ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jakie musisz mieć umiejętności żeby zarabiać więcej?

-
Jakie musisz mieć umiejętności żeby zarabiać więcej?
Jak zrobić karierę i odnieść sukces? Pomysłów na to jest niezliczenie wiele. Podpowiadamy, co decyduje o osiągnięciu wymarzonego celu i jakie umiejętności są kluczowe.

Po pierwsze, faktyczne zwiększenie wartości, jaką dostarczasz pracodawcom, klientom i kontrahentom, bezpośrednio wpływa na twoją siłę przetargową. Chociaż wiele innych sugestii (nawiązywanie kontaktów, budowanie CV, referencje) również ma znaczenie, to jednak zmieniają one sposób, w jaki jesteś postrzegany. Uczenie się rzadkich i wartościowych umiejętności zmienia to, kim jesteś.

Po drugie, im bardziej wartościowy jesteś, tym łatwiejsze stają się inne elementy rozwoju kariery. Jeśli masz naprawdę przydatny zestaw umiejętności, nawiązywanie kontaktów i polityka biurowa stają się dużo łatwiejsze. Lubimy kojarzyć się z najlepszymi, więc ci, którzy mają rzadkie i cenne umiejętności, mają też więcej sojuszników i kontaktów. W związku z tym często pojawia się trudne pytanie: jakich umiejętności powinieneś się nauczyć, żeby osiągnąć taką godną pozazdroszczenia pozycję? Więcej ofert pracy znajdziesz na www.ogloszenia24m.pl Dodatkowo więcej informacji jak zarabiać dużo w młodym wieku.

Ustalenie, jakich umiejętności potrzebujesz


Dobrym sposobem na ocenę, które umiejętności są zarówno rzadkie, jak i wartościowe, jest sprawdzenie, jakie problemy nie są rozwiązywane (mimo że ludzie się z nimi zmagają) na rzeczywistym rynku. Porozmawiaj z pracodawcami i klientami, którzy pracują w Twojej przestrzeni zawodowej. Zadaj sobie pytanie, na jakie problemy narzekają, ale z trudem je rozwiązują? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, umiejętności, które musisz rozwinąć, to te, które rozwiązują te problemy.

Jak być bogatym w młodym wieku


To rozwiązuje dwa możliwe problemy przy próbie określenia umiejętności zawodowych, których należy się nauczyć. Pierwszym z nich jest wybieranie umiejętności, których nikt tak naprawdę nie chce lub za które nie chce zapłacić. Jeśli ludzie nigdy nie narzekają na coś, to istnieje prawdopodobieństwo, że nie cenią tego tak bardzo. Drugą porażką jest wybieranie umiejętności, które są zbyt konkurencyjne. Ponownie, jeśli ludzie nie narzekają na jakiś problem, istnieje szansa, że nie mają problemu ze znalezieniem osób, które rozwiążą go za rozsądną cenę, co wskazuje na to, że umiejętność rozwiązywania tego problemu może nie być wcale taka rzadka.

Zapytaj, co robią najlepsi (czego nie potrafią zwykli ludzie)


Wybierz osobę, której karierę podziwiasz w swojej dziedzinie. Teraz zadaj sobie pytanie, co ta osoba potrafi zrobić, a czego Ty nie potrafisz. Gdybyś przejął pracę osoby, którą podziwiasz, jakie rzeczy może ona robić, których ty nie umiesz lub uważasz, że nie byłbyś w stanie robić tak dobrze? Czasami będzie to wskazywało na łatwo dostępne umiejętności, które musisz opanować. Umiejętności techniczne, społeczne, doświadczenie i wiedza branżowa. W innych przypadkach będzie to wskazywało na atuty, które ta osoba zdobyła z czasem i które być może będziesz musiał pielęgnować - reputację, sieć klientów, sukcesy.

Dokonaj samooceny kariery


Ostatnią metodą nie jest przyglądanie się pracodawcom lub osobom osiągającym najlepsze wyniki, ale zbadanie siebie. Spisz listę wszystkich rzeczy, które wnosisz do pracy w swojej dziedzinie. Powinna ona zawierać najważniejsze rzeczy, które potrafisz robić w pracy, a także umiejętności drugorzędne, które wspierają te główne (umiejętność pracy z ludźmi, niezawodność, organizacja itp.)

Jakie musisz mieć umiejętności żeby zarabiać więcej? - dodano: 2022-12-02

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.