ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Koszula do porodu i karmienia - jaką wybrać?

-
Koszula do porodu i karmienia - jaką wybrać?
Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowo emocjonalny czas, do którego wiele kobiet chce się przygotować jak najlepiej. Chodzi tu nie tylko o przygotowanie psychiczne czy zakup wszystkich niezbędnych dla malucha akcesoriów. Równie ważne jest zebranie wyprawki dla mamy, w której musi się znaleźć wygodna koszula do karmienia i funkcjonalna koszula do porodu.Jaka powinna być dobra koszula do porodu?


Dobra koszula do porodu powinna być przede wszystkim wygodna, a także umożliwiać utrzymanie prawidłowej higieny przy porodzie oraz ułatwiać karmienie piersią. Co prawda można na tym etapie korzystać ze swoich starych, luźnych ubrań, jednak choć często wygodne, pod względem funkcjonalności daleko im do specjalnie zaprojektowanej odzieży dla kobiet po porodzie.
O czym warto pamiętać wybierając koszulę do porodu? Taka odzież przede wszystkim powinna:
  • być luźna i obszerna, aby nie uciskała nawet najbardziej okazałego brzuszka;
  • zapewniać dużą swobodę ruchów;
  • nie powinna być ani za krótka ani za długa;
  • opcjonalnie może posiadać rozcięcie na plecach (to wiele ułatwi, gdy zajdzie konieczność podania znieczulenia zewnątrzoponowego);
  • mieć krótki rękaw - nie rzadko zdarza się, że w czasie porodu konieczne jest podłączenie rodzącej kroplówki, zmierzenie ciśnienia czy pobranie krwi, co długi rękaw mógłby znacznie utrudnić.

Wiele modeli koszul przeznaczonych do noszenia w czasie porodu, ze względu na odpinane ramiączka, wycięcia czy napy na biuście będzie się równie dobrze sprawdzać także po porodzie, w czasie opieki nad noworodkiem.
Koszule do porodu dostępne na rynku są również w wersji jednorazowej - po porodzie nie nadają się do dalszego użytkowania, więc należy je po prostu wyrzucić. Takie koszule są bardzo tanie i powszechnie dostępne.

Szukając odpowiedniej koszuli warto odwiedzić sprawdzony sklep dla niemowląt i mam. Jednym z nich jest abc-bobasa.pl. Na stronie https://abc-bobasa.pl/ oferowane są produkty znanych i cenionych producentów. Jest to doskonałe miejsce do skompletowania wyprawki dla noworodka i mamy.

Jakie materiały są najlepsze na koszule porodowe i do karmienia?


Koszule czy to do porodu czy do karmienia muszą być nie tylko wygodne ale i funkcjonalne. Równie istotne jest to, z jakiego materiału zostały wykonane. Nie da się ukryć, że wydanie na świat potomka związane jest z ogromnym wysiłkiem fizycznym, a więc materiał nie powinien narażać kobiety na dyskomfort i nadmierną potliwość. Z tego też powodu warto stawiać na odzież wykonaną z naturalnych materiałów, o bardzo dobrej przepuszczalności, co w będzie pomocne w zapobieganiu nadmiernej potliwości. Zdecydowanie najpopularniejsza od wielu lat jest bawełna. Dobrym rozwiązaniem będą również koszule z niewielką domieszką elastanu. Dzięki niemu będą one bardziej elastyczne, a tym samym wygodniejsze.

Odpowiedni krój koszuli do karmienia


Koszula do karmienia powinna charakteryzować się krojem, który pozwoli na swobodny dostęp do piersi. W przypadku poszczególnych modeli jest to rozwiązane w różny sposób. Część koszul będzie się więc opierać na popularnych napach a inne będą miały specjalne zakładki. Koszule do karmienia różnią się również w przypadku sposobu rozpięcia. Dla pełnego komfortu warto wybrać model z całościowym rozpięciem od góry do dołu. Zwykle jest jednak on droższy, stad wiele mam decyduje się na koszule ciążowe rozpinane wyłącznie na górze. Warto pamiętać, że najlepsza koszula do karmienia, to ta w której Ty czujesz się komfortowo.

W ile koszul należy się zaopatrzyć?


Zakładając standardowy pobyt w szpitalu potrzebne są przynajmniej 3 koszule. Jednak z nich zostanie wykorzystania w czasie porodu, po którym zostanie natychmiastowo zdjęta. Pozostałe będą wykorzystywane każdego dnia pobytu w szpitalu. O ile pierwsza z nich może być w wersji jednorazowej (po wszystkim koniecznie musi trafić do kosza), o tyle pozostałe muszą być wielorazowe, komfortowe dla mamy i ułatwiające jej przystawianie noworodka do piersi.

Koszula do porodu i karmienia - jaką wybrać? - dodano: 2021-11-28

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.