Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Jak długo powinno trwać karmienie piersią?

-
Maluchowi zwykle wystarcza ok. 5 min. var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://www.maluchy.pl/adserver/www/delivery/ajs.php':'http://www.maluchy.pl/adserver/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write ("<\/scr"+"ipt>"); na spożycie wystarczającej porcji pokarmu. Przez kolejne kilka minut dziecko ssie już spojniej i mniej regularnie. Czuje się bezpiecznie. To chwile, które budują więź pomiędzy matką a dzieckiem. Co nie oznacza, że dzieci, które karmione są z różnych przyczyn butelka, będą mniej kochać swoją mamusię. Nie mniej, jeśli możesz karmić, nie rezygnuj z niego tylko dla własnej wygody.

Karmienie powinni trwać nie dłużej niż 20 min. Nie zasypiajcie także z maluchem, gdy on nie skończył posiłku, bo może to doprowadzić do uszkodzenia brodawek.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.