Szczoteczka soniczna to inwestycja w zdrowy uśmiech Twojego dziecka. Jaką szczoteczkę wybrać? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Szczoteczka soniczna to inwestycja w zdrowy uśmiech Twojego dziecka. Jaką szczoteczkę wybrać?

-
Szczoteczka soniczna to inwestycja w zdrowy uśmiech Twojego dziecka. Jaką szczoteczkę wybrać?
Inwestycja w zdrowy uśmiech dziecka z pewnością się opłaca, dlatego warto już od najmłodszych lat zapewnić swojemu maluchowi pielęgnację jamy ustnej na najwyższym poziomie. W tym celu należy sięgnąć po szczoteczkę soniczną, która jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń przeznaczonych do higieny zębów i dziąseł, ponadto wyróżnia się też całkowicie bezpiecznym działaniem, a więc jest idealna dla dzieci. Zachęcamy do lektury naszego tekstu, w którym postaramy się odpowiedzieć na kilka istotnych pytań związanych ze szczoteczką soniczną, dowiesz się również, jaką szczoteczkę warto wybrać.

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do higieny jamy ustnej, wyposażone w silniczek elektryczny, co klasyfikuje ją jako szczoteczkę elektryczną. Istota jej pracy opiera się na technologii fal dźwiękowych oraz wykonywaniu ruchów wymiatająco-pulsacyjnych. Gdy korzystamy ze szczoteczki sonicznej, cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego zjawiska malutkie pęcherzyki docierają do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych. Dodatkowo warto wspomnieć, że drgania generowane przez podłużną główkę czyszczącą urządzenia trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów mechanicznie, a więc nie podrażniają szkliwa zębowego ani dziąseł.

Maksymalna prędkość, z jaką poruszają się szczoteczki soniczne, wynosi 96 000 ruchów na minutę pracy, i jest ona możliwa dzięki częstotliwości fal dźwiękowych na poziomie 260 Hz. Tak szybkie działanie pozwala na pozbycie się całej płytki nazębnej i wszystkich resztek po spożytych posiłkach. Szczoteczki soniczne najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, np. codzienne czyszczenie, delikatne szczotkowanie, wybielanie, polerowanie szkliwa, masaż dziąseł itd. Niezwykle istotnymi elementami są w nich również dodatkowe funkcje, które zapewniają komfort użytkowania. Wśród najczęściej występujących możemy wymienić czasomierze (odmierzają czas niezbędny do dokładnego umycia zębów), wskaźnik zużycia włosia (włókna wybarwiają się, gdy przychodzi czas na wymianę końcówki) czy czujnik siły nacisku (przestrzega przed zbyt mocnym dociskaniem główki czyszczącej do powierzchni szkliwa zębowego). Szukając najlepszej szczoteczki sonicznej, zwróć uwagę również na zawartość zestawu, w którym się znajduje. Mogą być w nim obecne chociażby końcówki wymienne.

Szczoteczka soniczna – dla kogo?


Szczoteczki soniczne przeznaczone są nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Takie urządzenia muszą jednak wyróżniać się określonymi cechami, o których przeczytasz poniżej. Specjaliści rekomendują stosowanie szczoteczki sonicznej od 3. roku życia dziecka, choć producenci tego typu przyrządów coraz częściej oferują modele dostosowane do potrzeb jeszcze młodszych użytkowników.

Szczoteczki soniczne najczęściej polecane są osobom posiadającym aparaty ortodontyczne, korony, mosty oraz protezy, a także pacjentom cierpiącym na nadwrażliwość zębów i dziąseł.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci?


Jak już wspomniałem wcześniej, szczoteczka soniczna przeznaczona dla dzieci powinna różnić się od urządzenia polecanego dorosłym. Pamiętajmy, że w dopiero rozwijające się w dziecięcej jamie ustnej zęby i dziąsła są zdecydowanie wrażliwsze, dlatego też potrzebują delikatniejszej pielęgnacji. Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna być przede wszystkim nieco mniejsza, aby bez problemu mieściła się w dłoni dziecka. Oprócz tego mniejsza musi być też jej główka czyszcząca, aby możliwe było swobodne manewrowanie nią w jamie ustnej. Urządzenie dla najmłodszych użytkowników powinno być wyposażone w tryby pracy o delikatniejszym działaniu.

Z reguły szczoteczki soniczne dla dzieci wykonują maksymalnie około 60-70 tys. ruchów w trakcie minuty swojej pracy. Taka prędkość jest całkowicie bezpieczna dla naszych pociech. Bardzo istotny jest również stopień twardości włosia w końcówkach do szczoteczek sonicznych dla dzieci. Musi być ono miękkie, aby nie podrażniało dziąseł ani nie niszczyło szkliwa zębowego. Nie bez znaczenia jest też design takiego urządzenia. Szczoteczka, z której będzie korzystać dziecko, powinna wyróżniać się atrakcyjnymi barwami oraz bajkowymi postaciami umieszczonymi na obudowie. W ten sposób zachęci do regularnego mycia ząbków. Większość modeli dla dzieci wyposażono też w przydatne funkcje, które uczą prawidłowych nawyków higienicznych. To choćby timery, które odmierzają czas niezbędny do precyzyjnego wyczyszczenia wszystkich zębów.

Jaką szczoteczkę soniczną dla dziecka wybrać?


Szukasz najlepszej szczoteczki sonicznej dla swojego dziecka, ale nie wiesz, jaką wybrać? Sięgnij po urządzenie z cechami wymienionymi wyżej, a mianowicie z mniejszą główką czyszczącą, miękkimi włóknami czy też atrakcyjnym dla dzieci designem. Taki jest chociażby model Smilesonic Kids, który przeznaczony jest dla użytkowników powyżej 3. roku życia. Szczoteczkę znajdziesz min. w sklepie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci. Wyposażono go w dwa tryby pracy – Clean i Sensitive – w których główka czyszcząca wytwarza odpowiednio 62 000 i 52 000 ruchów na minutę pracy. To odpowiednia prędkość w przypadku szczoteczek sonicznych dla dzieci. Dodatkowo końcówki wymienne, przeznaczone do urządzenia Smilesonic Kids, dopasowane są do niewielkiej jamy ustnej dzieci, a ich włókna są miękkie i delikatne, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwych dziąseł. Produkt posiada także timery, które nauczą Twoją pociechę szczotkować zęby odpowiednio długo. Nie możemy zapomnieć również o atrakcyjnym designie szczoteczki, a konkretniej – o czerwono-niebieskiej rączce oraz bajkowej postaci umieszczonej na obudowie. W zestawie, za który zapłacimy około 180 złotych, oprócz urządzenia znajdziemy też dwie końcówki wymienne. Jeśli chcesz poznać inne dostępne na rynku szczoteczki soniczne dla dzieci, sprawdź ofertę naszego sklepu.

Szczoteczka soniczna to inwestycja w zdrowy uśmiech Twojego dziecka. Jaką szczoteczkę wybrać? - dodano: 2024-06-26

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.