
Tyle nowych miejsc do odkrycia, tyle nowych ruchów, które maluchy wykonują jeszcze niepewnie, narażając się przy tym na różnego rodzaju urazy i skaleczenia, jak zadraśnięcia, zadrapania, obtarcia czy krwawienia z nosa, itp.
Pomoc nadchodzi z … morza

Alginiany, które są pozyskiwane z alg morskich (morskich wodorostów) posiadają szereg korzystnych, z punktu widzenia medycyny i farmacji, właściwości.
Przede wszystkim są resorbowalne, nietoksyczne, nierakotwórcze, nie powodują odczynu alergicznego oraz wykazują właściwości hemostatyczne i wspomagające leczenie ran, pozwalające na lepsze z kosmetycznego punktu widzenia zabliźnianie się ran.
Alginiany jako polimery biodegradowalne i antybakteryjne należą obecnie do jednych z najczęściej stosowanych w medycynie polimerów naturalnych. Jednym z zastosowań tego biopolimeru w medycynie stało się jego wykorzystanie do produkcji opatrunków.
Dobroczynne jony wapnia
W kontakcie z krwią opatrunek alginianowy uwalnia jony wapnia, które:

Jony wapnia pełnią ważną rolę na różnych etapach procesu krzepnięcia krwi, wpływając w ten sposób na jego prawidłowy przebieg.
Podanie jonów wapnia bezpośrednio do rany pomaga zapewnić poprawny przebieg procesu krzepnięcia krwi także u osób z jego zaburzeniami.
* wspomagają proces gojenia rany,
Dzięki jonom wapnia część opatrunku alginianowego, mająca bezpośredni kontakt z raną przechodzi w postać żelu, który zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności w ranie, co wspomaga proces gojenia się rany, daje się łatwo i bezboleśnie usunąć bez ryzyka spowodowania ponownego krwawienia.
Przekształcając się w żel opatrunek alginianowy wiąże wysięk i pochłania w sobie martwe tkanki oraz bakterie, hamując w ten sposób ich rozwój.
Dodatkowo, jony wapnia biorą także udział w aktywacji komórek, tj. makrofagów i fibroblastów, które odgrywają kluczową rolę w procesie gojenia rany.
Fuzja natury i technologii

Les Laboratoires Brothier to francuska firma, która jest pionierem w technologii produkcji włókien alginianowych z morskich wodorostów i wprowadziła opatrunki Stop Hemo na rynek w 1949 roku we Francji i rozwija ich produkcję już blisko 70 lat.
Opatrunki alginianowe firmy Brothier są produkowane w super nowoczesnym zakładzie w północno-zachodniej Francji, gdzie są zapewnione najwyższe standardy jakości produkcji.
Dzięki temu firma Brothier stała się ekspertem w wykorzystaniu alginianu wapnia - biopolimeru pochodzenia roślinnego z wodorostów morskich do wspomagania leczenia ran, obejmującego oba jego aspekty, tj. hemostazę i gojenie. Firma Les Laboratoires Brothier produkuje opatrunki alginianowe przeznaczone zarówno do pierwszej pomocy w warunkach domowych jaki i te przeznaczone do szpitalnego leczenia ran.

Opatrunki Stop Hemo (znane także na świecie pod takimi markami jak Coalgan czy NasalCease) są sprzedawane w różnych krajach Europy, np.: Szwajcarii, Szwecji, Włoszech, a także w USA, Kanadzie i w Japonii. A od niedawna także w Polsce.

To innowacyjne i unikalne opatrunki na rynku, co przede wszystkim zawdzięczają alginianowi wapnia, a także swojej praktycznej i łatwej w użyciu formie.
Dzięki alginianowi wapnia opatrunki Stop Hemo posiadają właściwości hemostatyczne – przyśpieszają zatrzymanie krwawienia, a także właściwości lecznicze – pomagają w lepszym gojeniu się rany.
Ze względu na swoje właściwości hemostatyczne i lecznicze opatrunki Stop Hemo są także polecane osobom z wrodzonymi zaburzeniami krzepnięcia krwi jak hemofilia, choroba von Willebranda, czy choroba Rendu-Osiera oraz osobom z zaburzeniami nabytymi w związku z przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych, a także osobom ze spowolnionym gojeniem ran, jak w przypadku chorych na cukrzycę oraz osób starszych.
Ponieważ zawierają alginian wapnia pozyskiwany z wodorostów morskich są w 100% pochodzenia roślinnego. Dlatego mogą być bezpiecznie stosowane nawet u najmniejszych dzieci oraz u kobiet w ciąży.
Opatrunki Stop Hemo to niezawodni sprzymierzeńcy w leczeniu skaleczeń w szczególności u maluchów.

zasługują
na największa troskę!
Dostępne w dwóch praktycznych formach:

* pudru – na skaleczenia powierzchniowe jak obtarte lub zadrapane i krwawiące kolano czy łokieć oraz na zranienia w miejscach trudno dostępnych, np.: między palcami, w fałdach skóry oraz na głowie, a także na inne dolegliwości, np. rumień pośladkowy u niemowląt;
* tamponików - na krwawienia z nosa oraz w jamie ustnej, np. po zabiegach stomatologicznych.

Otwórz,
zastosuj i po problemie,
działaj dalej!
Dystrybutorem opatrunków Stop Hemo jest firma Medinnovation sp. z o.o., ul. Jagielska 53A, 02-886 Warszawa, www.medinnovation.pl

Pierwsza pomoc w skaleczeniach u maluchów - dodano: 2017-05-18