ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak posiadanie dzieci wpływa na zdolność kredytu?

-
Jak posiadanie dzieci wpływa na zdolność kredytu?
Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego? Jako że jest to zobowiązanie na lata, bank z pewnością dokładnie prześwietli zdolność kredytową. Sprawdź, czy bycie rodzicem może w jakiś sposób wpłynąć na możliwość uzyskania wsparcia finansowego.

Istnieje wiele czynników, które decydują o zdolności kredytowej. Chociaż wysokość miesięcznego wynagrodzenia to podstawa, kryteriów jest znacznie więcej. Biorąc pod uwagę fakt, że kredyty hipoteczne zaciągane są nawet na 30 lat, bank musi dokładnie "prześwietlić" możliwości finansowe kredytobiorcy.

Zdolność kredytowa, czyli co?


Poprzez zdolność kredytową należy rozumieć zdolność do terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania – łącznie z odsetkami oraz innymi opłatami naliczonymi przez bank. Sama wysokość miesięcznego wynagrodzenia to za mało, aby móc ocenić szansę na terminowe uregulowanie należności. Bank bierze pod uwagę wiele innych czynników, wśród których ważną rolę odgrywają miesięczne wydatki. To ważna kwestia, ponieważ od wysokości miesięcznych wydatków zależy, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie kredytowe.

Posiadanie dzieci a zdolność kredytowa


Zastanawiasz się, jaki związek ma posiadanie dzieci ze zdolnością kredytową? Zależność okazuje się dość oczywista. Chodzi bowiem o to, że osoby będące rodzicami mają znacznie więcej wydatków niż osoby bezdzietne. Oznacza to mniejszą zdolność kredytową.

Przykład. Załóżmy, że zamierzasz kupić mieszkanie we Wrocławiu. Jako małżeństwo zarabiacie łącznie ok. 6000 zł. Zdolność kredytowa dla osób bez dziecka została oszacowana na ponad 730 tys. zł. Natomiast zdolność kredytowa dla małżeństwa z dzieckiem spadła o 150 tys. zł.

Jak pokazuje serwis porównywarkowy finanse.rankomat.pl, nie wszystkie banki traktują posiadanie dzieci jako czynnik zmniejszający zdolność kredytową. Dlatego nie warto decydować się na przypadkową ofertę, bo to może sporo kosztować.

Jak wybrać korzystny kredyt hipoteczny?


Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, z którym zwiążesz się z bankiem na długi czas. Dlatego decyzja musi być dokładnie przemyślana. Koniecznością jest porównanie dostępnych ofert, w czym pomoże internetowy serwis porównywarkowy. Kredyty hipoteczne na finanse.rankomat.pl to szeroki wybór produktów, które porównasz pod kątem wielu czynników. Szczególnie zwróć uwagę na:
  • sposób oceny zdolności kredytowej,
  • wysokość RRSO,
  • okres kredytowania,
  • opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu lub jego nadpłatę,
  • wymogi formalne.

Im więcej parametrów porównasz, tym kredyt hipoteczny będzie lepiej dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Bez problemu spłacisz zobowiązanie – miesiąc w miesiąc regulując raty terminowo.

Jak posiadanie dzieci wpływa na zdolność kredytu? - dodano: 2019-10-07

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.