Otulacz dla niemowlaka - dlaczego warto wybrać go dla swojego maluszka? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Otulacz dla niemowlaka - dlaczego warto wybrać go dla swojego maluszka?

-
Otulacz dla niemowlaka - dlaczego warto wybrać go dla swojego maluszka?
Wysokiej jakości otulacz musi być wykonany z materiałów przyjaznych dla skóry dziecka, aby zapewnić maluszkowi zdrowy sen oraz komfortowe poczucie bezpieczeństwa. Wbrew pozorom, otulacze sprawdzają się nie tylko w przypadku noworodków - sprawdź, dlaczego warto wybrać również otulacz dla niemowlaka.
Otulacz dla niemowlaka - dlaczego owijanie dziecka to dobry pomysł?


Otulacze doskonale sprawdzają się w przypadku noworodków, które jeszcze przez pewien czas od narodzin wymagają warunków zbliżonych do tych, jakie miały w brzuchu matki. Mięciutki otulacz dla noworodka zapewnia maluszkowi przyjemne ciepło, dzięki czemu jego sen jest spokojniejszy, a adaptacja do nowego środowiska znacznie przyjemniejsza. Każde dziecko doceni komfort podczas snu, dlatego też warto śmiało wykorzystywać otulacz do spania również wtedy, gdy maleństwo już nieco podrośnie - ma to wiele cennych zalet.

Otulacz dla niemowląt


Jeżeli twoje dziecko miewa problemy ze snem i bywa podczas niego niespokojne, możesz zdecydować się na otulacz dla niemowlaka. Przyjemne ciepło i delikatny materiał sprawią, że maluch będzie znacznie spokojniejszy podczas drzemki. Zaletą otulaków dla starszych dzieci jest wygodna opcja wyciągania rączek, który umożliwia poznawanie otoczenia za pomocą dotyku, co jest niezwykle istotne na wczesnym etapie rozwoju.

W sklepie z produktami marki Woombie znajdziesz zarówno otulacze w formie kokona przeznaczone dla niemowląt, które delikatnie ograniczają ruchy dziecka, chroniąc je przed przypadkowym uwolnieniem, jak również otulacze dla starszych dzieci. Śpiworek otulacz doskonale sprawdzi się na etapie przyzwyczajania maluszka do snu, podczas którego będzie przykrywać go już kołderka bądź lekki kocyk. Stopniowe odzwyczajanie od otulacza sprawi, że dziecko nie będzie niespokojne i w naturalny sposób przejdzie to kolejnego etapu, na którym również będzie spać spokojnie.

Otulacz dla dzieci


Otulacz dla dziecka - zapewnij swojemu maluszkowi wyjątkowy komfort


Otulacz do spania to nie tylko opcja niezwykle komfortowa dla maluszka, ale i zdrowa. Pozycja, jaką przybiera noworodek zawinięty w kokon jest dla niego najkorzystniejsza - śpiąc na plecach, kręgosłup dziecka ma możliwość zachowania swoich naturalnych krzywizn, co przyczynia się do jego prawidłowego wzrostu. Dzięki temu można zapewnić maleństwu zdrowy i spokojny sen, nie ograniczając jednocześnie jego naturalnych ruchów w momencie usypiania. Otulacz pomoże twojemu dziecku zasnąć oraz pozwoli ograniczyć pobudki w środku nocy, co pozwoli zregenerować się zarówno jemu, jak i tobie.

Wyjątkowy otulacz woombie dostępny jest w wielu wariantach oraz przyjaznych, spokojnych kolorach. Każdy z nich wykonany został z niezwykle miłego w dotyku materiału, który zapobiega powstawaniu podrażnień na wrażliwej skórze dziecka. Niektóre kocyki, zwłaszcza wtedy, gdy posiadają dodatkowe detale, mogą powodować niewielkie zadrapania, przez co maleństwo będzie odczuwać dyskomfort. Otulacz do spania dla niemowląt i noworodków marki Woombie to gwarancja najwyższej jakości oraz dbałości o dobro najmłodszych.

Jednym z najchętniej wybieranych otulaczy, jest otulacz antykolkowy. Specjalna konstrukcja śpiworka, który jest zwężany na wysokości dziecięcego brzuszka, umożliwia swobodne ujście nagromadzonych gazów, co przyczynia się do poprawy samopoczucia każdego maleństwa, cierpiącego na bolesne i uciążliwe kolki. Jest to produkt doceniany nie tylko przez dzieci, ale i rodziców, którzy do tej pory byli w stanie uśpić maluszka wyłącznie w swoich ramionach. Dzięki otulaczowi zapewnisz mu spokojny i bezpieczny sen, co będzie niezwykłą ulgą dla całej rodziny.

Otulacz dla niemowlaka - dlaczego warto wybrać go dla swojego maluszka? - dodano: 2022-02-24

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.