ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Zmiana decyzji rządu - dzieci poniżej 16 roku życia będą mogły wychodzić na dwór!

-
Zmiana decyzji rządu - dzieci poniżej 16 roku życia będą mogły wychodzić na dwór!
Minister Zdrowia zapowiada złagodzenie obostrzeń dla dzieci - od 5 stycznia, czyli na czas rozpoczynających się ferii zimowych dzieci poniżej 16 roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki. Rząd zmienia decyzję i znosi zakaz przebywania dzieci na świeżym powietrzu bez opieki osób dorosłych.

Apelowały o to organizacje społeczne i rodzice, aby na okres ferii, które w tym roku różnią się zdecydowanie od tradycyjnych ferii zimowych, rząd przywrócił dzieciom możliwość korzystania ze świeżego powietrza i żeby dzieci w godzinach 8.00-16.00 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa, wszyscy uczniowie w całym kraju mają wyjątkowo ferie zimowe w tym samym terminie od 4 do 17 stycznia. Jednocześnie w tym okresie miał obowiązywać zakaz przemieszczania się od poniedziałku do piątku osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna w godzinach od 8.00 do 16.00.

nowe
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.