W trakcie zabiegu osoba wykonujÄ…ca mikrodermabrazjÄ™, obserwujÄ…c reakcjÄ™ skóry, dobiera zależnie od potrzeb ilość powtórzeÅ„ zÅ‚uszczania poszczególnych obszarów skóry. Zwykle robi siÄ™ takich powtórzeÅ„ od 5 do 15. Głębsze zÅ‚uszczanie wykonuje siÄ™ najczęściej przy trudniejszych do usuniÄ™cia zmianach, takich jak blizny, przebarwienia, zmarszczki także przy maÅ‚o elastycznej, wiotkiej skórze. Zabieg można wykonać pojedynczo – w celu odÅ›wieżenia i wygÅ‚adzenia skóry oraz zwężenia porów, a także w serii od 3 do 12 zabiegów co 7-21 dni w zależnoÅ›ci od rodzaju problemu.
Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym – czasami po wykonaniu wystÄ™puje niewielki rumieÅ„, uczucie pieczenia, mrowienia oraz nadwrażliwość skóry, która stosunkowo szybko mija. W trakcie zabiegu odczuwamy lekkie zasysanie naskórka i jego Å›cieranie. PrawidÅ‚owo wykonane zÅ‚uszczanie obarczone jest minimalnymi powikÅ‚aniami, a efekty zabiegu takie jak – odÅ›wieżenie i wygÅ‚adzenie skóry, zwężenie porów, czy usuniÄ™cie pÅ‚ycej poÅ‚ożonych zaskórników, sÄ… widoczne od razu.
Mikrodermabrazja, choć w trakcie zabiegu działa tylko na powierzchniowe warstwy naskórka, powoduje również głębsze zmiany, takie jak pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny, co pozytywnie działa na strukturę skóry (jędrność i elastyczność). Seria zabiegów poprawia koloryt naskórka sprzyjając zmniejszaniu przebarwień, ogranicza łojotok, spłyca powierzchowne zmarszczki.
Wskazania:
• oczyszczanie skóry (zaskórniki, prosaki, rozszerzone pory),
• jako metoda wspomagajÄ…ca leczenie trÄ…dziku,
• odmÅ‚adzanie skóry,
• korekcja blizn, rozstÄ™pów, przebarwieÅ„,
• nadmierna suchość i szorstkość skóry, rogowacenie przymieszkowe.
Główne zalety:
• alternatywa dla mechanicznego oczyszczania skóry i peelingów chemicznych u osób, które nie tolerujÄ… kwasów AHA i BHA lub nie mogÄ… ich stosować, np. ze wzglÄ™du na aktywny tryb życia, czÄ™ste przebywanie na sÅ‚oÅ„cu itd. Osobom o bardzo wrażliwej skórze poleca siÄ™ mikrodermabrazjÄ™ diamentowÄ… (bez krysztaÅ‚ków korundu),
• bezpieczna metoda o kontrolowanej głębokoÅ›ci Å›cierania,
• praktycznie bezbolesna, ewentualne podrażnienia utrzymujÄ… siÄ™ krótko,
• zabieg można wykonywać w przypadku skóry wrażliwej, pÅ‚ytko unaczynionej, w czasie ciąży, menstruacji.
Przeciwwskazania:
• uszkodzenia ciÄ…gÅ‚oÅ›ci skóry, znamiona, nowotwory skóry, skÅ‚onnoÅ›ci do powstawania bliznowców,
• zakażenia wirusowe (opryszczka, brodawki i in.), bakteryjne i grzybicze,
• trÄ…dzik krostkowy, ropowiczy, różowaty,
• na kilka dni przed zabiegiem unikamy: peelingów mechanicznych i chemicznych, depilacji woskiem, elektrolizy itp.
Zabiegu nie należy wykonywać w trakcie kuracji Roaccutanem (wymagany okres od zakończenia leczenia to 3 miesiące) i tuż po zabiegach chirurgicznych w obrębie obszaru ciała, który ma być poddany zabiegowi (wymagana przerwa ok. 2 miesiące).
Mikrodermabrazję warto łączyć z innymi zabiegami, gdyż daje ona wtedy dużo lepszy rezultat. Mogą to być peelingi chemiczne, zabiegi z ultradźwiękami, zabiegi nawilżające, odżywcze, normalizujące i stymulujące. Możemy liczyć na to że jeśli wykonamy kilka zabiegów mikrodermabrazji i wzmocnimy efekty jej działania odpowiednimi kosmetykami, uzyskamy naprawdę bardzo dobre efekty pielęgnacyjne.
O czym należy pamiętać?
Podobnie jak podczas kuracji kwasami, chronimy twarz przed promieniami UV, przez pierwszych kilka dni po zabiegu pielÄ™gnujemy bardzo delikatnie – unikamy substancji podrażniajÄ…cych takich jak: alkohol, retinoidy, retinol, kofeina, najlepiej jeÅ›li ograniczymy siÄ™ do delikatnego oczyszczania skóry i jej nawilżania. Dopiero po pewnym czasie powracamy do intensywniejszej pielÄ™gnacji.
__________________________________________________________________________________

Mikrodermabrazja - dodano: 2007-03-19