Psycholog dziecięcy - porady online i konsultacje « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Psycholog dziecięcy - porady online i konsultacje

-
Psycholog dziecięcy - porady online i konsultacje
W Polsce psychoterapia dzieci nadal nie rozwija się tak, jak powinna. Osobnym tematem jest oczywiście dostęp do tego typu usług na NFZ. Konsultacje online czy nawet stacjonarne nie są jednak aż tak kosztowne prywatnie, a mimo to sporo rodziców się na takie rozwiązanie nie decyduje. Dlaczego?
Psychoterapia dzieci - pomóżmy im


Psycholog dziecięcy to specjalista, który może pomóc dziecku przejść przez wiele trudnych dla niego etapów, doświadczeń, sytuacji, z którymi sobie nie radzi. Oczywiście konsultacja psychologiczna jest niezbędna, jeśli u dziecka choćby wstępnie zdiagnozowane zostaną problemy rozwojowe, natomiast psycholog dzieci pomaga nie tylko w takim przypadku.

Są dzieci, które nie potrafią sobie radzić ze złością, które mają problem z okazywaniem emocji takich jak smutek czy żal, są w końcu takie, które doświadczyły bardzo traumatycznych doświadczeń i nie potrafią sobie z nimi samodzielnie czy wyłącznie przy wsparciu rodziców poradzić. Takie wsparcie psychologiczne w każdym z wypadków, o których mowa, może przynieść nie tylko dziecku, ale i tobie ulgę i pomoc. Specjaliści z Sensly przekonują, że psycholog dziecięcy może być bliżej, niż myślisz i być gotowy do udzielenia tobie i twojemu dziecku pomocy.

Psycholog dziecięcy - dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?


Pierwsza konsultacja psychologiczna online, a taka dzisiaj także jest bez problemu dostępna, ma na celu określenie problemu, stwierdzenie, czy on istnieje i czy współpraca z psychologiem dziecięcym może tutaj pomóc.

Do psychologa można udać się, kiedy zauważysz u dziecka problemy i zaburzenia odżywiania, problemy z odnalezieniem się w grupie rówieśników, nieumiejętność poradzenia sobie ze złością. Już w tym ostatnim przypadku psycholog może ogromnie dużo nie tylko pomóc, ale po prostu podpowiedzieć: https://sensly.com/blog/jak-reagowac-na-zlosc-dziecka. Rodzice często nie wiedzą, jak reagować na niektóre zachowania dzieci, które wydają im się niewłaściwie, jak rozładować napięcie. Takie konsultacje wychowawcze z psychologiem mogą więc naprawdę w istotny sposób pomóc.

Z psychologiem dziecięcym z pewnością warto się spotkać, jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko cierpi na zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zespół Aspergera oraz szereg innych problemów z bardzo różnych porządków. O ile psychoterapia dorosłych pokonała już ten etap, kiedy ludzie bali się z niej korzystać, o tyle psychologia dziecięca nadal się boryka z tym problem.

Niezależnie zaś od tego, czy problem dotyczy zaburzeń zachowania czy zupełnie innych zjawisk, psycholog online może udzielić szeregu istotnych wskazówek. Czasami problemy psychologiczne rodzice są w stanie rozwiązać sami, potrzebują jedynie praktycznych wskazówek. Czasami jednak potrzebne są regularne spotkania z psychologiem, np. terapia rodzinna w przypadku rozwodu rodziców. Nie ma w tym nic złego - wręcz przeciwnie, skorzystanie z takiej pomocy może zapobiec wielu późniejszym problemom.

Konsultacja psychologiczna - nie warto się bać


Sprawdź dostępne wizyty online i wskazówki, jakimi dzielą się specjaliści https://sensly.com/specjalisci/psycholog-dzieciecy-online. Niejednokrotnie zdarza się, że szybka interwencja i skorzystanie ze wsparcia ekspertów pomaga sprawnie rozwiązać problem, zapewnić dziecku odpowiednią opiekę. Rodzicom konsultacja online czy stacjonarne daje zaś poczucie, że ktoś podpowiada im, jak sobie w danej sytuacji radzić, ktoś wspiera ich w często niełatwej sytuacji. Taka pomoc naprawdę na wielu polach okazuje się absolutnie bezcenna. Najpierw trzeba jednak o nią poprosić.Psycholog dziecięcy - porady online i konsultacje - dodano: 2021-11-25

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.