Program Rodzina 500 Plus - podstawowe informacje « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Program Rodzina 500 Plus - podstawowe informacje

-
Program Rodzina 500 Plus - podstawowe informacje
Rodzina 500 Plus to program pomocy rządu w wychowywaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Założeniem programu jest, oprócz poprawy sytuacji rodzin, przyczynić się do zwiększenia dzietności w Polsce.

Program Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków (niezależnie od dochodów rodziny). Rodziny o niskich dochodach - u których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 800 zł miesięcznie oraz jeżeli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne, jeśli dochód na jednego członka nie przekroczy 1200 zł na miesiąc - otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Pieniądze można otrzymać:
  • przelewem na konto,
  • kasie urzędu gminy, miasta albo ośrodka pomocy społecznej.

Program Rodzina 500 Plus - podstawowe informacje - dodano: 2016-04-08

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.