ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać idealną spacerówkę? Kilka sprawdzonych wskazówek

-
Jak wybrać idealną spacerówkę? Kilka sprawdzonych wskazówek
W pierwszych miesiącach życia malucha wózek stanowi jego podstawowy sposób przemieszczania się i poznawania świata. Dlatego, gdy gondola powoli przestaje wystarczać, trzeba dobrze zastanowić się nad zakupem spacerówki – to w niej dziecko spędzi następnych kilkanaście miesięcy. Musi to być zatem mądry i przemyślany wybór.

Aby Wam go nieco ułatwić, postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze cechy, którymi powinna wyróżniać się idealna spacerówka. Zaczynamy poszukiwania?

Spacerówka niezależna czy wariant 2 w 1?


Niektórzy rodzice decydują się na zakup wózków, które łączą funkcję gondoli ze spacerówką. Podstawową zaletą tego typu rozwiązania jest znacząca oszczędność. Wiadomo, wózek stanowi zawsze solidny wydatek dla domowego budżetu, a jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie łączone, to zyskujemy sprzęt do użytkowania przez dłuższy czas.

Czy taki wózek zawsze się sprawdza? Przed ewentualnym zakupem warto go dokładnie przetestować w obu ustawieniach. Zdarza się bowiem, że produkt, który jest idealną gondolą, jako spacerówka jest przeciętny lub wręcz mało praktyczny. Wówczas pozorna oszczędność na starcie później jest okupiona wieloma miesiącami udręki.

Czym powinna wyróżniać się idealna spacerówka?


Spacerówki bywają naprawdę mocno zróżnicowane. Wszystkie jednak powinny odznaczać się szeregiem praktycznych funkcji, na które warto zwracać uwagę podczas poszukiwań oraz zakupów.

Przede wszystkim szukajmy w sprawdzonych miejscach. Powinien to być sklep z wózkami dziecięcymi, który cieszy się dobrą opinią oraz posiada szereg rekomendacji od zadowolonych klientów.
Podczas samych zakupów trzeba dokładnie przyjrzeć się jakości wykonania zwłaszcza elementów ruchomych. Sprawdźmy, czy wózek można bez trudu złożyć i rozłożyć. Przyda się to zwłaszcza, gdy zamierzamy często podróżować, a spacerówka będzie wkładana do bagażnika samochodu lub luku bagażowego w samolocie.

Warto także sprawdzić, jaka jest waga wózka. Wiele osób o tym zapomina. Szczególnie dotkliwie odczuwają to niedopatrzenie osoby, które są zmuszone później każdego dnia nosić wózek z przez kilka pięter w bloku. Zwróćmy zatem uwagę, żeby produkt nie ważył więcej niż 8 kilogramów. W innym razie operacja przenoszenia go może stać się prawdziwą udręką.

dobre spacerówki - jaką wybrać


Jaki powinien być wózek spacerowy? Przede wszystkim trzeba znaleźć optymalną wielkość, która sprawi, że z jednej strony dziecko zyska wygodny środek transportu, a rodzice będą mogli bez trudu go przewozić, przenosić lub manewrować nim podczas spaceru.

W centrum uwagi podczas poszukiwań powinny znaleźć się koła. Jeśli przemieszczamy się wyłącznie po obszarze miejskim, wówczas wystarczą małe kółka. Jeżeli jednak wózek wykorzystujemy w terenie zróżnicowanym, lepsze są duże, amortyzowane koła, które nie zacinają się na każdej nierówności. Warto też w takiej sytuacji zdecydować się na koła obrotowe z opcją blokowania, znacząco ułatwiające manewrowanie również na wysokich krawężnikach.

Pomimo wszystkich opisanych powyżej cech, to wygoda i bezpieczeństwo dziecka stanowią klucz do idealnej spacerówki. Przyjrzyjmy się jakości pasów. Wybierajmy modele, w których zostały one obszyte tak, żeby nie podrażniały delikatnej skóry dziecka. Równie ważny jest rozkładany podnóżek. Wiele dzieci zasypia w wózku podczas spaceru. Podpórka pod nogi pozwala im wygodnie odpoczywać, bez obaw o zahaczanie stopami o podłoże lub cierpnięcie przykurczonych nóg.

Co jeszcze może się przydać? Dodatkowe funkcjonalności spacerówki


Idealna spacerówka musi być w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb dziecka i jego opiekunów. Dlatego istnieje szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym codzienne użytkowanie pojazdu staje się wygodniejsze.

Dla części osób takim rozwiązaniem będzie wygodny kosz na drobiazgi lub zakupy. Inni zwrócą uwagę na regulowanie wysokości rączki.

Warto rozważyć je wszystkie i znaleźć produkt, zapewniający maluchowi wygodną i bezpieczną jazdę, a rodzicom komfort na nadchodzących kilka lat użytkowania wózka.

Oglądajmy dokładnie spacerówki przed zakupem, testujmy i sprawdzajmy opinie innych osób. Skoro mamy korzystać z produktu przez dłuższy czas, niech będzie dokładnie taki, jakiego potrzebujemy.


Jak wybrać idealną spacerówkę? Kilka sprawdzonych wskazówek - dodano: 2020-06-05

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.