Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

masaże modelujące i wspomagające odchudzanie

Anna Dąbrowska - kosmetolog
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa

Anna Dąbrowska
-
   

Silnie oddziałują na skórę i tkankę podskórną oraz na mięśnie. Polepszają krążenie krwi i limfy. Zwiększają zaopatrzenie komórek w tlen i substancje odżywcze a także ułatwiają odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii. Stymulują tworzenie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych które stanowią strukturę podporową skóry a także wpływają na kondycję i masę mięśniową. Wpływają na proces lipolizy (rozkładu substancji tłuszczowych w komórkach tłuszczowych – adipocytach).

Wszystkie te właściwości masaży modelujących przyczyniają się do poprawy stanu skóry zwiotczałej, mało elastycznej, z rozstępami, zapobiegają utracie elastyczności podczas przeprowadzania kuracji odchudzających. Zmniejszają też cellulit a regularnie stosowane wraz z odpowiednia dietą i gimnastyką zapobiegają jego nawrotom.

Masaże te generalnie są dosyć przyjemne ale bywają – zwłaszcza na początku - nieco bolesne podczas stosowania technik z dużą siłą.

Zwykle do masaży modelujących stosuje się kosmetyki poprawiające krążenie, działające drenująco, sprzyjające spalaniu tkanki tłuszczowej.
Wykorzystuje się takie składniki jak kofeina, algi, naturalne błota i glinki, olejki aromaterapeutyczne. Świetne rezultaty dają masaże w połączeniu z zabiegami na ciało. Zastosowanie owijań ciała z użyciem błota, alg czy glinek są nie tylko zbawienne dla skóry i przyjemne ale tez doskonale działają na cały organizm.Modelujące masaże ręczne (manualne) są szczególnie uciążliwe i trudne do wykonywania dla masażysty gdyż wymagają użycia dużej siły. Dlatego tez chętnie wspomaga się je nowoczesnymi urządzeniami. W ten właśnie sposób powstały takie metody modelowania sylwetki jak endermologia czy elektrostymulacja czy znany od tysięcy lat masaż bańkami chińskimi. Masaż bańkami działa na zasadzie wytwarzania podciśnienia które szczególnie głęboko wpływa na skórę i tkankę podskórną oraz na mięśnie dając efekty porównywalne do endermologii.
__________________________________________________________________________________

masaże modelujące i wspomagające odchudzanie - dodano: 2007-04-20

                                

Anna Dąbrowska
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszawa
więcej o praktyce autora: kliknij TUTAJ           
 

więcej artykułów tego autora:
  Oczyszczanie manualne
  Oczyszczanie ultradźwiękowe – peeling kawitacyjny
  Peelingi chemiczne
  Mikrodermabrazja
  Glinki
  masaż - coś dla ciała i ducha
  masaże Zachodu
  masaże orientalne
  masaż relaksacyjny
  masaże częściowe - dłoni i stóp oraz twarzy i głowy
  Masaż dziecka metodą Shantala
  O nawilżaniu
  Preparaty i zabiegi nawilżające
  Nawilżanie skóry w gabinecie
  Rewitalizacja - reanimacja, czyli domowe SPA
  Przygotowanie ciała na lato


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.