ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Delikatna i wrażliwa skóra Twojego malucha wymaga odpowiedniej ochrony - bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka

-
Delikatna i wrażliwa skóra Twojego malucha wymaga odpowiedniej ochrony - bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka
Na rynku dostępny jest szeroki wybór pieluszek, jednak młodzi rodzice mają nie lada orzech do zgryzienia, które z nich będą najbardziej odpowiednie dla delikatnej skóry maluszków. Najczęściej spotykane problemy, z którymi się borykają, zanim znajdą optymalny produkt, to podrażniające i alergizujące substancje dodatkowe, słaba chłonność i mało komfortowy kształt, który ogranicza swobodę ruchów malucha. Można ich uniknąć, wybierając odpowiedni, certyfikowany produkt, rekomendowany przez pediatrów i alergologów.

Chlor – obowiązkowy składnik pieluszek jednorazowych?


Oferowane na rynku pieluszki różnią się konstrukcją oraz składem. Wśród nich znajdziemy również modele „sensitive”, które dedykowane są dzieciom z wrażliwą i podatną na podrażnienia skórą. Posiadają one inny, okrojony skład substancji dodatkowych, niektóre z nich są całkowicie ich pozbawione. Niestety, również ten typ pieluszek może stać się przyczyną podrażnień, a nawet pieluszkowego zapalenia skóry.

Co tak naprawdę powoduje podrażnienia na skórze maluchów? Ukrytym winowajcą jest chlor, który jest wykorzystywany w procesie bielenia celulozy, która jest głównym składnikiem pieluszek. Lekarze potwierdzają, że chlor jest jednym z czynników alergizujących i ma negatywny wpływ na skórę dziecka, jednak nadal wykorzystuje go większość producentów jednorazowych pieluszek.

Potrzeba matką, a właściwie ojcem, wynalazku


W latach 70-tych XX wieku Raimo Nourtie – pracownik jednej z firm zajmującej się obróbką celulozy w Finlandii, borykał się z problemem nadwrażliwej skóry u swojego synka Oskara. Troskliwy tata, korzystając ze swojego zawodowego doświadczenia, postanowił zrewolucjonizować proces bielenia celulozy. Dzięki innowacyjnemu podejściu, stworzył (a następnie opatentował) technologię bielenia celulozy przy użyciu tlenu. To innowacyjne rozwiązanie zastosował później w pieluszkach Muumi Baby, które są bielone 100% czystym tlenem i do dziś produkowane są w Finlandii przez rodzinną firmę Delipap Oy.
Bezpieczny skład, certyfikowana i kontrolowana jakość


Pieluszki powstały we współpracy z Fińską Federacją ds. Alergii i Astmy, co jest potwierdzeniem spełnienia najwyższych, określonych dla tego typu produktów, kryteriów. Brak chloru w składzie to nie jedyny atut pieluszek Muumi Baby. Warto zwrócić uwagę na fakt, że są hipoalergiczne i z całą pewnością nie mają w składzie żadnych substancji nawilżających, konserwujących czy zapachowych. Pieluszki powstały we współpracy z Fińską Federacją ds. Alergii i Astmy, co jest potwierdzeniem spełnienia najwyższych określonych dla tego typu produktów kryteriów. Pediatrzy rekomendują pieluszki Muumi Baby szczególnie dla dzieci ze skórą wrażliwą i objawami atopowego zapalenia skóry (AZS).
Z troską o środowisko


Pieluszki Muumi Baby to jedyne produkowane w Finlandii pieluszki, które mogą pochwalić się ekologicznym znakiem Nordic Swan, który potwierdza, że do produkcji wykorzystywane są wyłącznie certyfikowane i biodegradowalne surowce oraz opakowania. Celuloza wykorzystywana do ich produkcji jest pozyskiwana w zrównoważony sposób, wyłącznie z fińskich lasów. Drewno pozyskiwane jest nie ze starych drzewostanów, lecz z certyfikowanych, współcześnie sadzonych. O trosce o środowisko świadczą również opakowania pieluszek, które wykonane są z materiału biodegradowalnego i producent rekomenduje wykorzystanie ich jako biodegradowalnych worków na odpady.

Wybór troskliwych rodziców


Hipoalergiczne, ekologiczne, super chłonne i o anatomicznym kształcie - to opis idealnych pieluszek. Muumi Baby, pieluszki produkowane wyłącznie w Finlandii w rodzinnej firmie Delipap Oy, posiadają wszystkie z tych cech, a dodatkowo moją innowacyjny system gumek
i zapięć, który sprawia, że przewijanie staje się łatwiejsze, a Twój maluszek ma pełną swobodę i komfort podczas chodzenia w pieluszkach.

Dodatkowo, pieluszki oraz opakowania zdobią wizerunki uroczych Muminków, z którymi zarówno przewijanie, jak i odkrywanie świata, będzie o wiele przyjemniejsze, i dla maluszka i dla rodziców.
Pieluszki Muumi Baby są dostępne w wybranych sklepach tradycyjnych, aptekach i sklepach internetowych. Listę placówek znaleźć można tutaj.

Delikatna i wrażliwa skóra Twojego malucha wymaga odpowiedniej ochrony - bezpieczne pieluszki dla Twojego dziecka - dodano: 2018-01-29

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.