ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

W Polsce na świat przyszły pięcioraczki!

-
W Polsce na świat przyszły pięcioraczki!
W niedzielę wieczorem w Klinicznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ulicy Polnej w Poznaniu przyszły na świat pięcioraczki. Są to cztery dziewczynki i chłopiec - Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Poród nastąpił przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży, czyli przed planowanym terminem, co w przypadku ciąż mnogich jest całkiem naturalną sytuacją.

Mama pięcioraczków od pewnego czasu przebywała w szpitalu pod opieką lekarzy. Maluchy po urodzeniu są w dobrej kondycji, każde z nich otrzymało przynajmniej siedem punktów w skali Apgar, ważą po ok. 700 g. Przez najbliższe tygodnie noworodki będą przebywały w inkubatorach.

To kolejne narodziny pięcioraczków w Klinice w Poznaniu. Ostatni taki poród odbył się 14 lat temu - 15 lutego 2007 roku. Na świat przyszły wówczas Emilia, Kamil, Karol, Maja i Wiktoria. Wcześniej 2 listopada 2006 roku w Poznaniu urodzili się Adam, Bartek, Sebastian, Ola i Natalia.

Pięcioraczki
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.