Piła w ciąży, urodziła pijane dziecko w wadą serca. Prokuratura umorzyła śledztwo « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Piła w ciąży, urodziła pijane dziecko w wadą serca. Prokuratura umorzyła śledztwo

-
Piła w ciąży, urodziła pijane dziecko w wadą serca. Prokuratura umorzyła śledztwo
Świadoma zagrożeń dla dziecka przyszła matka nadużywała w ciąży alkoholu. Dziecko przyszło na świat w kwietniu, a poród odbył się w domu. Dziewczynka została przewieziony do szpitala, a tam stwierdzono, że ma w organizmie blisko jeden promil alkoholu. Dziecko miało problemy z oddychaniem oraz stwierdzono wadę serca.

Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Możemy to oceniać jednoznacznie z punktu widzenia moralno-etycznego. Prawo jednak rozgranicza, kiedy mamy do czynienia z płodem, a kiedy z człowiekiem. Działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży, czyli dotyczyło płodu. Człowiekiem stajemy się bowiem z chwilą narodzin — oświadczył prokurator Oskar Krzyżanowski z Prokuratury Rejonowej w Miastku.

Warto zwrócić uwagę, że ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka, która ma już 10 lat mówi, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.

Co o tym sądzicie?
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.