ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Trzy skuteczne sposoby, jak przetrwać chorowanie z dziećmi w domu

-
Trzy skuteczne sposoby, jak przetrwać chorowanie z dziećmi w domu
Dla każdego rodzica to ogromny stres, kiedy słyszy pierwszy kaszel dziecka lub widzi katar u swojej pociechy, ponieważ doskonale wie, co to zwiastuje. Warto przygotować sobie wcześniej małą apteczkę rodzica z pomysłami, które sprawią, że pomiędzy podawaniem leków, inhalacjami czy ciągłym wycieraniem noska, wykonamy pracę zawodową. Oto trzy sprawdzone i skuteczne sposoby zajęcia dzieci podczas choroby, która jak wiadomo może trwać bardzo długo.

Zacznijmy więc od bajek... tak, od bajek, jednak w zupełnie nowym wymiarze, czyli audiobooków. Jak powszechnie wiadomo, dzieci uwielbiają wszystko to, co nowe. W małym człowieku, gdy odkrywa coś nowego rodzi się ekscytacja i chęć eksplorowania owej rzeczy lub treści więcej niż przez jedną minutę. Od czego zatem warto zacząć przygodę, aby dzieci zapałały miłością do audiobooków? Od tego, co na pewno znają, czyli postaci z tradycyjnych bajek, które znajdziemy na popularnych kanałach lub książek w tradycyjnej formie.

Któż z nas rodziców nie zna odważnego strażaka Sama pojawiającego się zawsze tam, gdzie jest potrzebna pomoc?

W zasobach Audioteki znajdziemy różne przygody Strażaka Sama, które zainteresują dzieci do takiego kontaktu z ich ulubionym bohaterem bajek. Ciekawymi pozycjami są: "Uciekinier z zoo", "Ratowanie konia", "Kajakowe wyzwanie", "Super mecz piłki nożnej". Bohater Pontypandy wraz ze swoimi kolegami z załogi remizy gasi pożary wybuchające w najmniej oczekiwanym momencie, ratuje zwierzęta z zoo, pokazuje jak przetrwać w lesie, oraz jak prawidłowo pływać kajakiem i wezwać pomoc. Ciekawe przygody zainteresują każde dziecko. Jeżeli dziecko posiada figurki lub inne zabawki z serii o Strażaku Samie warto mu je przygotować jako rekwizyt przy słuchaniu audiobooka, będzie mogło sobie lepiej wyobrazić treść płynącą z opowieści.

Smerfy autorstwa Peyo czytane przez rewelacyjnego Jarosława Bobereka ze świetnym udźwiękowieniem, to kultowe już opowiadania i historie o przygodach niebieskich postaci. Ich perypetie są nie tylko dobrze przeczytane, ale również niosą ze sobą ogromny walor edukacyjny, ponieważ pokazują, jak w trudnej sytuacji znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Dodatkowo, przez dużą liczbę postaci w rodzinie smerfów, dziecko ma możliwość kontaktu z różnymi charakterami, co znacząco może wzbogacić jego postrzeganie świata jako coś niejednolitego i takiego w którym jest miejsce dla wszystkich.

Świnka Peppa - Dziadek Królik w kosmosie i inne historie - Mark Baker, Neville Astley czyli przygody uroczej świnki Peppy, jej rodziny oraz przyjaciół. Znajdziemy tam wiele zaskakujących historii, mądrych rozmów, przydatnych informacji, wskazówek dla dzieci i rodziców. Każde dziecko będzie miało okazję do wybrania swojej postaci i identyfikowania się z nią.

Poza audiobookami bardzo dobrze sprawdzi się zbudowanie - z koca, poduszek, kołdry, krzeseł - królestwa dzieci, czyli tak zwanej bazy, w której to dzieci mogą wykonywać różne czynności – od drzemki, po zabawę latarkami, zrobieniem łóżeczek dla lalek i misiów, kończąc na biwakowaniu. W takim samodzielnie przygotowanym domku, dzieci będą czuły się bezpiecznie. Dodatkowo odgrodzone od wzroku rodziców, będą miały poczucie odrębności i braku kontroli nad nimi, co jak wiemy sprzyja długiej i miłej zabawie.

Jeżeli dzieciom zacznie brakować nowych zabaw warto przygotować najprostszą z dostępnych, czyli naklejki. Będzie ona stymulowała motorykę mniejszą poprzez naklejanie elementów w książeczkach lub na kartkach, jak również wpłynie na rozwój wyobraźni. Naklejki możemy przygotować sami lub kupić w sklepie papierniczym gotowe zestawy. Wyklejanie książeczek, dorysowywanie kolejnych elementów do naklejek, tworzenie całych historii to idealne pomysły przy użyciu tak prostych elementów.

Trzy skuteczne sposoby, jak przetrwać chorowanie z dziećmi w domu - dodano: 2023-02-19

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.