ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Rekordy zakażeń w Polsce - rząd wprowadza nowe obostrzenia!

-
Rekordy zakażeń w Polsce - rząd wprowadza nowe obostrzenia!
Codzienne rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem zmuszają rząd do wprowadzenia większych obostrzeń dla Polaków, zwiększona została także ilość czerwonych stref. Jakie nowe obostrzenia będą obowiązywały w naszym kraju od 17 października 2020 roku?
Nowe obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń w Polsce


Obowiązuje przede wszystkim hasło #zostańwdomu - zalecenie ogólnopojętego dystansu społecznego i jeśli to możliwe izolacji. Rekomendowana jest praca zdalna. Osoby starsze powinny pozostać w domu.

Nowe obostrzenia


Nowe ograniczenia w strefach żółtych od 17.10.2020r.:


 • działalność gastronomiczna ograniczona w godzinach 6:00-21:00, zajęty co drugi stolik. W pozostałych godzinach realizowane zamówienia tylko na wynos,
 • od 19.10.20 - imprezy okolicznościowe, w tym wesela - maks. 20 osób, bez zabawy tanecznej,
 • podczas uroczystości religijnych maks. 1 osoba na 4 m2,
 • zgromadzenia publiczne do 25 osób,
 • szkoły wyższe i ponadpodstawowe - nauczanie hybrydowe,
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności,
 • wydarzenia kulturalne do 25% udziału publiczności,
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni,
 • transport publiczny - zajęte 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.


Nowe ograniczenia w strefach czerwonych od 17.10.2020r.:


 • w sklepach ograniczenie do 5 osób na 1 kasę,
 • działalność gastronomiczna ograniczona w godzinach 6:00-21:00, zajęty co drugi stolik. W pozostałych godzinach realizowane zamówienia tylko na wynos,
 • od 19.10.20r. zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, stypy, itp.),
 • podczas uroczystości religijnych maks. 1 osoba na 7 m2,
 • zgromadzenia publiczne do 10 osób,
 • w szkołach wyższych i ponadpodstawowych - nauczanie zdalne, z wyłączeniem zajęć praktycznych,
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności,
 • wydarzenia kulturalne do 25% udziału publiczności,
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni,
 • podróż transportem zbiorowym - zajęte 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.


Czerwone strefy od 17. października


W woj. dolnośląskim czerwonym obszarem objęte będą powiaty: głogowski, kamiennogórski, legnicki, lubiński, milicki i polkowicki.
W woj. kujawsko-pomorskim powiaty: aleksandrowski, bydgoski, grudziądzki, inowrocławski, mogileński, nakielski, radziejowski, toruński, tucholski, włocławski, żniński i miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń i Włocławek.
W woj. lubelskim powiaty: janowski, lubelski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki, włodawski i miasta na prawach powiatu: Chełm, Lublin i Zamość.
W woj. lubuskim powiaty: gorzowski, krośnieński, międzyrzecki i żarski.
W woj. łódzkim powiaty: bełchatowski, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański, wieluński, brzeziński i miasta na prawach powiatu: Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice.
W woj. małopolskim powiaty: bocheński, chrzanowski, gorlicki, krakowski, limanowski, miechowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, olkuski, oświęcimski, suski, tatrzański, wadowicki, wielicki i miasta na prawach powiatu: Kraków, Nowy Sącz i Tarnów.
W woj. mazowieckim powiaty: garwoliński, legionowski, makowski, otwocki, przasnyski, radomski, szydłowiecki i miasta na prawach powiatu: Siedlce i Warszawa.
W woj. opolskim: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski, prudnicki i strzelecki.
W woj. podkarpackim powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski i miasta na prawach powiatu: Przemyśl i Rzeszów.
W woj. podlaskim powiaty: białostocki, bielski, hajnowski, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski i miasta na prawach powiatu: Białystok i Suwałki.
W woj. pomorskim powiaty: chojnicki, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, pucki, słupski, starogardzki, tczewski, wejherowski i miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot.
W woj. śląskim powiaty: cieszyński, częstochowski, kłobucki, żywiecki i miasta na prawach powiatu: Częstochowa i Ruda Śląska.
W woj. świętokrzyskim powiaty: buski, jędrzejowski, kielecki, pińczowski, skarżyski, włoszczowski i i miasto na prawach powiatu – Kielce.
W woj. warmińsko-mazurskim powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski i Olsztyn.
W woj. wielkopolskim powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, międzychodzki, ostrowski, poznański, rawicki, słupecki, wolsztyński i Poznań.
W woj. zachodniopomorskim powiaty: sławieński, szczecinecki i miasto na prawach powiatu – Koszalin.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.