informacje ogólne o zasiłkach « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

informacje ogólne o zasiłkach

-
informacje ogólne o zasiłkach

Rok zasiłkowy zaczyna się 1 czerwca i trwa do 31 maja następnego roku. Ale o zasiłek rodzinny, wychowawczy oraz alimenty wypłacane z funduszu alimentacyjnego można wystąpić w dowolnym momencie.


Na każdy rok zasiłkowy ustalana jest wysokość świadczeń oraz wysokość dochodu, czyli podstawa do obliczenia, czy świadczenie się należy. Co roku pod koniec maja trzeba więc wziąć z urzędu skarbowego zaświadczenia o wysokości zarobków i złożyć wniosek.


Wniosek o świadczenie oraz dokumenty potwierdzające dochody należy składać jeśli uległa zmianie sytuacja rodzinna ubiegający się (na przykład narodziny dziecka, zmiana stanu cywilnego). Tak samo należy postępować wtedy, gdy z różnych powodów ubiegający się utracił zarobki (np. zwolnienie z pracy). Według obowiązujących zasad, jeżeli na przykład w 2006 roku  zarobki tylko zmniejszyły się, należy brać pod uwagę wyższe zarobki z roku poprzedniego.


informacje ogólne o zasiłkach - dodano: 2006-04-12

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.