ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czysta woda do picia dla szkół i przedszkoli

-
Czysta woda do picia dla szkół i przedszkoli
Czysta woda do picia jest niezbędna dla zdrowia i rozwoju dzieci. Niestety, wiele szkół i przedszkoli nie zapewnia swoim podopiecznym odpowiedniego dostępu do wody pitnej, co może wpływać negatywnie na samopoczucie, koncentrację, pamięć czy odporność maluchów. Jak zatem zapewnić dzieciom w szkole i przedszkolu czystą wodę do picia, która będzie smaczna, bezpieczna i ekologiczna?


Dlaczego dzieci powinny pić czystą wodę?


Woda stanowi około 70% masy ciała dziecka i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów i układów znajdujących się w ludzkim organizmie. Woda transportuje składniki odżywcze i tlen do komórek, usuwa toksyny i odpady z organizmu, reguluje temperaturę ciała, nawilża skórę i błony śluzowe, wspomaga trawienie i zapobiega zaparciom. Jest ona także nieodzowna dla pracy mózgu, który składa się z niej w aż 85%. Picie odpowiedniej ilości wody poprawia koncentrację, pamięć, nastrój i zdolność uczenia się u dzieci. Z kolei odwodnienie, nawet niewielkie, może powodować bóle głowy, zmęczenie, drażliwość, osłabienie i obniżenie wydajności umysłowej.

Zdaniem lekarzy i dietetyków, dzieci powinny pić od 6 do 8 szklanek wody dziennie, a jeśli jest gorąco lub dziecko jest bardzo aktywne fizycznie, trzeba doliczyć jeszcze dwie szklanki. Należy unikać słodkich soków, napojów gazowanych i energetycznych zawierających dużo cukru, sztucznych barwników, konserwantów i substancji pobudzających, które tuczą i szkodzą młodemu organizmowi.

Jak zapewnić wodę dla dzieci w szkole i przedszkolu?


Od 1 września 2015 r. we wszystkich szkołach i przedszkolach obowiązuje zakaz sprzedaży tzw. "śmieciowej" żywności i napojów, w tym tych przetworzonych i dosładzanych. Szkoły i przedszkola mają obowiązek zapewnienia dzieciom czystej wody do picia, ale nie określono, jaka to ma być woda i w jaki sposób ma być podawana. Dlatego rodzice i nauczyciele powinni zwrócić uwagę na jakość i dostępność wody w placówkach oświatowych i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swoich pociech.

Najlepszym rozwiązaniem dla szkół i przedszkoli jest instalacja dystrybutora wody, który zapewnia stały dostęp do czystej, chłodnej i smacznej wody źródlanej lub filtrowanej. Dystrybutor wody jest wygodny, higieniczny i ekonomiczny. Nie wymaga dźwigania ciężkich butelek, nie generuje plastikowych śmieci, nie zajmuje znacznej ilości miejsca i nie zużywa dużo energii. Woda dla dzieci dostępna w dystrybutorze zachęca do regularnego nawadniania organizmu, co poprawia zdrowie i samopoczucie. Jest on także bezpiecznym rozwiązaniem w czasie pandemii, gdy nie można korzystać z poidełek wody pitnej z uwagi na ryzyko zakażenia.

Gdzie zamówić dystrybutor wody dla szkół i przedszkoli?


Jeśli chcesz zapewnić wodę dla dzieci w szkole lub przedszkolu, skorzystaj z oferty firmy Kuna System, która specjalizuje się w dostarczaniu dystrybutorów wody dla placówek oświatowych. Kuna System oferuje różne modele dystrybutorów wody, które można dopasować do potrzeb i preferencji dzieci. Możesz wybrać dystrybutor z wodą źródlaną lub filtrowaną, z opcją chłodzenia i podgrzewania, z kranikiem lub kubeczkami, z systemem UV lub jonizacją. Firma Kuna System zapewnia także profesjonalną obsługę, montaż, serwis i dostawę wody. Marka gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo wody, która jest regularnie badana i certyfikowana. Kuna System dba także o środowisko, stosując ekologiczne opakowania i recykling. Warto dodać, że firma oferuje atrakcyjne ceny i warunki współpracy dla szkół i przedszkoli. Aby zamówić dystrybutor wody dla swojej placówki, skontaktuj się z firmą Kuna System przez stronę internetową, telefon lub e-mail.

Czysta woda do picia dla szkół i przedszkoli - dodano: 2024-01-15

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.