ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ubezpieczenia dla dzieci - co dają polisy posagowe

-
Ubezpieczenia dla dzieci - co dają polisy posagowe
Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak przygotować dziecko na dorosłe życie. Wychowanie, jak również edukacja – są niezwykle ważne, ale wiemy doskonale, że bez wsparcia finansowego wiele marzeń naszych pociech może się nie udać.

Oprócz pieniędzy – ważna jest również ochrona dziecka. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest polisa posagowa, która zagwarantuje ochronę, jak również da środki na spokojny start w dorosłym życiu.

Na czym polega polisa posagowa?


Jest to ubezpieczenie, którego umowa może trwać od około 5 – 20 lat, co w dużej mierze zależy od samego towarzystwa ubezpieczeniowego. W tym czasie zobowiązujemy się do stałej składki, która jest formą oszczędzania na przyszłość dziecka. W momencie, gdy ukończy ono określony w umowie wiek (np. 18, 20 czy 25 lat) – otrzyma zgromadzone środki.

Po co oszczędzać z ubezpieczycielem, jak sami możemy odkładać do tzw. skarpety?


To bardzo proste – oprócz środków finansowych, firma ubezpieczeniowa zapewnia ochronę dla naszego dziecka na czas trwania umowy. Ponadto – zobowiązanie, jakim jest umowa z ubezpieczycielem nie pozwala nam odkładanie oszczędzania na później. Regularne wpłaty są tutaj kluczowe – bez nich nie uzbieramy założonego celu.

Czy nasze dziecko będzie potrzebowało takiego wsparcia finansowego?


Pytanie zasadne, skoro mamy dobrą pracę i oszczędności? Możemy być dobrze sytuowani, posiadać również spore zasoby w postaci oszczędności. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie za 5, 10 czy 20 lat. Zmienić się może wszystko – nasz stan cywilny, status zatrudnienia, wysokość zarobków, stan zdrowia. Nikt z nas nie planuje wypadku samochodowego, choroby nowotworowej, bycia zwolnionym z pracy, rozwodu oraz innych problemów życiowych, które mogą wpłynąć na naszą kondycję finansową.

Nasze problemy nie powinny wpływać na pierwsze dorosłe decyzje naszego dziecka. W sytuacji, gdy jakiekolwiek trudności finansowe się pojawią – będziemy mieć środki z polisy, które będą ogromnym wsparciem dla naszego dziecka. Może ono wykorzystać je na dowolny cel – zakup mieszkania, samochodu, wymarzonych wakacji i podróży czy założenia własnej działalności.

Każdy rodzic wie, że dzieci potrafią zmieniać pole swoich zainteresowań na przestrzeni lat. W momencie, gdy zdecydujemy się na polisę – nasze kilkuletnie dziecko może marzyć o karierze piłkarskiej, nauce języków obcych, czy zagranicznych studiach. Rzeczywistość oraz czas często weryfikują te plany, jednak nie zmienia to faktu, że kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych może znacznie wspomóc nasze dziecko. O tym, jakie mamy możliwości, możemy dowiedzieć się na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie znajdziemy więcej szczegółowych informacji.

Nie tylko świadczenia, ale również ochrona


Warto dodać, że polisa posagowa to nie tylko oszczędności na przyszłość, ale również ochrona. Nasze dziecko zyskuje przede wszystkim ochronę na sytuację utraty rodzica. W takim przypadku dziecko otrzymuje wsparcie finansowe w postaci regularnej renty.

Ochronę możemy również rozszerzyć poprzez zakup umów dodatkowych. Może to być zakres NNW, który zapewni ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków czyli pobyt w szpitalu, urazy, poważne zachorowania.

Dodatkowa ochrona nie jest niezbędna, szczególnie, gdy dziecko uczęszcza już do szkoły i posiada ubezpieczenie NNW zakupione za pośrednictwem szkoły – jednak warto zwrócić uwagę na to, jaki zakres ochrony zapewnia taka oferta. Może okazać się, że zakupiony w szkole produkt oferuje niewiele, dzięki czemu mamy szansę rozszerzyć ochronę dla naszego dziecka.

Jak wybrać dobrą ofertę?


Kluczowe jest korzystanie z zaufanych źródeł, a należą do nich strony, które prowadzone są przez niezależnych specjalistów i skupiają się na wielu towarzystwach ubezpieczeniowych i różnych ofertach.

Strona konkretnej firmy ubezpieczeniowej nie umożliwi nam porównania oferty z innymi dostępnymi na polskim rynku. Porównanie jest niezwykle ważne, ponieważ polisa posagowa jako zobowiązanie długotrwałe – dla wielu z nas może być sporym obciążeniem finansowym. Zbyt pochopna decyzja o zakupie polisy może prowadzić zatem do tego, że przepłacimy. Dobrze zatem będzie skorzystać z rankingu ubezpieczeniowego na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html, gdzie możemy sprawdzić dostępne polisy, porównać ich ceny oraz zakresy i wybrać coś według własnych preferencji.

Ubezpieczenia dla dzieci - co dają polisy posagowe - dodano: 2019-05-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.