ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pierwsze miesiące z noworodkiem - te akcesoria ułatwią ci start!

-
Pierwsze miesiące z noworodkiem - te akcesoria ułatwią ci start!
Narodziny dziecka to wyjątkowy czas zarówno dla niego, jak i dla was – rodziców. Uczycie się życia w nowej rzeczywistości i jako opiekunowie nieustannie martwicie się o rozwój maluszka – czy aby na pewno dobrze przybiera, czy neurologicznie wszystko jest w porządku, czy nie ma napięcia mięśniowego. Ilość trosk o zdrowie pociechy rośnie wraz z jego wiekiem, na szczęście jednak na rynku istnieją produkty, które mogą ściągnąć część ciężaru z waszych barków.

Karmienie to bardzo skomplikowana sprawa. Kobiecy pokarm jest bogaty w wyjątkowe substancje, idealnie skomponowane na potrzeby malucha – zawsze ciepły i gotowy do podania. Zalet karmienia piersią jest wiele i z pewnością, jako matka, zostałaś o nich odpowiednio poinformowana.

Czasem zdarza się, że nie można karmić mlekiem mamy. Problemy z ilością pokarmu, nieprawidłowo wykształcone brodawki, nieodpowiednie chwytanie piersi przez niemowlę lub jego nieumiejętne ssanie uniemożliwiają swobodne karmienie. Dlatego stworzono mleko modyfikowane. Poznaj akcesoria, które ułatwią ci tę drogę.

Karmienie mlekiem modyfikowanym to nic złego


Wokół sztucznego pokarmu stworzono wiele mitów. Niepotrzebnie straszy się mamy złym rozwojem dziecka z powodu karmienia mlekiem modyfikowanym. Jest to jedyne rozwiązanie, jeśli karmienie piersią jest niemożliwe.

Obecnie laboratoria opracowały świetne mieszanki, które zapewnią Twojemu maluchowi wszystkie składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju. Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się:
 • możliwość sprawdzenia ilości zjedzonego mleka przez dziecko,
 • karmić może również tata czy dziadkowie,
 • nie musisz rozbierać się do podania butelki, tak jak w przypadku piersi, a to ułatwia nakarmienie dziecka w przestrzeni publicznej,
 • dopasowanie mleka do dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, bez potrzeby zmieniania twojej diety.

Z pewnością docenisz możliwość zamieniania się z partnerem podczas nocnych karmień. Dzięki butelce tata z powodzeniem może nakarmić i uspokoić malucha, a ty w tym czasie możesz odpocząć.

Akcesoria do karmienia butelką


Sztuczny pokarm najlepiej jest dobrać w porozumieniu z pediatrą. Po ogólnym wywiadzie lekarskim lekarz zaproponuje wam najlepsze rozwiązanie. Kupiłaś butelkę i smoczek? Przydadzą ci się jeszcze akcesoria, tj.:
 • podgrzewacz,
 • szczoteczka do mycia,
 • suszarka na butelki

Czy wszystko jest niezbędne? Z pewnością nie. Jednak te produkty znacznie ułatwiają życie i kiedy zaczniesz ich używać, nie będziesz mogła wyobrazić sobie bez nich życia.

Podgrzewacze do butelek


O ile w dzień szybkie przygotowanie pokarmu nie stanowi problemu, o tyle w nocy może to być nieco bardziej kłopotliwe. Głodne niemowlę szybko zaczyna płakać i nie może zrozumieć, że trzeba poczekać, aż woda się zagotuje. Dlatego stworzono profesjonalne podgrzewacze do butelek. Skonstruowane są w dość prosty sposób. Urządzenie jest elektryczne, więc wystarczy ci dostęp do gniazdka.

Zalety podgrzewacza:
 • równomierne podgrzewanie pokarmu,
 • możliwość utrzymania stałej temperatury nawet do 10 godzin,
 • wyparzanie naczyń,
 • powolne rozmrażanie pokarmu,
 • możliwość podgrzania obiadu w słoiczkach,
 • posiada wyświetlacz i wbudowany termometr.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta.

Wystarczy, że do środka wstawisz butelkę, a podgrzewacz w kilka minut sprawi, że mleko będzie miało idealną temperaturę do karmienia, bez konieczności włączania kuchenki.

Niezaprzeczalną zaletą podgrzewacza jest jego mały rozmiar oraz nowoczesny design. Z łatwością dopasuje się do każdego wnętrza.

Mycie butelek


Naczynia po karmieniu dziecka należy dokładnie umyć. Pozwoli to na uniknięcie rozmnażania się niebezpiecznych bakterii i grzybów. Jednak otwór jest mały i nie można do niego wsadzić ręki. Z pomocą przychodzą specjalnie opracowane szczoteczki do mycia butelek.

Ważne, żeby akcesoria do czyszczenia były:
 • lekko zaokrąglone – dzięki temu z łatwością umyjesz butelkę w każdym miejscu,
 • stworzone z miękkiego włosia – zbyt twarde uszkodzi powierzchnię naczynia, powodując mikroryski, w których lubią gromadzić się bakterie,
 • wyposażone w końcówkę do mycia smoczka – uchwyty posiadają wiele zakamarków, z których trudno usunąć pozostałości mleka. Dzięki specjalnie opracowanej końcówce dotrzesz w każde miejsce.

Wygodne rozwiązanie stanowi otwór do zawieszania, a szczotka zawsze będzie pod ręką.

Przechowywanie butelek


Starannie umyte akcesoria należy umieścić w miejscu, w którym będą mogły swobodnie wyschnąć. Dobrze sprawdzi się w tym celu dedykowana suszarka. Posiada ona specjalnie rozstawione wypustki, które pozwalają na wygodne ułożenie akcesoriów. To urządzenie sprawdzi się idealnie, jeśli należysz do osób roztrzepanych. Dzięki temu wszystkie potrzebne rzeczy będą w jednym miejscu.

Podczas podróży lub dłuższego spaceru maluch może zgłodnieć. Na taką okoliczność musisz zabrać wcześniej przygotowaną butelkę z ciepłą wodą i odmierzoną zawartością mleka modyfikowanego. Jednak, jeśli temperatura otoczenia jest niska, płyn może wystygnąć. W takim przypadku sprawdzą się termoopakowania do butelek. Skonstruowane z nowoczesnych materiałów, mają za zadanie chronić zawartość przed utratą temperatury. Praktyczny suwak i uchwyt ułatwią transport butelki w termoopakowaniu.

Pierwsze miesiące z noworodkiem - te akcesoria ułatwią ci start! - dodano: 2020-03-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.