ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Zdrowie Twojego malucha w pigułce, czyli co powinnaś wiedzieć o badaniach prenatalnych

-
Zdrowie Twojego malucha w pigułce, czyli co powinnaś wiedzieć o badaniach prenatalnych
Jesteś w ciąży. Od dawana marzyłaś o dziecku, ale obawiasz się, czy na pewno jest zdrowe. Obecna medycyna umożliwia przeprowadzenie badań, które wykluczą ewentualne choroby.

Nawet jeżeli dana choroba zostanie potwierdzona, istnieją metody, dzięki którym można wyleczyć malucha we wczesnym stadium jego rozwoju, nawet przed przyjściem na świat.

Co to są badania prenatalne?

To właśnie takie, które umożliwiają zdiagnozowanie chorób jeszcze zanim dziecko się urodzi. Wiele kobiet decyduje się na ich przeprowadzenie (zwłaszcza, jeśli istnieje podejrzenie choroby genetycznej), aby mieć pewność, że ich dziecko będzie zdrowe. Zaleca się je także kobietom po 35. roku życia, a także w sytuacji, gdy pierwsze dziecko urodziło się z wadami.

Dlaczego warto robić badania prenatalne?

To dowód pewności, że z maluchem jest wszystko ok. Pamiętasz, ile razy zastanawiałaś się, zamartwiałaś, że może standardowe badania nie do końca są miarodajne. Chodzisz regularnie do lekarza, ale takie wizyty uspakajają Cię tylko na chwilę. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Badania prenatalne jeszcze dogłębniej zbadają zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka.

Na czym polegają badania prenatalne?

Badaniami prenatalnymi w pewnym stopniu są przeprowadzone regularnie badania USG. Jednak może się tak zdarzyć, że na pierwszy rzut oka nie widać wszystkich wad i trudno je wykryć bez głębszych badań. Wtedy pobiera się próbkę krwi matki. Takie dokładniejsze badania pozwalają na wykrycie m.in. choroby Downa.

Takie badania zrobisz na terenie całej Polski. Oferują je m.in. Laboratoria Rh+. Trafnie przygotowany pakiet badań przez doświadczonych diagnostów oraz specjalistycznie wyposażony gabinet w nowoczesne urządzenia, pozwolą na komfortowe badanie i zbadanie zdrowia Twojego nienarodzonego dziecka. Laboratoria Rh+ posiadają wieloletnie doświadczenie w branży medycznej. Wciąż podnoszone kwalifikacje diagnostów, świadczą o stosowaniu coraz to nowszych i doskonalszych rozwiązań technologicznych.

Zdrowie Twojego malucha w pigułce, czyli co powinnaś wiedzieć o badaniach prenatalnych - dodano: 2015-08-18

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.