500+ na pierwsze dziecko - wniosek, zasady, termin wypłaty 500 PLUS « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

500+ na pierwsze dziecko - wniosek, zasady, termin wypłaty 500 PLUS

-
500+ na pierwsze dziecko - wniosek, zasady, termin wypłaty 500 PLUS
1 lipca 2019 weszły w życie zmiany w Programie Rodzina 500 plus. Zasiłek 500+ obejmie wszystkie dzieci w Polsce bez żadnego wyjątku. Jak dostać pieniądze w ramach programu oraz kiedy nastąpi wypłata comiesięcznych 500 zł?

Pierwotnie Program 500 plus objął jedynie drugie i kolejne dzieci w rodzinie, a na pierwsze dziecko pieniądze były wypłacane tylko wówczas, jeśli rodzice spełniali kryterium dochodowe wynoszące 800 zł na osobę w rodzinie (kryterium wynosiło 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Od kiedy 500+ na pierwsze dziecko


Wg nowego programu rządowego od 1 lipca 500 plus obejmie każde dziecko. Jednocześnie zmiany oznaczają likwidację kryterium dochodowego, które obowiązuje obecnie przy staraniach się o 500 plus na pierwsze dziecko. Od 1 lipca 2019 r. 500 zł miesięcznie będzie wypłacane na wszystkie dzieci w Polsce niezależnie od zamożności rodziców i liczby dzieci w rodzinie.

Jak złożyć wniosek o 500+


Elektroniczne wnioski o 500 plus można składać za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia, ePUAP oraz bankowości elektronicznej. Dokumenty w formie tradycyjnej (od 1 sierpnia) przyjmowane będą w punktach wyznaczonych przez gminy.

Dane do wniosku 500+


* dane osoby ubiegającej się o 500 plus, czyli dane rodzica, w przypadku wyboru formy elektronicznej należy pamiętać o podaniu swojego adresu e-mailowego, a w przypadku formy papierowej o numerze konta
* dane drugiego rodzica
* dane dzieci, ich numery PESEL lub numery dowodów.

Termin wypłaty 500+


Wypłata pieniędzy rozpocznie się prawdopodobnie w lipcu 2019 r., a termin przelewu będzie zależał od sprawności poszczególnych samorządów. Jeśli ktoś nie dostanie pieniędzy na pierwsze dziecko w lipcu, to powinien je otrzymać w sierpniu lub wrześniu z wyrównaniem.

500 Plus na każde dziecko


500+ na pierwsze dziecko - wniosek, zasady, termin wypłaty 500 PLUS - dodano: 2019-04-03

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.