ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Proste ćwiczenia z EASY BALL dla ciężarnych

-

Katarzyna Sempolska - instruktor fitness

Instruktorka fitness; autorka programu dla kobiet w ciąży

Wszystkim przyszłym mamom, którym trudno wygospodarować trochę czasu, aby poćwiczyć w klubie fitness, proponujemy wykonywanie regularnego treningu w domu. Aby domowe ćwiczenia, nie stały się monotonne i nudne poniżej proponujemy ćwiczenia z przyborem – małą piłką.
Piłka Easy ball o średnicy 22 cm wykonana jest z miękkiego, przyjemnego w dotyku tworzywa. Przeznaczona w szczególności do relaksacji i stretchingu, ale także doskonała jako przybór do ćwiczeń.

ćwiczenie 1

Połóż się na plecach z nogami ugiętymi. Piłkę wsuń pod kość krzyżową. Ramiona trzymaj wzdłuż ciała. Robiąc wydech unieś lewą, ugiętą nogę, kolano trzymaj nad biodrem.zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl
Zrób wdech i na wydechu równoczesnie opuść lewą nogę a unieś prawą.


zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl


Wykonaj powoli 15 powtórzeń.

ćwiczenie 2

Połóż się na plecach. Piłkę umieść między kolanami. Ręce połóż wzdłuż tułowia.zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl
Robiąc wydech unieś biodra w górę tak, żeby tułów i uda tworzyły jedną linię.zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.plRobiąc wdech połóż biodra na macie. Zrób to ćwiczenie 15 razy.

ćwiczenie 3

Usiądź na piętach lub w siadzie skrzyżnym. Wyprostuj plecy, ściągnij łopatki. Chwyć piłkę w dłonie i trzymaj ją przed sobą. Wypuszczając powietrze ściśnij maksymalnie piłkę i napnij mięśnie piersiowe. Robiąc wdech rozluźnij ramiona. Wykonaj 3 serie po 6 powtórzeń. Najpierw trzymaj piłkę na wysokości pępka
zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl


potem na wysokości klatki piersiowejzdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl


a na końcu nad głowązdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl
ćwiczenie 4

Połóż się na jednym boku, tułów i uda ułóż w jednej linii. Piłkę wsuń między nogi.zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.pl


Robiąc wydech unieś nogi nad podłogę i delikatnie ściśnij piłkę.zdjęcie: www.fotoprzyszlemamy.plWykonaj to ćwiczenie na każdą stronę po 15 razy.

____________________________________________________________________

Zdjęcia www.fotoprzyszlemamy.pl
Ćwiczenia prezentuje Ula Zarębska w 34 tygodniu ciąży.
Sesję wykonano w klubie fitness w Hotelu The Westin.
____________________________________________________________________


Portal maluchy.pl poleca:


AKTYWNE 9 miesięcy - dla przyszłych mam, które chcą być w formie.

To pierwsza w Polsce profesjonalna płyta z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży wg popularnego programu AKTYWNE 9 miesięcy. Proponowany przez Katarzynę Sempolską (autorkę programu) wyjątkowy zestaw ćwiczeń jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na formę we wszystkich trymestrach ciąży. Ćwiczenia są przygotowane na podstawie najnowszych zaleceń dotyczących aktywności ruchowej kobiet w ciąży.

Płyta zawiera 30 minut, odpowiednio dobranych ćwiczeń dla każdej zdrowej przyszłej mamy i jest przeznaczona do stosowania w domu.

Wspaniały sposób na super formę w ten wyjątkowy czas i nie tylko.Proste ćwiczenia z EASY BALL dla ciężarnych - dodano: 2006-08-01

Avatar
Katarzyna Sempolska - instruktor fitness

Instruktorka fitness; autorka programu dla kobiet w ciąży

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.