ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać okulary dla dziecka? 3 praktyczne porady

-
Jak wybrać okulary dla dziecka? 3 praktyczne porady
Kupując okulary korekcyjne dla dzieci należy kierować się nieco innymi czynnikami, niż w przypadku modeli dla dorosłych. Wspólnie ze sklepem Twoje Soczewki podpowiadamy, jak wybrać najlepsze dziecięce okulary korekcyjne.

  1. Dziecięce okulary korekcyjne - rozmiar
  2. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - kolor
  3. Okulary korekcyjne dla dzieci - akcesoria


Komputery, smartfony i tablety, telewizory – to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do pogorszenia wzroku najmłodszych. Wynik? Coraz częstszym widokiem są okulary korekcyjne dla dzieci. Jako, że coraz wiele maluchów ma problemy z oczami, warto powiedzieć kilka słów na temat doboru odpowiednich okularów. Nasz poradnik nie dotyczy wyboru mocy samych szkieł – to zadanie dla lekarza okulisty lub technika optyka i pod żadnym pozorem nie powinniśmy próbować dobierać ich samodzielnie. W ten sposób możemy nawet doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku malucha.


Dziecięce okulary korekcyjne - rozmiar


Wybierając okulary korekcyjne dla dziecka, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na rozmiar oprawek. Ramki, w których mocowane są szkła muszą być nieco większe niż w przypadku modeli dla dorosłych. Ma to ogromne znaczenie, bo w trakcie zabaw będą zsuwać się z noska, a większy rozmiar pozwoli uniknąć patrzenia ponad soczewkami i tym samym – zmęczenia wzroku. Duże znaczenie ma też szerokość oprawek. Dziecko szybko rośnie, więc jeśli nie chcemy po miesiącu kupować nowych okularów, warto zdecydować się na model odrobinę większy.

Okulary dla dzieciOkulary przeciwsłoneczne dla dzieci - kolor


Nieco mniej istotna cecha, o której koniecznie należy zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne dla dzieci lub ich korekcyjne odpowiedniki, to kolor oprawek. Po pierwsze ze względu na to, że na stałe zagoszczą one na twarzy dziecka, a ta lepiej wygląda, jeśli zdobią kolorowe, radosne okulary. Drugi powód to fakt, iż maluchy najbardziej lubią oprawki w żywych barwach. Tu dochodzimy to też do kwestii wyglądu – oprawki powinny podobać się dziecku. Dlatego warto wybierać modne, stworzone z myślą o najmłodszych wzory - na przykład ponadczasowe okulary Ray Ban.


Okulary korekcyjne dla dzieci - akcesoria


Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne dla dzieci są szczególnie narażone na zniszczenie. Dlatego warto wpoić maluchowi nawyk zdejmowania ich w czasie najbardziej kontuzjogennych zabaw, takich jak gra w piłkę, jazda na rowerze, taniec lub lekcje wychowania fizycznego. By oprawki nie uszkodziły się, kiedy będą leżały w trawie lub tornistrze, należy dokupić do nich twardy, zapewniający dobrą ochronę futerał. Dobrze, by był on utrzymany w jaskrawej kolorystyce, która nie tylko przypadnie najmłodszym do gustu, ale też ułatwi znalezienie etui na boisku lub w pełnym zabawek pokoju.

Jak wybrać okulary dla dziecka? 3 praktyczne porady - dodano: 2019-04-08

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.