Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Ostatnio na forum
Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Oczyszczanie manualne

Anna Dąbrowska - kosmetolog
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa

Anna Dąbrowska
-
   

Tradycyjnie oczyszczanie skóry w gabinecie kosmetycznym kojarzy nam się z... udręką. Maseczki rozpulchniające, rozgrzewanie skóry pod wapozonem, męczące wyciskanie zaskórników i krostek. Oczyszczanie manualne to nie tylko męczarnia dla skóry i klienta – tak naprawdę nie przynosi ono skórze większego pożytku bo efekty oczyszczania są krótkotrwałe, a zwykle sam zabieg nie likwiduje przyczyn powstawania zanieczyszczeń w skórze. Oczyszczone w ten sposób pory skóry dają sygnał do wzmożonej produkcji łoju, istnieje również możliwość przenoszenia stanów zapalnych w czasie zabiegu – tak więc po jakimś czasie po wykonaniu zabiegu stan naszej skóry wraca do sytuacji wyjściowej lub nawet – co się niestety zdarza - ulega pogorszeniu.

Regularne oczyszczanie manualne sprzyja nadmiernemu rozszerzeniu porów skóry, rozszerza naczynia krwionośne (pod wpływem ciepła wapozonu lub na skutek ucisku). Wyciskanie zmian ze stanami zapalnymi zwykle powoduje powstawanie przebarwień lub nawet blizn – które najczęściej poddają się rozjaśnieniu/spłyceniu ale niestety wymaga to czasu i sporego nakładu pracy. Niedopuszczalne jest użycie igieł do przekłuwania skóry – np.
przy oczyszczaniu prosaczków – większość kosmetyczek nadal jednak stosuje tę metodę. Tak naprawdę jeśli już musisz skorzystać z tradycyjnej metody oczyszczania kosmetyczka powinna ograniczyć się jedynie do oczyszczenia zaskórników! Na stany zapalne i ropne powinny zostać nałożone preparaty o działaniu łagodzącym podrażnienia i bakteriobójczym. Można również zastosować tzw. prądy Darsonvala o podobnym działaniu, lub wykonać jonoforezę lub sonoforezę czyli wprowadzić w głąb naskórka odpowiednie preparaty przy pomocy prądu galwanicznego lub ultradźwięków, dzięki czemu mają one możliwość głębszego oddziaływania niż przy tradycyjnej aplikacji.

Czy nie ma innych metod na gładką skórę, zwężone i oczyszczone pory?

Oczywiście są, ale wciąż mówi się o nich zbyt mało i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i z tego że ma możliwość wyboru. W dalszej części działu przedstawię pokrótce, jakie alternatywne metody (nowoczesne i przyjazne skórze) oczyszczania skóry może nam zaproponować kosmetyczka w gabinecie.
__________________________________________________________________________________
Oczyszczanie manualne - dodano: 2007-03-18

                                

Anna Dąbrowska
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa
więcej o praktyce autora: kliknij TUTAJ           
 

więcej artykułów tego autora:
  Oczyszczanie ultradźwiękowe – peeling kawitacyjny
  Peelingi chemiczne
  Mikrodermabrazja
  Glinki
  masaż - coś dla ciała i ducha
  masaże Zachodu
  masaże orientalne
  masaże modelujące i wspomagające odchudzanie
  masaż relaksacyjny
  masaże częściowe - dłoni i stóp oraz twarzy i głowy
  Masaż dziecka metodą Shantala
  O nawilżaniu
  Preparaty i zabiegi nawilżające
  Nawilżanie skóry w gabinecie
  Rewitalizacja - reanimacja, czyli domowe SPA
  Przygotowanie ciała na lato


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.