ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Co podać dziecku na zatwardzenie?

-
Co podać dziecku na zatwardzenie?
Zatwardzenia, przejawiające się zbyt długimi przerwami pomiędzy wypróżnieniami, bólami brzucha, ogólną drażliwością i poczuciem dyskomfortu, niestety dotykają także dzieci. W takich przypadkach zastosowanie zarówno środków i leków dostępnych na rynku, jak też ewentualnie własnych sposobów, opartych na naturalnych produktach i metodach powinno być poprzedzone wizytą u lekarza, dokładnym badaniem i ustaleniem przyczyn problemu.

Z aptecznej półki – co na zaparcia dla Twojego dziecka?


Do dyspozycji mamy szereg środków na zaparcia i suplementów diety. Leki na zaparcia należy podawać wyłącznie w dawce ściśle określonej w ulotce. Jest to bardzo ważne, aby w przypadku zaparć u dzieci nie przekraczać zalecanej dawki. Współczesne, nowoczesne leki na zaparcia, takie jak Dulcobis zawierają nowatorskie, klinicznie przebadane substancje, dzięki którym możliwe jest skuteczne i jednocześnie bezpieczne zapobieganie zatwardzeniu i eliminowanie problemu już występującemu. Lek na zaparcia Dulcobis jest bezpieczny dla dziecka i zdecydowanie skuteczny.

Jaką formę przybierają leki na zaparcia?

Leki przeciw zaparciom najczęściej przybierają postać tabletek, które podaje się doustnie. W przypadku Dulcobisu zalecana dawka dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat to jedna tabletka na dobę tuż przed snem. Istotne jest, aby nie przekraczać zalecanej dawki. Środki na zaparcia mogą mieć też postać wygodnych w użyciu czopków. Ta forma preparatu jest bardzo pomocna w sytuacjach, gdy dziecko ma skłonność do wymiotów – tym samym istnieje ryzyko wydalenia środka podanego dziecku doustnie. Zaletą czopków jest również możliwość podania ich także w czasie snu dziecka. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku niemowląt i małych dzieci, których nie trzeba budzić celem podania kolejnej dawki leku.

Dostępne są też środki na zaparcie w postaci syropów. Niewątpliwą zaletą płynnej konsystencji preparatu jest możliwość łatwiejszego podania go. Najczęściej syropy dedykowane dzieciom mają przyjemne dla nich smaki. Maluch (a poniekąd także i rodzic) nie odczuwa więc dyskomfortu związanego z podawaniem leku.

Domowe sposoby na zaparcia u dzieci


Aby zaparcia się nie pojawiały, należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną i prawidłową dietę dziecka. Przede wszystkim powinno ono jadać posiłki regularnie. Dodatkowo należy zwiększyć ilość wypijanych przez nie płynów. Najlepiej sprawdzi się niegazowana woda mineralna, herbatka z rumianku czy soki warzywne i owocowe. Dziecko powinno także jeść surowe owoce i warzywa. Unikamy podawania bananów, gotowanej marchewki i jabłek.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w przypadku zaparć u dzieci jest podawanie odpowiednich, przepisanych przez lekarza leków, które uregulują pracę jelit i nie wywołają dodatkowych dolegliwości.

Co podać dziecku na zatwardzenie? - dodano: 2018-07-11

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.