ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać odpowiednie rajstopy ciążowe? Poradnik dla przyszłych mam

-
Jak wybrać odpowiednie rajstopy ciążowe? Poradnik dla przyszłych mam
Czas oczekiwania na dziecko jest magiczny i wyjątkowy, aby w tym okresie czuć się komfortowo, wiele pań rezygnuje z dotychczas ulubionych ubrań. W pierwszej kolejności chowają na dno szuflady rajstopy, sądząc, że przez rosnący brzuszek będą niewygodne. Być może tak było dawniej, kiedy kobiety w ciąży nie miały zbyt dużego wyboru ubrań i bielizny.

Dziś jest zupełnie inaczej! Gatta stworzyła specjalną linię rajstop ciążowych z myślą o wyjątkowych potrzebach przyszłych mam. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając rajstopy dla kobiet w ciąży.

Rajstopy ciążowe Gatta – dlaczego są tak wyjątkowe?


Rajstopy ciążowe muszą być wygodne, to oczywiste. Nieodpowiednio dobrane mogą nie tylko powodować dyskomfort, ale też zaszkodzić przyszłej mamie i dziecku, np. przez uciskanie ciążowego brzuszka. Aby temu zapobiec, znacząco różnią się od klasycznych modeli.

Rajstopy dla kobiet w ciąży zapewniają maksimum komfortu, szczególnie w części majteczkowej. Wysoko umieszczona talia, bezuciskowe wykończenie w pasie oraz dużo miejsca na stale rosnący brzuszek to podstawa. Gatta zastosowała wysokogatunkową przędzę typu LYCRA Soft Comfort®, dzięki której rajstopy są elastyczne, miękkie i przewiewne. Odpowiednia cyrkulacja powietrza ułatwia zachować higienę i gwarantuje komfort nawet przez wiele godzin. Ponadto, nowatorska konstrukcja z półokrągłym szwem w przedniej części podtrzymuje brzuszek, nie uciskając go, a jedynie delikatnie otulając. Wysoki stan, dzięki odpowiedniemu wymodelowaniu, „rośnie” wraz z brzuszkiem! To sprawia, że przez cały okres ciąży będzie na niego miejsce.

Wzmocniona część lędźwiowa rajstop dba o kręgosłup, odciążając jego mięśnie. Przy ich regularnym noszeniu można spodziewać się mniejszych dolegliwości bólowych pleców, co jest częstym problemem kobiet w ciąży, zwłaszcza w ostatnich tygodniach. Jest jeszcze coś, co sprawia, że rajstopy ciążowe od Gatty są wyjątkowe – poprawa krążenia. Uczucie lżejszych nóg jest niezwykle cenne dla każdej kobiety, spodziewającej się dziecka.

Wszystko to sprawia, rajstopy ciążowe są nie tylko niezwykle komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia przyszłej mamy i jej maleństwa.

Rajstopy dla ciężarnej


Jak wybrać odpowiednie rajstopy ciążowe?


Przy wyborze rajstop ciążowych należy kierować się tą samą zasadą co w przypadku klasycznych modeli. Rozmiarówka jest bowiem ta sama. Jeśli więc przed ciążą nosiłaś 3-M, sięgnij po ten sam rozmiar również teraz. Wyjątkiem może być sytuacja, w której przybyło Ci naprawdę sporo dodatkowych kilogramów. Pamiętaj jednak, że rajstopy dla kobiet w ciąży uwzględniają również taką sytuację, dlatego są bardzo elastyczne i przewidują dużo miejsca na brzuszek.

Wybierając więc model dla siebie, weź pod uwagę wygodę. Rajstopy nie mogą nigdzie uwierać ani być zbyt ciasne, szczególnie w pasie, i muszą zapewniać swobodę ruchów. To najważniejsze, co musisz zapamiętać przy wyborze rajstop ciążowych. (https://www.gatta.pl/pl/rajstopy/rajstopy/rajstopy-ciazowe/)

Rajstopy dla kobiet w ciąży idealne na co dzień


Rajstopy z linii Mamma są idealne na co dzień. Podczas ich tworzenia, ekspertom Gatty zależało, aby kobiety w ciąży mogły cieszyć się komfortem i pięknym wyglądem każdego dnia. Z tego powodu dostępne są modele w trzech optymalnych grubościach, które sprawdzą się o każdej porze roku. W cieplejsze dni wybierz 20 DEN, w nieco chłodniejsze 40 DEN, a zimą noś ciepłe, kryjące rajstopy 100 DEN. Wszystkie dostępne są w ponadczasowym czarnym kolorze. Dodatkowo, najcieńsze spośród trzech modeli znajdziesz również w popularnym cielistym odcieniu. Dzięki temu można je założyć nawet do biznesowego outfitu, jeśli przyszła mama nadal jest aktywna zawodowo. Uniwersalna kolorystyka oraz grubość rajstop pozwala na stworzenie wielu stylizacji na każdą okazję. Wszystko po to, abyś nie musiała rezygnować z ulubionych sukienek i spódniczek.

Rajstopy dla ciężarnej


Rajstopy ciążowe tuż po porodzie


Cały okres ciąży to ogromne wyzwanie dla kobiecego ciała, a zmiany, jakie w nim zachodzą, nie mijają wraz z porodem. Jeszcze przez pewien czas po rozwiązaniu, świeżo upieczona mama będzie miała lekko wystający brzuszek. Nie jest to związane wyłącznie z nadprogramowymi kilogramami, które zostają po ciąży, ale przede wszystkim z rozciągnięciem mięśni brzucha, gospodarką hormonalną, a nawet ułożeniem narządów wewnętrznych, bo przecież maleństwo musiało zrobić dla siebie miejsce w maminym brzuchu. Wszystko to sprawia, że potrzeba czasu na powrót do figury sprzed ciąży, a w przypadku każdej kobiety jest to indywidualna kwestia. Jedne panie już po kilkunastu tygodniach mogą cieszyć się fit sylwetką, a inne muszą zaczekać na to znacznie dłużej. Dlatego rajstopy ciążowe przydadzą się jeszcze przez jakiś czas po porodzie, zapewniając komfort i wygodę.

Jak wybrać odpowiednie rajstopy ciążowe? Poradnik dla przyszłych mam - dodano: 2020-09-15

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.