Elektroniczny laktator pokarmu - niezastąpione narzędzie dla matek karmiących piersią « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Elektroniczny laktator pokarmu - niezastąpione narzędzie dla matek karmiących piersią

-
Elektroniczny laktator pokarmu - niezastąpione narzędzie dla matek karmiących piersią
Karmienie piersią jest najpopularniejszym, a zarazem najstarszym sposobem na żywienie naszych maluchów. Niestety dla wielu matek to zadanie może okazać się trudne lub niepraktyczne, a szczególnie wtedy, gdy potrzebują one oddalić się od dziecka na dłuższy czas. W takich sytuacjach niezastąpionym narzędziem staje się laktator, pozwala on na wygodne i szybkie odciąganie mleka. Dowiedz się, czym jest laktator, jak działa i w jaki sposób należy o niego dbać?

Czym jest laktator i jak on działa? Wszystko, co warto wiedzieć


Choć dla większości z Was zapewne wiadomym jest to, czym jest laktator, wśród czytelników z pewnością znajdą się także świeżo upieczone mamy, które dotychczas nie miały styczności z tym akcesorium. Warto zatem wiedzieć, że laktator elektryczny to nic innego, jak narzędzie służące do odprowadzania mleka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tych urządzeń, ale wszystkie z nich działają na zasadzie pobierania pokarmu z piersi poprzez zasysanie.

Laktatory są najczęściej wykorzystywane przez matki, które chcą zapewnić swojej pociesze własny pokarm, natomiast z różnych powodów nie mogą lub nie chcą karmić malca bezpośrednio piersią. To akcesorium może również pomóc w zwiększeniu produkowanej ilości mleka, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie.

Warto jednak pamiętać, że korzystanie z laktatora wymaga pewnej wprawy oraz przestrzegania zasad higieny po to, aby uniknąć infekcji. Dobrze jest również skonsultować się z lekarzem lub doradcą laktacyjnym w celu dobrania odpowiedniego rodzaju laktatora oraz otrzymania cennych wskazówek dotyczących jego użytkowania.

Jak dbać o laktator? Porady dotyczące higieny użytkowania oraz przechowywania


Chcąc w pełni bezpiecznie korzystać z laktatora, należy znać zasady dotyczące jego higieny użytkowania. Oprócz tego warto wiedzieć, jak go przechowywać. Poniżej znajdziesz kilka istotnych porad, które pomogą Ci w dbaniu o swój laktator, zapewniając jednocześnie komfortowe, a co najważniejsze, w pełni higieniczne karmienie.

Mycie laktatora przed każdym użyciem


To podstawowa, a zarazem najważniejsza zasada. Myjąc bowiem laktator każdorazowo, zyskasz pewność, że w jego wnętrzu nie zaczną rozwijać się grzyby i bakterie, które mogłyby narazić zdrowie Twojej pociechy. Ta sama reguła tyczy się butelek do przechowywania pokarmu.

Jak należy myć to akcesorium? Nie ma nic prostszego! Po każdym użyciu tego urządzenia opłucz go pod zimną wodą. Następnie włóż go do miski z ciepłą wodą i dodaj do niej kilka kropli płynu do mycia naczyń. Na tym etapie dokładnie umyj każdą część laktatora. Możesz zrobić to przy użyciu dłoni lub szczoteczki. Ostatnim krokiem jest opłukanie całości wodą – najlepiej pitną. Kiedy wykonasz te wszystkie kroki, przetrzyj wszystko ściereczką lub pozostaw do wyschnięcia.

Codzienna dezynfekcja


Ze względu na to, że odporność małych dzieci jest niska, należy pamiętać o tym, aby raz dziennie dezynfekować elementy laktatora. Dzięki temu pozbędziesz się z ich powierzchni wszelkich drobnoustrojów. W zależności od zaleceń producenta konkretnego modelu możesz wygotować części laktatora we wrzącej wodzie, skorzystać z dezynfektora parowego, umyć elementy urządzenia w specjalnym dezynfekującym roztworze albo umieścić je w mikrofali w dedykowanych torbach służących do dezynfekcji.

Przechowywanie laktatora w czystym i suchym miejscu


Aby uniknąć kontaktu z bakteriami i innymi zanieczyszczeniami, przechowuj laktator w miejscu, które jest suche i przede wszystkim czyste. Możesz wykorzystać do tego celu np. zdezynfekowany pojemnik.

Bezstresowe karmienie dzięki elektronicznym laktatorom - oto polecane modele


Rynek elektronicznych laktatorów jest niezwykle rozbudowany, a co za tym idzie, znalezienie odpowiedniego modelu staje się wówczas niełatwym zadaniem. Aby uniknąć długich i męczących poszukiwań, zerknij na przygotowane przez nas propozycje urządzeń, które znajdziesz poniżej. Wśród nich znajdziesz laktatory wyróżniające się dużą efektywnością oraz te dopasowane do każdego budżetu.

Szukasz niedrogiego urządzenia do odprowadzania pokarmu? W takim razie postaw na laktator Neno. Akcesoria od tego producenta wyróżniają się nowoczesnym designem, który może umilić proces odciągania mleka. Większość laktatorów od Neno charakteryzuje się również wbudowanym akumulatorem umożliwiającym odprowadzanie pokarmu w dowolnym miejscu oraz czasie.

Co istotne, Neno zadbało o to, żeby elementy laktatorów były wykonane z najlepszych materiałów. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ odprowadzanie pokarmu powinno być przede wszystkim bezpieczne - zarówno dla Ciebie, jak i Twojego malca. Podczas wyboru idealnego laktatora warto zwrócić uwagę na dodatkowe technologie sprzętu. Model Neno Bella charakteryzuje się funkcją pobudzającą gruczoły mleczne, która jest nieocenionym rozwiązaniem przed rozpoczęciem cyklu odprowadzania mleka. Zapewnia ona bowiem lepszy przepływ mleka, co finalnie pozwala skrócić czas poświęcony odciąganiu pokarmu.

Producent dopieścił ten model również o intuicyjne działanie. Dzięki niemu urządzenie automatycznie przełącza się z trybu stymulacji piersi w tryb pobierania pokarmu. Nie musisz więc stresować się naciskaniem odpowiednich przycisków w trakcie odciągania mleka, a zamiast tego możesz wygodnie rozsiąść się na kanapie i włączyć swój ulubiony serial. Należy wspomnieć też o automatycznym wyłączaniu się sprzętu Neno Bella. Kiedy zapomnisz go wyłączyć, zrobi on to za Ciebie w ciągu 30 minut od zakończenia swojej pracy.

Nie zapomnij o kolektorze do mleka


Karmienie piersią potrafi zaskakiwać. Na przykład wtedy, kiedy odciągasz pokarm z lewej piersi i zauważasz, że prawa brodawka także wytwarza mleko. Jeśli posiadasz w swoim domowym zaopatrzeniu laktator obsługujący dwie brodawki jednocześnie, jesteś szczęściarą. Wydobywające się z nich mleko nie pobrudzi wówczas Twojego ubrania. Ale co w przypadku, gdy Twój laktator umożliwia odciąganie pokarmu z wyłącznie jednej piersi?

Zamiast dokupować kolejny laktator, zaopatrz się w o wiele tańszy kolektor do pokarmu. Jest to specjalne urządzenie wykorzystywane do zbierania i przechowywania mleka, które samoistnie wypływa z drugiej piersi podczas karmienia dziecka lub odciągania pokarmu. Kolektor ma na celu ochronę przed marnowaniem tego cennego pokarmu i zbiera go do buteleczki.

Korzystanie z tego niewielkiego akcesorium jest dziecinnie proste. Wystarczy bowiem, że umieścisz urządzenie w swoim biustonoszu i już po chwili możesz cieszyć się jego niezwykłą funkcjonalnością - nie tylko w swoim domowym zaciszu, ale także wtedy, gdy karmisz swojego malca w miejscu publicznym. Wybierając dla siebie odpowiedni kolektor do mleka, zwróć uwagę na jego pojemność. Warto zaopatrzyć się w ten, który pomieści możliwie jak najwięcej pokarmu. Dzięki temu nie będziesz musiała co chwilę go opróżniać.

Kolektor Neno Claro to przykład idealnego modelu, ponieważ jego pojemność wynosi aż 40 ml. Co więcej, jego niewielkie wymiary sprawiają, że jest on niewidoczny pod ubraniem, dzięki czemu możesz nosić go wszędzie tam, gdzie tylko zechcesz. Producent zadbał również o to, żeby akcesorium wyróżniało się wygodą użytkowania. Jego dobrze wyprofilowana osłonka z otworem pozwala bowiem przelewać pokarm tak, by nie zmarnować ani jednej kropli cennego mleka.

Elektroniczny laktator pokarmu - niezastąpione narzędzie dla matek karmiących piersią - dodano: 2023-04-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.