ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pediatra online - kiedy warto się do niego zgłosić i jak przebiega konsultacja z udziałem dziecka?

-
Pediatra online - kiedy warto się do niego zgłosić i jak przebiega konsultacja z udziałem dziecka?
Pediatria to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką schorzeń dotykających najmłodszych pacjentów. Dzięki rozwojowi telemedycyny masz możliwość skorzystania z fachowej porady w kwestii zdrowia Twojego dziecka bez wychodzenia z domu. Jak przebiega teleporada u tego specjalisty i jak przygotować do niej dziecko?

Niepokoi Cię samopoczucie Twojej pociechy? Masz pytania dotyczące kalendarza szczepień? A może potrzebujesz konsultacji w zakresie żywienia? Wszystkie te wątpliwości rozwieje pediatra online.

  1. Pediatra online - kiedy warto skorzystać z jego usług?
  2. Jak przygotować dziecko na teleporadę medyczną?
  3. Jak wygląda wizyta u pediatry online?
  4. Pediatra on-line - jak umówić się na teleporadę?


Pediatra online - kiedy warto skorzystać z jego usług?


Rozwój telemedycyny sprawił, że pacjenci mają całodobowy dostęp do konsultacji medycznych – i większość z nich bardzo chętnie korzysta z tego udogodnienia. I nic w tym dziwnego – taka forma rozmowy z lekarzem pozwala nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale także uniknąć stania w długich kolejkach wraz z innymi chorymi oraz narażania się na niesprzyjające warunki pogodowe. To właśnie dlatego rozwiązanie w formie teleporady jest szczególnie cenione przez rodziców małych pacjentów.

Twoje dziecko dostało wysypki? A może nagle zaczęło kaszleć i gorączkować? Niezależnie od tego, jakie dolegliwości spędzają mu sen z powiek, warto zapewnić mu jak najszybszą pomoc. W większości przypadków nie musisz od razu jechać do najbliższej przychodni – zamiast tego rozważ konsultację z pediatrą on-line, który nie tylko wypisze maluchowi leki i udzieli Ci wskazówek dotyczących dalszej kuracji, ale także - w razie potrzeby - wystawi Ci e-zwolnienie, abyś mógł się nim zaopiekować.

Co bardzo istotne, konsultacja z pediatrą online jest wygodną opcją dla rodzin przebywających na wakacjach. Jej ogromnym atutem jest całodobowa dostępność, 7 dni w tygodniu, również w niedziele i święta. Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas rozmowy z lekarzem możesz skonsultować niemal każdą kwestię, począwszy od szczepień, przez profilaktykę infekcji sezonowych, po ewentualną suplementację i zmiany w diecie. Możesz mieć pewność, że pediatra chętnie rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.


Jak przygotować dziecko na teleporadę medyczną?


Rozmowa z pediatrą online odbywa się przez telefon, chat SMS lub wideorozmowę. Należy podkreślić, że w niektórych sytuacjach wymaga ona zaangażowania małego pacjenta – oczywiście o ile umożliwia mu to stan zdrowia. Warto zatem przygotować dziecko na taką ewentualność. Postaraj się znaleźć ciche miejsce, w którym czuje się ono bezpiecznie, a które jest pozbawione rozpraszających bodźców. Dobrym pomysłem jest także opowiedzenie mu o przebiegu konsultacji - przede wszystkim uprzedź go, że lekarz może zadawać mu pytania o jego samopoczucie i symptomy. Pozwól mu swobodnie na nie odpowiadać i w razie potrzeby rozwijaj istotne kwestie.


Jak wygląda wizyta u pediatry online?


Jak wygląda wizyta u pediatry online? Odpowiedź brzmi - bardzo podobnie do tej, którą znasz z gabinetu lekarskiego. Jedyną różnicą jest to, że lekarz nie może wykonać badania fizykalnego na małym pacjencie. Przeprowadzi on za to szczegółowy wywiad i dobierze stosowne leczenie. Jeśli zajdzie taka konieczność, wystawi on e-zwolnienie dla Ciebie, e-skierowanie na pogłębioną diagnostykę lub e-receptę. Pamiętaj, że pediatra może też poruszyć tematy niezwiązane bezpośrednio z chorobą Twojej pociechy. Przygotuj się na omówienie takich zagadnień jak ostatnio przebyte infekcje oraz jego ogólne samopoczucie, codzienna dieta i suplementacja. Miej również na uwadze, że możesz zostać poproszony o przedstawienie dokumentacji medycznej.


Pediatra on-line - jak umówić się na teleporadę?


Jak umówić się na wizytę u pediatry on-line? Wystarczy, że skorzystasz z usług oferowanych przez platformę telemedyczną Med24. Aby to zrobić, wybierz rodzaj wizyty na stronie Med-24.com.pl zarejestruj się , wybierz dogodny termin i opłać wizytę. W trakcie rejestracji zostaniesz również zapytany o preferowaną przez Ciebie formę kontaktu z lekarzem (czat sms, telefon, wideorozmowa). Pamiętaj, że opcja ta jest dostępna dla Twojego dziecka przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy i święta i możliwa do zrealizowania w zaledwie 15 minut!

Pediatra online - kiedy warto się do niego zgłosić i jak przebiega konsultacja z udziałem dziecka? - dodano: 2024-02-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.