ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Silikonowe nakładki na sutki do karmienia - karm dłużej i wygodniej

-
Silikonowe nakładki na sutki do karmienia - karm dłużej i wygodniej
Zależy Ci na zdrowiu i prawidłowym rozwoju Twojego maluszka - zapewniasz mu bezpieczeństwo i zaspokajasz potrzebę bliskości. Karmiąc go naturalnym pokarmem, wspierasz jego prawidłowy rozwój poprzez dostarczanie cennych składników pokarmowych. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy przystawienie dziecka do piersi staje się niemożliwe – pomocne mogą okazać się nakładki na sutki do karmienia.


Nakładki silikonowe do karmienia - co to jest?


Według zaleceń WHO dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze 6 miesięcy życia, a jego kontynuacja może trwać dwa lata lub dłużej(1). Naturalnie wytworzony pokarm jest źródłem wielu drogocennych składników odżywczych, a korzyści płynące z jego prozdrowotnych właściwości są nieocenione.

Już od pierwszych godzin po porodzie młoda mama uczona jest prawidłowego przystawiania maluszka do piersi. Zdarza się, że jest to utrudnione i wymaga użycia specjalnych akcesoriów, a jednym z nich są specjalne osłonki na sutki do karmienia. Warto pamiętać o tym, że przed ich zakupem należy zasięgnąć porady u lekarza lub doradcy laktacyjnego.

Warto wiedzieć:
Stosowanie nakładek na brodawki do karmienia może wspomóc mamę podczas przechodzenia z karmienia piersią na żywienie butelką.


Kiedy należy używać osłonki na sutki do karmienia dziecka?


Zastanawiasz się nad rozpoczęciem korzystania z osłonek do karmienia? Oto kilka powodów, dlaczego mamy decydują się na ich zakup:

1. Wklęsłe lub płaskie brodawki


Zdarza się, że kształt brodawek uniemożliwia prawidłowe nakarmienie malucha. Mimo przyjęcia poprawnej pozycji i prób chwycenia przez dziecko piersi może okazać się to niezwykle trudne i skończyć się niepowodzeniem. W tym przypadku niezwykle pomocne są osłonki formujące brodawki, które zaspokoją głód niemowlęcia, ale także poprawią ich kształt.

2. Ból i uszkodzenie brodawek


Niektóre mamy skarżą się na ból związany ze zwiększoną wrażliwością piersi(2). Jego źródłem może być m.in. zakażenie bakteryjne lub alergia. W pierwszej kolejności warto zasięgnąć porady u specjalisty i skorygować technikę karmienia. Aby zmniejszyć dolegliwości i dyskomfort kobiety, niekiedy zaleca się używanie nakładek do karmienia, które wspomogą regenerację skóry piersi i brodawek, a także zapewnią dziecku stały dostęp do pokarmu.

3. Problemy z pobieraniem pokarmu przez dziecko


Nakładki do karmienia to jedno ze skutecznych rozwiązań problemu, związanego z pobieraniem pokarmu. Dzieci, które jeszcze nie wykształciły techniki ssania lub urodziły się ze zniekształconą jamą ustną, mogą potrzebować pomocy w trakcie przystawiania do piersi. Silikonowa osłonka wspomoże maluszka w prawidłowym ssaniu i zaspokoi uczucie głodu.

Nakładki silikonowe na sutki do karmienia - o czym pamiętać?


Jeżeli jesteś mamą, która zaczyna korzystać z nakładek na brodawki do karmienia, powinnaś zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Osłonki piersi Philips Avent, do których użyto miękkiego silikonu, są pozbawione zapachu oraz smaku, a ich konstrukcja ułatwi dziecku kontakt ze skórą matki i poczuje jej bliskość. To także doskonała propozycja dla tych kobiet, które obawiają się odrzucenia piersi przez pociechę, po zakończeniu leczenia uszkodzonych brodawek – dzięki nim karmienie będzie przebiegać bez przeszkód.

Pamiętaj o tym, że osłonki formujące brodawki powinny być dopasowane tak, aby maluszek mógł łatwo przyssać się do Twojej piersi – dostarczony pokarm zaspokoi głód dziecka oraz dostarczy mu istotnych składników odżywczych. Na rynku dostępnych jest kilka rozmiarów, dlatego przed ich stosowaniem skonsultuj się z lekarzem, aby dobrać ich wielkość.

Artykuł sponsorowany


Źródło:
(1) https://ncez.pzh.gov.pl/ciaza-i-macierzynstwo/jak-dlugo-karmic-piersia/
(2) https://cnol.kobiety.med.pl/pl/brodawki-bolesne-i-poranione/


Silikonowe nakładki na sutki do karmienia - karm dłużej i wygodniej - dodano: 2022-11-17

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.