Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

masaże Zachodu

Anna Dąbrowska - kosmetolog
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa

Anna Dąbrowska
-
   

Masaż klasyczny

Jest najbardziej znaną i popularną techniką masażu, której głównym celem jest wspomaganie leczenia różnych stanów chorobowych ale także i zapobieganie im bądź powstrzymywanie ich rozwoju. Poprawia ogólną wydolność organizmu i poszczególnych narządów, normalizuje przebieg wegetatywnych procesów życiowych. Zwiększa przepływ substancji odżywczych w skórze i znajdujących się w niej gruczołach. Sprzyja lepszemu wydalaniu produktów przemiany materii, zmniejsza obrzęki. Masaż ten korzystnie działa w terapii bólu, zwalcza stany zapalne. Reguluje pracę układów: krążenia, oddychania, przemiany materii, termoregulacji.
Wskazania do masażu klasycznego: choroby skóry i problemy kosmetyczne, choroby mięśni, narządów ruchu, układu krążenia, nerwów obwodowych i OUN.

Drenaż limfatyczny

Głównym celem masażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia limfy, wody, soli mineralnych i usuwanie obrzęków. Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu cellulitu, podnosi odporność organizmu.
Wskazany jest również przy niektórych chorobach zakaźnych, kolagenowych i chorobach skóry.
Masaż ten wykonuje się przy wykorzystaniu technik, które mają na celu przepchniecie limfy w odpowiednim kierunku. Ruchy są dość powolne i delikatne, dzięki czemu masaż limfatyczny ma dodatkowo działanie relaksujące i odprężające.
Przeciwwskazania: choroby nowotworowe układu chłonnego i inne nowotwory, choroby zakaźne, obrzęki i wysięki w przebiegu ostrych stanów zapalnych

Masaż izometryczny

Masaż ten wykonuje się przede wszystkim dla wzmocnienia i odbudowy tkanki mięśniowej, zwiększenia sprawności w stanach pourazowych, stanach osłabienia mięśni, długotrwałego ich unieruchomienia. Często masaż izometryczny stosuje się jako alternatywę do zabiegu elektrostymulacji w celu zwiększenia masy mięśniowej a co za tym idzie także do modelowania sylwetki.

Główne techniki masażu to intensywne ugniatanie i oklepywanie osłabionych mięśni (lub mięśnia) powodujące powstawanie napięcia izometrycznego. Na początku i na końcu masażu przeważają ruchy głaskania, rozcierania i ugniatania.

Masaż segmentarny
Masaż ten opiera się na odkrytych przez H. Heada powiązań pomiędzy narządami wewnętrznymi a określonymi, odpowiadającymi im strefami w skórze, tkance mięśniowej, nerwowej i naczyniach krwionośnych. Zmiany chorobowe zachodzące w obrębie narządu wewnętrznego dają również obraz w obrębie odpowiadającej temu narządowi strefie Heada. Strefy te cechuje nadwrażliwość bólowa na różne bodźce (dotykowe, termiczne)

Celem masażu jest przywrócenie prawidłowych funkcji narządu poprzez stosowanie odpowiednich technik (często łączonych np. z technikami klasycznymi)

Wskazania: choroby narządów wewnętrznych, skóry, układu krwionośnego, narządu ruchu (w tym kręgosłupa), cellulit, migreny, bóle głowy.

__________________________________________________________________________________masaże Zachodu - dodano: 2007-04-20

                                

Anna Dąbrowska
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa
więcej o praktyce autora: kliknij TUTAJ           
 

więcej artykułów tego autora:
  Oczyszczanie manualne
  Oczyszczanie ultradźwiękowe – peeling kawitacyjny
  Peelingi chemiczne
  Mikrodermabrazja
  Glinki
  masaż - coś dla ciała i ducha
  masaże orientalne
  masaże modelujące i wspomagające odchudzanie
  masaż relaksacyjny
  masaże częściowe - dłoni i stóp oraz twarzy i głowy
  Masaż dziecka metodą Shantala
  O nawilżaniu
  Preparaty i zabiegi nawilżające
  Nawilżanie skóry w gabinecie
  Rewitalizacja - reanimacja, czyli domowe SPA
  Przygotowanie ciała na lato


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.