersena można oglądać na tej wystawie. Wszystkie lalki wykonała Anna Polarusz-Andruszkiewicz ukraińska artystka i aktorka, założycielka pracowni artystycznej „Ani-Rusz", ona także j... (więcej)
  Chcesz zobaczyć Titanica, F-16 i najnowszego Boeninga? Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wystawę „Modelarstwo – zabawa nie tylko dla dzieci”. Na obejmującej kilka sal ekspozycji można podziwiać modele samochodów, samolotów, kolejek i łodzi w najlepszym wykonaniu: modelarzy wielokrotnych mistrzów Europy i świata, min. Władysława ... (więcej)
  Na wystawie możemy zobaczyć prace większości twórców ludowych i zabawkarzy pochodzących z naszego regionu. Należy tu wymienić: nieżyjących Józefa Materka, Stanisława Ciszka, Tadeusza Żaka, a także tworzących do chwili obecnej Włodzimierza Ciszka, Andrzeja Kozłowskiego, Jerzego Łakomca, Antoniego Zemstę, Mariana Brzezińskiego, Władysława Berusa, El... (więcej)
  Stary kufer, w którym siedzą porcelanowe lalki i wiekowe misie, 70-letnie drewniane jo-jo i dziecięcy wózek z wikliny, samochód z papier-mache. Zapomniane zabawki, które kiedyś, w latach swojej świetności, były towarem ekskluzywnym. ... (więcej)
  Wystawa prezentuje lalki historyczne oraz ich akcesoria: serwisy do kawy, naczyńka, parasolki, ubranka, instrumenty muzyczne, gry towarzyskie, kredensy. Są to stylowe zabawki, przeważnie z przełomu wieków XIX i XX. Najstarsza lalka, wykonana z wosku, pochodzi z poł. XVIII w.... (więcej)
  W muzealnej klasie siedzą celuloidowej lalki w szkolnych mundurkach (z lat 60. XX wieku). „Słuchają” wiekowej nauczycielki z siwymi włosami: która przed chwilą napisała na tablicy tytuł lekcji: „Pobawmy się w szkołę”. Są prymusi i łobuziaki. Na ławkach, długopisy i gumki do ścierania, a w ławkowych szufladkach szklane kule, ... (więcej)
wystawy dla dzieci Bielsko-biała
Willa Juliana Fałata  Bielsko-biała
Muzeum Juliana Fałata w Bystrej - ekspozycja zewnętrzna Muzeum w Bielsku-Białej - mieszczące się w zabytkowej willi artysty zwanej popularnie „Fałatówką" - ma charakter biograficzno-artystyczny. W domu tym artysta zamieszkał w 1910 roku, po ustąpieniu ze stanowiska dyrektora krakowskiej ASP. Ekspozycja mieści się w ośmiu pomieszczeniach na p... (więcej)
wystawy dla dzieci Bielsko-biała Muzeum Techniki i Włókiennictwa, będące oddziałem Muzeum w Bielsku-Białej, utworzono w 1979 roku, a otwarto dla publiczności 2 grudnia 1996 roku. Obecnie zajmuje część budynków dawnej fabryki sukna rodziny Büttner przy ulicy Sukienniczej 7. Wejście dla zwiedzających znajduje się od strony placu Żwirki i Wigury. Aktualnie ekspozycja zajmuje dwie k... (więcej)
wystawy dla dzieci Bielsko-biała
Dom Tkacza  Bielsko-biała
Dom Tkacza - ekspozycja zewnętrzna Muzeum w Bielsku-Białej - położony jest na terenie historycznego Górnego Przedmieścia, istniejącego od pierwszej połowy XV wieku i zamieszkiwanego przez sukienników bielskich. Tradycje domu, w którym znajduje się Muzeum, sięgają XVIII wieku. Celem ekspozycji w Domu Tkacza jest próba zrekonstruowania wnętrza jako... (więcej)
wystawy dla dzieci Poznań Muzeum Broni Pancernej powstało w latach 1963 - 1964. Na początku był obiekt, w którym prowadzono zajęcia ze słuchaczami z przedmiotu budowa i eksploatacja sprzętu pancernego, znajdującego się w tamtym okresie w wyposażeniu Wojska Polskiego. Głównym inicjatorem powstania zbioru broni pancernej był gen. dyw. Zygmunt Duszyński, pełniący w tym czasie ... (więcej)
wystawy dla dzieci Poznań Muzeum Automobilklubu Wielkopolski. Na wystawie zgromadzono zabytkowe pojazdy - samochody i motocykle. Wystawione eksponaty są doskonałą atrakcją przede wszystkim dla chłopców.... (więcej)
wystawy dla dzieci Kraków Interaktywna wystawa "Zabawy z nauką" przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej. Składa się z 40 stanowisk z modelami, na których każdy może samodzielnie wykonać proste doświadczenie bawiąc się i ucząc jednocześnie. Działo elektromagnetyczne Co poznajemy? Wykorzystanie indukcji elektromagnetycznej Dlaczego tak się dzieje? ... (więcej)
wystawy dla dzieci Kraków Wystawa ma charakter ogródka zabaw. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5 - 9 lat. Bawiąc się dzieci poznają pojęcia, których wytłumaczenie znajdą później w programie edukacji szkolnej. Dlaczego huśtawka się huśta? Czy zawsze łatwo jest wyjść na zjeżdżalnię? Jak łyżwiarka kreci piruety? Dlaczego trudno jest czasem utrzymać równowagę? Tematy... (więcej)
wystawy dla dzieci Warszawa Ekspozycja ukazuje dzieje sportu od Antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX w.), początki sportu polskiego (XIX / XX w.) do współczesności. Na ok. 1000 m2 Centrum Olimpijskiego zebrano ponad 3.000 eksponatów i prawie 600 zdjęć związanych ze sportem i turystyką polską i światową. Wybór poprzedzony był trudnymi dysk... (więcej)
wystawy dla dzieci Wrocław PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzec... (więcej)
wystawy dla dzieci Wrocław Wyroby garncarek berberyjskich oraz przedmioty wzorowane na średniowiecznej ceramice arabskiej stanowią główną część wystawy, którą od kwietnia do czerwca będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Wśród 150 eksponatów znajdą się także między innymi przykłady kaligrafii arabskiej, klatki dla ptaków, stroje ludowe, plakaty oraz zdjęc... (więcej)
wystawy dla dzieci Wrocław Wystawa stała. Muzealne zabytki zostały tu "wpisane" w opowieść o Dolnoślązakach - ich życiu codziennym i odświętnych obrzędach, systemach wartości, poczuciu wykorzenienia i sposobach adaptacji w nowych dla siebie warunkach. Położenie nacisku na postrzeganie historii regionu poprzez historię człowieka akcentuje także aranżacja plastyczna, w które... (więcej)
wystawy dla dzieci Gdańsk Kolekcja łodzi egzotycznych eksponowana na salach Składu Kolonialnego liczy prawie 40 obiektów, pochodzących ze wszystkich kontynentów. Została zebrana dzięki ofiarności kapitanów i marynarzy Polskich Linii Oceanicznych, a także polskich placówek zagranicznych. Wśród eksponatów znajdują się modele łodzi i tratew charakterystyczne dla różnych kultur... (więcej)
wystawy dla dzieci Gdańsk Wystawa stała. Ukazuje barwny obraz życia w dawnym Gdańsku, które koncentrowało się nad Motławą, tuż pod Żurawiem dokąd płynęły Wisłą i jej dorzeczem towary z głębi Rzeczpospolitej. Zwiedzający mogą zapoznać się z nawigacją w porcie gdańskim, zobaczyć jak wyglądały pierwsze latarnie morskie w Wisłoujściu i w Nowym Porcie, nabrzeża portowe, komora p... (więcej)