Dwa razy piękniej: „Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau“ w czasie adwentu « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Dwa razy piękniej: „Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau“ w czasie adwentu

-
Kto w okresie przedświątecznym wybierze na narciarski urlop do Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, będzie miał okazję poznać region w jego prawdopodobnie najpiękniejszej postaci. Nastrojowe święta, żywa tradycja i jarmarki adwentowe skłaniają do zadumy. Wśród atrakcji regionu można wymienić Tyrolski Adwent. Podczas tego święta dzieci z doliny tradycyjnie wystawiają jasełka, a następnie oblegają kramy ze smakołykami, podczas gdy ich rodzice najpierw podziwiają młodych aktorów, a później przy tyrolskiej muzyce adwentowej buszują między stoiskami jarmarku ludowego.

Największym wydarzeniem okresu przedświątecznego w dolinie Alpbachtal jest adwent w Rattenbergu. Przez cztery adwentowe soboty najmniejsze miasto w Austrii promienieje ciepłym światłem i realizuje bogaty program kulturalny. Romantyczna atmosfera jest zasługą m.in. niezliczonych świec i ogni płonących w wąskich uliczkach Rattenberga. Rękodzielnicy pozwalają przechodniom zaglądać sobie przy pracy przez ramię, kramy z jedzeniem kuszą zapachem tyrolskich specjałów. Polecamy plac Traubeneck – tam o godzinie 18:15 przechodnie spotykają się przy labiryncie świateł, aby przy medytacyjnej muzyce na chwilę zatrzymać się w biegu.


Dwa razy piękniej: „Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau“ w czasie adwentu - dodano: 2013-10-09

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.